PDA

View Full Version : سوال: شرط یکتایی تاریخ

agent31537
شنبه 20 مهر 1392, 20:06 عصر
با سلام

من در سامانه خود یک قسمتی دارم که کاربران اقساط بیمه نامه های عمر خود را پرداخت می کنند چطوری میتونم به کاربران اعلام کنم که مثلا اگر اشتبا کرد و قسط یک ماه را خواست به صورت تکراری پرداخت کند سیستم به او اخطار بده و نذاره فیش ثبت بشه ممنون میشم

در جدول اقساط داخل دیتا بیس اطلاعات ماه پرداختی بر حسب { مرداد 1392 } { شهریور 1392 } و .... ثبت میشه

میخوام اگر مثلا ماه { مرداد 1392 } را پرداخت کرده اگر دوباره خواست ثبت بزنه اخطار بده

mahmod2000
شنبه 20 مهر 1392, 20:21 عصر
میتونید واسش آی دی خاص تعریف کنید و یک فیلدی مثال به نام : pardakht
که اگه فیش مربوطه پرداخت شده بود فیلد یه مقداری بگیره و اگر دوباره خواست فیش با همون آی دی پرداخت کنه آی دی و فیلد pardakht رو چک کنه اگه فیلد pardakht عددی نگرفته بود پرداخت انجام بشه

agent31537
سه شنبه 23 مهر 1392, 18:52 عصر
میشه بیشتر توضیح بدین
من فیلد های زیر را تعریف کردم
تاریخ ثبت ، شماره شناسه ( primry ) ، نوع سند ، تاریخ سند ، شماره سند ، مبلغ سند ، نام بانک ، شعبه ، مبلغ سند ، نوع پرداخت ، تائید بانک ، نوع بیمه نامه ، بابت ( فیلد مورد نظر )
من کلیه فیش های ثبت شده در سیستم اعم از اقساط ، نقدی ، چک و غیره در این تیبل به نام payment ثبت میشن ممکن است اگر مثلا بابت را به عنوان فیلد غیر تکرار ( pri) در نظر بگیرم ممکن است یک مشتری دیگه بخواهد یک اطلاعات همانند یک مشتری دیکه اما با دو نوع تغییر یکی در شماره شناسه و دیگری در شماره پیشنهاد که شماره اولیه ثبت نام مشتری بوده ثبت بشه سیستم قبول نمیکنه
مثلا

مهدی با شماره پیش 10 قسط مرداد92 را داده
علی با شماره پیش 20 قسط مرداد92 را میخواد پرداخت کنه اگر از pry استفاده کنم بابت فیلد بابت دیتا بیس اطلاعات را رد میکنه و ثبت نمیشه

من میخوام اگر مثلا مهدی قسط مرداد92 را اگه داده دوباره قسط مرداد92 را تکراری ثبت نکنه خودش یکی بهش اضافه کنه تیر 92 چیکار کنم چون پرداخت گروهی دارم در سامانه میخوام اتماتیک آخرین قسط را بگیره خودش یکی به اون اضافه منه و ثبت بکنه اما اگه به صورت دستی خواست ثبت بکنه اگه اشتبه کرد ثبت نکنه و پیغام بده ممنون و متشکرم