PDA

View Full Version : نیاز به راهنمایی در ساخت setup !

ali_kolahdoozan
شنبه 19 فروردین 1385, 05:44 صبح
سلام به همه

من چند تا مشگل در ساخت setup دارم

1- نسب framework 2 این از همه حیاتی تره . چطوری 2 رو نصب کنم 1.1 رو خود انستال شیلد نصب می کنه اما 2 رو نه

Mehrafrooz
شنبه 19 فروردین 1385, 06:03 صبح
اگر مشکل فقط نسب framework باشه می تونی از bootstrapper استفاده کنی . البته امکاناتش به اندازه اینستال شیلد نیست .

Mehrafrooz
شنبه 19 فروردین 1385, 06:12 صبح
این هم لینکش :
http://msdn.microsoft.com/msdnmag/issues/04/10/Bootstrapper/default.aspx#void

Mehrafrooz
شنبه 19 فروردین 1385, 07:06 صبح
چیز جالبی که امروز به اون برخوردم :
قبلا برنامه ای با vs.net2005 نسخه بتا 2 نوشته بودم و چون فریم ورک نسخه بتا 2 رو سیستمم نصب بود به همین دلیل موقع نصب برنامه از من راجع به نصب فریم ورک سوالی پرسیده نمی شد . ولی امروز که ویندوزم رو دوباره نصب کردم و خواستم که برنامه رو نصب کنم دیدم که برای نصب فریم ورک بتا 2 سوال پرسید و ادامه ماجرا ...
برای اینکه خود ستاپ برنامه نصب بودن دات نت فریم ورک رو چک کنه و در صورت نصب نبودن اونو نصب کنه ، کافیه که
1 . روی اسم پروژه ستاپ راست کلیک کرده properties رو انتخاب کنید .
2 . در پنجره باز شده (setup property page ) دکمه prerequistes رو انتخاب کنید .
3 . در پنجره prerequistes چک مارک مربوط به creat setup program to install prerequistes components رو تیک بزنید .
4 . نیازمندیهای برنامه رو از قسمت choose which prerequistes to install انتخاب کنید .
5 . از قسمت specify the install location for prerequistes گزینه دوم یعنی download prerequistes from the same location as my application رو انتخاب کنید .
6 . ستاپ رو build کنید .
خواهید دید که در محل ذخیره پروژه ستاپ در پوشه debug علاوه بر ساخت ستاپ برای خود برنامه فولدری به نام dotnetfx ساخته شده که در هنگام نصب روی کامپوتری که dotnetfx نصب نشده ، ستاپ ابتدا dotnetfx رو نصب می کنه و بعدا برنامه اصلی رو نصب خواهد کرد .
امتحان کنید امیدوارم نتیجه بگیرید .

ali_kolahdoozan
شنبه 19 فروردین 1385, 12:17 عصر
مهر افروز جان دم شما گرم . فقط یه مسئله هست این رو بلد بودم با اینستال شیلد میخام این کار رو بکنم

Mehrafrooz
شنبه 19 فروردین 1385, 19:40 عصر
مهر افروز جان دم شما گرم . فقط یه مسئله هست این رو بلد بودم با اینستال شیلد میخام این کار رو بکنم
راستش من با اینستال شیلد کار نکردم و یک نگاه کلی بهش انداختم یعنی دارم یه برنامه می نویسم که هنوز تموم نشده که براش ستاپ بسازم مصیبت هنوز تو راهه .
ولی با نگاهی که کردم یک قسمتی بود که می شد کلیدهایی از رجیستری رو چک کرد و فکر می کنم تو همین قسمت بشه کاری کرد البته با برنامه نویسی خود اینستال شیلد ، چون بنظرم چک کردن خالی رجیستری بیفایدس پس دلیلی داره که این امکان رو بهش اضافه کردن وگرنه چه دلیلی داره رجیستری چک بشه .
شاید دوستانی که به برنامه نویسی خود اینستال شیلد واردن بتونند کمک کنند . امیدورام تاو وقتیکه من برنامم رو تموم می کنم یه راه حلی پیدا بشه .
موفق باشید .