PDA

View Full Version : کمک در ساخت یک پروژه اداری

mohammad5593
سه شنبه 23 مهر 1392, 05:37 صبح
با سلام خدمت اساتید عزیز
در محل کار از بنده خواسته شده یک برنامه برای بایگانی بخش نامه ها و نامه های مهم بسازم و یک جورایی حکم مرگ و زندگی پیدا کرده . یعنی ادامه حیات شغلی من منوط به همین برنامه شده. لذا از دوستان تقاضای کمک دارم.
بنده دوست دارم از آخرین متد های برنامه نویسی استفاده کنم به همین خاطر با وجود عدم تسلط به سی شارپ و LinQ اما این مسیر را انتخاب کرده و از همه دوستان و اساتید تقاضای کمک دارم

تا اینجای کار را به کمک یکی از اساتید انجام داده ام اما در ادامه گیر کرده ام
http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=111801&d=1381594107

هدف کلی برنامه:
همانند یک کارتابل اداری لیست همه نامه های موجود را با دسته بندی و قابلیت جستجو در صفحه اول نشان دهد و با کلیک روی هر گزینه تصویر نامه باز شود و دیگر امکانات
احتیاجات:
زیباسازی برنامه . یعنی از چه کامپوننت هایی استفاده کنم و ....
از چه دیتابیسی استفاده کنم
آیا نمونه پروژه ای وجود دارد که سرعت کار را بیشتر کند
و...

لطفا فایل را دانلود کرده و ایراداتش را بگوئید
التماس دعا و کمک

fjm11100
سه شنبه 23 مهر 1392, 10:13 صبح
یک پیشنهاد خبیثانه اینکه اگه شرکت گیری روی تکنولوژی و روش برنامه نویسی نداره به سریعترین روش بزن بره چون خودت میگی مسئله مرگ و زندگیه:شیطان:
اما اگه نمیخوای بپیچونی
1- دیتابیس که SQL Server
2- از Entity Framework استفاده کن
3- برای ظاهر باید بگی برنامه ات وب هست یا Win اگه وب که Telerik اگه ویندوز از دات نت بار(تلریک سنگین میکنه)
4- نمونه برنامه که فکر نکنم گیر بیاد ولی میتونی از سایتهای تولید کننده اتوماسیون اداری کمک بگیری برای تحلیل و درآوردن ویژگی های سیستمت

Hossis
سه شنبه 23 مهر 1392, 16:09 عصر
3- برای ظاهر باید بگی برنامه ات وب هست یا Win اگه وب که Telerik اگه ویندوز از دات نت بار(تلریک سنگین میکنه)
تا جایی که من تجربه دارم برعکسه
دات نت بار سنگین می کنه و کلا بعضی وقت ها به هم می ریزه ولی تلریک خوب و عالیه و مشکلی نداره، سنگین هم نمی کنه، نمی خواد پروژه سنگینی که بده، یه برنامه ساده که بیشتر نیست!

mohammad5593
سه شنبه 23 مهر 1392, 21:09 عصر
سلام با تشکر از پاسخ دوستان
اینایی که فرمودید خیلی خوبه
یعنی استفاده از تلریک و SQL و ...
اما من کلا از ابتدا نیاز به کمک دارم یعنی اگه امکان داره دوستان یک پروژه ابتدایی که من گذاشتم را دان کرده و تغییرات را اعمال کند و معرفی بفرماید. خیلی نیاز دارم
درضمن من تصمیم دارم به جای SQL از LINQ استفاده کنم. چطوره؟

علی فتحی
سه شنبه 12 فروردین 1393, 23:41 عصر
دات نت بار عالیه

Tiam121
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 00:00 صبح
تا جایی که من تجربه دارم برعکسه
دات نت بار سنگین می کنه و کلا بعضی وقت ها به هم می ریزه ولی تلریک خوب و عالیه و مشکلی نداره، سنگین هم نمی کنه، نمی خواد پروژه سنگینی که بده، یه برنامه ساده که بیشتر نیست!
تلریک بشدت سرعت رو پایین میاره اما دات نت خوبه از لحاظ سرعت قابل مقایسه نیست اصلا بنظر من(به تجربه خودم و انجام 4تا پروژه با همین کامپوننت ها)
دیدم که میگم:چشمک:

