PDA

View Full Version : سوال: از کجا شروع کنم؟

نیما نراقی
چهارشنبه 24 مهر 1392, 21:44 عصر
سلام
من مسلط به برنامه نویسی به زبان php و فریمورک yii هستم. به cms های wordpress و joomla هم مسلط هستم. دو سال هم هست در حال ساختن سایتهای بی کیفیت هستم. به مفاهیم شی گرائی مسلطم و روی UML2 هم تسلط نسبی دارم.
ولی
هنوز نمیتوانم یک پروژه را به صورت اصولی مهندسی و پیاده سازی کنم.
در دانشگاه درسهای مهندسی نرم 1 و 2 را بدون اینکه خوب خوب یاد بگیرم پاس کردم. بعد از سربازی هم تقریبا چیزی از آنها یادم نمانده است.
برای این که بتوانم یک پروژه را چه به صورت انفرادی و چه بصورت گروهی یا سازمانی از اول تا آخر مهندسی،مدیریت و پیاده سازی کنم باید چه مباحثی را یاد بگیرم؟

راجر پرسمن یک کتاب به عنوان مهندسی وب منتشر کرده ، آیا با وجود این کتاب لازمه که به مهندسی نرم افزار هم مسلط بشم و کتاب مهندسی نرم افزارش را هم بخوانم یا نه؟
RUP ، OpenUp و SCRUM کی وارد بازی میشوند؟

لطفا راهنماییم کنید

cups_of_java
پنج شنبه 25 مهر 1392, 23:38 عصر
باید به جزییاتی از اصول مهندسی نرم افزار بدونی... اما سوالت خیلی کلیه.. انقدر که می تونه شامل ده ها سر فصل و ده ها کتاب بشه.
کتاب مهندسی نرم افزار Pressman خیلی بزرگه اما یه فصل هاییش رو لازمه که بخونی و بلد باشی (به جا کتابش برو تو سایتش یه سری مطالب پایه ایش رو بخون)
به طور کلی یه سری مطالب توی مهندسی نرم افزار به ساخت نرم افزار مربوط میشه که فنی ان، مثل تکنولوژی ساخت و مدل سازی و معماری کار... اما یه سری مطالب به پیشبرد کار و مدیریت اوضاع مربوط میشن
تو شرایط مختلف تلفیق اینا با هم تجربه و مهارت شما رو توی مهندسی نرم افزار میسازه...

OpenUP و SCrum دو روش چابک (Agile) ساخت نرم افزار هستن که برای مدیریت و کنترل پروژه های نرم افزاری استفاده میشن برای تیم های بالای 4 5 نفر شاید...
RUP یه روش کلاسیک و سنگین نرم افزاریه که تو شرکت های خیلی بزرگ استفاده میشده تو خارج (تو ایران باب شده بود یه زمانی همه از اسمش خوششون میومد استفاده می کردنش اونم به غلط!) این روش مال IBM هستش و پولیه! شما مجانی نمی تونی ازش استفاده کنی... جزییاتش انقدر زیاده که تیم سرگیچه می گیره توش مگر اینکه تو یه سازمان خیلی بزرگ اجرا شه! OpenUP مدل سبک شده و چابک شده و اپن سورس RUP هستش!

نیما نراقی
جمعه 26 مهر 1392, 10:16 صبح
خیلی ممنون ، تا حد زیادی ابهاماتم برطرف شد

aynaz64
پنج شنبه 23 آبان 1392, 19:11 عصر
سلام من ارشد نرم ميخونم.دوست دارم سي شارپ ياد بگيرم.ازكجا شروع كنم؟

afsharm
چهارشنبه 13 آذر 1392, 23:32 عصر
سلام من ارشد نرم ميخونم.دوست دارم سي شارپ ياد بگيرم.ازكجا شروع كنم؟

فکر کنم اگر یک تاپیک جدید ایجاد کنید بهتر جواب می گیرید.