PDA

View Full Version : سوال: عدم توانایی در انتخاب کنترلها

forodo
چهارشنبه 01 آبان 1392, 10:56 صبح
سلام
صفحه زیر رو فرد دیگری درست کرده و من می خوام ظاهرش رو تغییر بدم ولی هیچ کدوم از کنترلها رو نمی تونم انتخاب کنم.
هر جا که 2بار کلیک می کنم رویداد لود صفحه فراخوانی میشه.
چیکار باید بکنم؟
112126

CannibalCorpse
چهارشنبه 01 آبان 1392, 10:58 صبح
رو جه پلتفرمیه؟

ak0100
چهارشنبه 01 آبان 1392, 11:40 صبح
شاید کنترلها رو قفل کرده
راست کلیک کن و از حالت قفل درش بیار

forodo
چهارشنبه 01 آبان 1392, 11:58 صبح
آخه اصلاً هرچی کلیک می کنم هیچ اتفاقی نمی افته.
هیچ چی انتخاب نمیشه که بخوام کاری روش انجام بدم.

ak0100
چهارشنبه 01 آبان 1392, 12:09 عصر
کنترلهای روی فرم میتونه قلابی باشه مثلا یه عکس که به پس زمینه فرم داده شده
آخه گفتی هرجا که دبل کلیک میکنی رویداد فرم لود ظاهر میشه

forodo
چهارشنبه 01 آبان 1392, 12:17 عصر
آخه وقتی برنامه رو اجرا می کنم کاملاً کنترلها به صورت عادی هستند.
توی ویژوال که می خوام ظاهر رو تغییر بدم مثلاً کنترلی را جاشو عوض کنم نمی تونم اصلاً انتخابش کنم.
تمامی کنترلهای داخل فرم به این شکل قرار گرفته.
112128

khokhan
چهارشنبه 01 آبان 1392, 18:06 عصر
آخه وقتی برنامه رو اجرا می کنم کاملاً کنترلها به صورت عادی هستند.
توی ویژوال که می خوام ظاهر رو تغییر بدم مثلاً کنترلی را جاشو عوض کنم نمی تونم اصلاً انتخابش کنم.
تمامی کنترلهای داخل فرم به این شکل قرار گرفته.
112128
این برنامه با کامبوننت DotNetBar (http://search.yahoo.com/r/_ylt=A0oG7lsu6GdSkX0A57pXNyoA;_ylu=X3oDMTEzMjNhb2R tBHNlYwNzcgRwb3MDMQRjb2xvA2FjMgR2dGlkA1NNRTMyMF8x/SIG=11rsgcg9p/EXP=1382570158/**http%3a//www.devcomponents.com/dotnetbar/) طراحی شده به احتمال زیاد ورژن کامپوننت مورد استفاده در پروژه با مال شما همخوانی نداره و البته بهتره ریفرنسهای مربوط به کامپوننت رو حذف کنی و دوباره اضافه کنین

xxnagin
چهارشنبه 01 آبان 1392, 20:45 عصر
سلام

این مشکل رو من هم داشتم
شما احتمالا کامپوننت رو نصب نکردین و به این مشکل برخورد کردین
منوی پروژه و add reference و فقط کافی این فایل DevComponents.DotNetBar.Design.dll رو به رفرنس اضافه کنی
بعد برنامه رو ببند و دوباره باز کن

khokhan
پنج شنبه 02 آبان 1392, 00:34 صبح
رفرنس چیه؟
چیکار می تونم بکنم تا درست بشه؟
پشت کنترلها کدای زیادی هستش.
.................................................. .........................:لبخند:
112159

khokhan
جمعه 03 آبان 1392, 20:15 عصر
حتی دقیقاً صدر لیست هم هست.
آیا باید از اول فرم را درست کنم که البته می توانم ولی می خواهم وقتی به مشکلی برخورد می کنم راه حلش را پیدا کنم تا تجربه شود که اگر به این مشکل برخورد کردم یا فرد دیگری این مشکل را پیدا کرد بتوانم راهنمایی کنم.

آگه کامپوننت DotNetBarرو سیستمتون نصب نکردین ، ابتدا نصبش کنین و دقت کنین خوب ریجستر شده باشه
بعد اون دوتا رفرنسی رو که در پست قبلی اشاره کردم حذف کنین و دوباره از مسیر نصب شده کامپوننت اضافه کنین و همچنین توی toolbar هم اضافه کنین

112224
112226

forodo
جمعه 03 آبان 1392, 21:09 عصر
آگه کامپوننت DotNetBarرو سیستمتون نصب نکردین ، ابتدا نصبش کنین و دقت کنین خوب ریجستر شده باشه
بعد اون دوتا رفرنسی رو که در پست قبلی اشاره کردم حذف کنین و دوباره از مسیر نصب شده کامپوننت اضافه کنین و همچنین توی toolbar هم اضافه کنین

112224
112226
ممنون از زحمتی که کشیدید. و بدین شکل با عکس توضیح دادید.
این کارو انجام دادم درست شد.
ولی من برای اطمینان هرچی DLL تو فایلی که نصب کردم بودم رو ADD کردم.
وقتی که برنامه رو خواستم اجرا کنم یک ایراد گرفت مبنی بر اینکه dll خاصی رو در debug برنامه نمی تواند کپی کند. به همین دلیل تمامی dllهای موجود در فولدر دیباگ رو که مربوطه به dotnetbar بود رو پاک کردم و دوباره کپی کردم که درست شد.