PDA

View Full Version : کد نمره دادن با امتیاز

sokoote mordab
دوشنبه 15 مهر 1392, 09:45 صبح
سلام

من می خواهم یک برنامه کوچک آزمون درست کنم با چند سوال چهار گزینه ای

هر سوال درست 5 امتیاز و سوال نادرست امتیاز نداره

و اخرش بگه چند تا درست و چند امتیاز گرفتم

میشه لطفا راهنمایی کنید

veniz2008
دوشنبه 15 مهر 1392, 11:08 صبح
سلام

من می خواهم یک برنامه کوچک آزمون درست کنم با چند سوال چهار گزینه ای

هر سوال درست 5 امتیاز و سوال نادرست امتیاز نداره

و اخرش بگه چند تا درست و چند امتیاز گرفتم

میشه لطفا راهنمایی کنید
سلام.
اصول کار به اینصورت هست که 3 متغیر int نیاز دارید برای دریافت جواب سوالات که یکی از سه حالت : درست،غلط یا بدون پاسخ هست و یک شی مثل لیست باکس نیاز دارید که عدد گزینه مورد نظر کاربر رو در این شی ذخیره کنید(مثلا اگر کاربر گزینه 3 رو انتخاب کرد عدد 3 رو درون این شی بعنوان جواب کاربر ذخیره کنید).
بعد از اتمام سوالات، بایستی جواب کاربر(که داخل لیست باکس ریختی) رو با جواب صحیح سوال(که از دیتابیس باید بخونی) مقایسه کنی. اگر با هم برابر بودن به متغیر صحیح یکی اضافه میکنی،اگر اشتباه بود به متغیر غلط و ...
برای امتیاز هم کافیه تعداد سوالات درست (متغیر درست) رو در عدد 5 ضرب کنی تا امتیاز کاربر بدون امتیاز منفی نمایش داده بشه.
من در تاپیک زیر یک نرم افزار آزمون گیر ساده رو بصورت ویدئوهای آموزشی قرار دادم که بحث پیاده سازی آزمون اونو بصورت کامل در اختیار دوستان قرار دادم.
اگر اینترنت پرسرعت دارید و مایل بودید میتونید بسته به نیازتون ویدئوهای مناسب رو دانلود کنید.
http://barnamenevis.org/showthread.php?415427-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A6%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7-%D8%AA%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%87%D8%A7
موفق باشید.

sokoote mordab
دوشنبه 15 مهر 1392, 18:08 عصر
با سپاس

واقعیتش من می خواهم در نرم افزار AutoPlay Media Studio در قسمت اسکریپت این کد قرار بدم یک ازمونی درست کردم برای مدرسه

مثلا

سوال یک :.........................................

(RadioButton)گزینه 1 (RadioButton)گزینه دو (RadioButton)گزینه سه (RadioButton) گزینه چهار

Button) بعدی

الان در قسمت کد دکمه بعدی چه کدی بنویسم که نیاز به دیتابیس هم نباشه فکر کن با if elase بشه نوشتش

مثلا اگر گزینه یک انتخاب شد به یک متغیر 4 تا اضافه کنه در غیر اینصورت چیزی اضافه نکنه

در نهایت به سوال اخر که رسید بگه چند سوال درست بود و امتیاز کل

اگر کمک کنید خیلی ممنون میشم و دعای دانش آموزان که منتظر هستن بهشون این برنامه رو بدم دنبالتون هست

veniz2008
دوشنبه 15 مهر 1392, 18:57 عصر
واقعیتش من می خواهم در نرم افزار AutoPlay Media Studio در قسمت اسکریپت این کد قرار بدم یک ازمونی درست کردم برای مدرسه

این قسمت رو تا الان کار نکردم و نمیدونم امکان پذیر هست یا که خیر!!

الان در قسمت کد دکمه بعدی چه کدی بنویسم که نیاز به دیتابیس هم نباشه فکر کن با if elase بشه نوشتشاگر قصد ذخیره سازی در دیتابیس ندارید (که به نظرم کار صحیحی نیست)، سوالات رو داخل فایل ذخیره کنید و بعد خط به خط از فایل بخونید و به کاربر نمایش بدید.
فقط این رو مد نظر داشته باشید که درون فایل همه سوالات رو به یک فرمت و قالب ذخیره کنید. مثلا گزینه ها رو با یک علامت خاص از هم جدا کنید. یا هر سوال رو از سوال بعدی با یک کاراکتر (معمولا اگر هر سوال رو در یک سطر قرار بدید اون کاراکتر (n\) خواهد بود).
در مورد خوندن از فایل بارها در سایت بحث شده. تاپیک زیر شاید عینا اون چیزی نباشه که میخوای ولی میتونه در خوندن از فایل بهتون کمک کنه :
http://barnamenevis.org/showthread.php?370224-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-text-%D8%A8%D9%87-SQL-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%AF&p=1634806#post1634806