sohil_ww
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 00:00 صبح
لینک که اشتباه عزیز
اگه می تونی سعی کن از این کامپونیتا استفاده نکنی و خودت همه چیو اماده کنی

khokhan
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 01:51 صبح
با سلام خدمت اساتید عزیز
در محل کار از بنده خواسته شده یک برنامه برای بایگانی بخش نامه ها و نامه های مهم بسازم و یک جورایی حکم مرگ و زندگی پیدا کرده . یعنی ادامه حیات شغلی من منوط به همین برنامه شده. لذا از دوستان تقاضای کمک دارم.
بنده دوست دارم از آخرین متد های برنامه نویسی استفاده کنم به همین خاطر با وجود عدم تسلط به سی شارپ و LinQ اما این مسیر را انتخاب کرده و از همه دوستان و اساتید تقاضای کمک دارم

تا اینجای کار را به کمک یکی از اساتید انجام داده ام اما در ادامه گیر کرده ام
http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=111801&d=1381594107

هدف کلی برنامه:
همانند یک کارتابل اداری لیست همه نامه های موجود را با دسته بندی و قابلیت جستجو در صفحه اول نشان دهد و با کلیک روی هر گزینه تصویر نامه باز شود و دیگر امکانات
احتیاجات:
زیباسازی برنامه . یعنی از چه کامپوننت هایی استفاده کنم و ....
از چه دیتابیسی استفاده کنم
آیا نمونه پروژه ای وجود دارد که سرعت کار را بیشتر کند
و...

لطفا فایل را دانلود کرده و ایراداتش را بگوئید
التماس دعا و کمک

از من می شنوی بهتره از ado استفاده کنی با کنترلهای خود سی شارپ و گزارشها رو هم با rdlc درست کنی تا هنگام حساب رسی رو سفید بشی :لبخند: !!!!!!

veniz2008
چهارشنبه 13 فروردین 1393, 10:05 صبح
بنده دوست دارم از آخرین متد های برنامه نویسی استفاده کنم به همین خاطر با وجود عدم تسلط به سی شارپ و LinQ اما این مسیر را انتخاب کرده
سلام.
فشار زیاد و بی دلیلی رو دارید به خودتون اعمال می کنید.
بعضی وقت ها آدم ها خودشون باعث گرفتاری خودشون میشن.
وقتی به چیزی تسلط ندارید و کسی هم مجبورتون نکرده از همون راه برید و فرصت تجربه کردن و آزمون و خطا هم ندارید، چرا باید سمتش برید؟؟؟ :متفکر:
مطمئن باشید فردا کسی نمیاد از شما بپرسه با چه تکنولوژی انجامش دادید، به چه سبکی کد نوشتید و ...(هر چند LINQ و EF راحت تر از ADO هستن ولی چون شما تسلط ندارید طبق پیشنهاد دوست عزیزم جناب خوخان، بهتره سمتش نرید).
مهم دقت در انجام امور و سرعت هست.
سرعت برنامه رو فدای زیباسازی نکنید. قرار نیست هر چی کامپوننت توی تلریک و دات نت بار و ... هست بریزید توی پروژه.
برنامه نویس های حرفه ای دلیل اصلی در استفاده از کامپوننت ها رو قبل از زیبایی، کاربردهای کلیدی اون کامپوننت در نظر می گیرن. بعضی از این کامپوننت ها امکاناتی رو در اختیار برنامه نویس قرار میده که در اشیا آماده ویژوال استودیو قرار نداره.
به جای توجه زیاد به ظاهر برنامه (نه اینکه هیچ توجه نکنید)، بهتره دنبال یه طراحی اصولی در سمت دیتابیس و جداول و یه سبک برنامه نویسی خوب، برای افزایش سرعت برنامه تون باشید.
موفق باشید.
بعد از ارسال پست به تاریخ ایجاد تاپیک که نگاه کردم دیدم بی جهت پست گذاشتم و خواستم پست رو حذف کنم (بنده خدا تا الان یا مدیر شده یا اخراجش کردن :لبخند: ).
ولی با سیستم مزخرف و ایده مزخرف تری که آقای کرامتی در اجازه ندادن به حذف پست ها در نظر گرفتن، ناچارا باید این پست هم باقی بمونه.