PDA

View Full Version : محاسبه مجموع ساعت

ghiasvand_2008
چهارشنبه 08 آبان 1392, 07:47 صبح
با سلام به دوستان عزیز،من دارم رو یه برنامه کار می کنم که مربوط به ساعت ورود و خروج پرسنل است مثلا اگر یه پرسنل از ساعت 08:00 میاد تا 12:30 در داخل دیتا بیسم ثبت میکنه که این پرسنل در این تاریخ به مدت 04:30 کار کرده حالا سوال اینه در هنگام گزارش گیری در کریستال ریپورت چطوری جمع ساعتاش رو بزنم. نوع داده ایی اولش از نوع string بود جواب نگرفتم و تغییر نوع دادم به Time باز هم جواب نداد؟و میخام برا هر کارمند ساعاتشو تو آخر ماه جمع بزنه .اگه میشه یه راهنمایی یا نمونه کد بذارید ممنون میشم.

ghiasvand_2008
یک شنبه 12 آبان 1392, 21:23 عصر
از دوستان کسی نبود راهنمایی کنه؟

rezankh
یک شنبه 12 آبان 1392, 21:41 عصر
سلام
بايد مقدار ساعت و دقيقه رو از هم جدا كنيد. اينطور كه ابتدا دو ساعت رو از هم كم مي‌كني. سپس دقايق رو از هم كم مي‌كني.
حالا اگه تفاضل دقايق مثبت بود كه مقدارش رو به صورت رشته‌اي به ادامه ساعت اضافه مي‌كني.
اما اگه تفاضل منفي بود از ساعت يكي كم مي كنيم و از 60 هم تفاضل رو كم مي‌كنيم و سپس بصورت رشته‌اي به ادامه ساعت اضافه مي‌كنيم.
اول جمع ساعات رو با زباني كه مي‌نويسيد به روش بالا بدست بياريد و بعد اين مقدار رو بفرستيد به گزارشتون.

ghiasvand_2008
سه شنبه 14 آبان 1392, 02:02 صبح
متشکر از راهنمایتون اما یه مشکل که من دارم اینه که میخام برا هر کارمند حقوق یک ماهشو حساب کنه این راهنمایی شما فقط برا یه کارمند جواب میده در صورتی که برا تمام پرسنل میخام تو یه گزارش کلی؟دوستان چاره چیه!