PDA

View Full Version : سوال: طراحی درست برنامه

alireza.tabesh
چهارشنبه 08 آبان 1392, 11:43 صبح
سلام.
یک برنامه دسکتاپ با C# درست کردم. یک سری کلاس با عنوان EntityModels درست کردم که در EntityFramework استفاده بشه. یک سری کلاس دیگر هم دست کردم با عنوان EntityActions و برای هر نوع داده ( مثلاً Persons یا Agent ) یک سری عملیات درون هر کلاس گذاشتم . مثلا برای Persons کلاس PersonActions رو درست کردم . برای PersonActions یک abstract هم درست کردم که از اون ارث بری بکنه .
سوال من اینه که آیا این کار از نظر شیء گرایی درسته ؟

alireza.tabesh
پنج شنبه 09 آبان 1392, 15:07 عصر
دوستان توضیح کامل هم ندادید اشکال نداره فقط بدوم درست کار کردم یا نه؟ اگر بگید کجاش از interface استفاده کنم ممنون میشم. خواهش میکنم یه جوابی بدید

alireza.tabesh
شنبه 11 آبان 1392, 15:45 عصر
:عصبانی++:
مدیران!! از شی گرایی چیزی میدونید؟ کسی نیست؟

hafez_ka
شنبه 11 آبان 1392, 15:51 عصر
سلام
می تونم بپرسم مفهوم شی گرایی چیه؟
هیچ کس نمی تونه از برنامه ی شما ایراد بگیره چون برنامه ای نوشته نشده به هراران روش دیگه هم می شه نوشت هرکس به سلیقه و مهارت خودش برنامه نویسی می کنه
نظر دادن به برنامه نویسی دیگران، فرد رو محدود می کنه و جای پیش رفت نمی زاره
خوبه که می پرسید این روش شی گرایی درسته ولی سعی کنید روش های دیگه رو هم یابد بگیرید تا در برنامه نویسی های حرفه ای تر دستون باز باشه

به نظر من بپرسید این روش برنامه نویسی بهینه است یا نه؟

alireza.tabesh
شنبه 11 آبان 1392, 16:33 عصر
ممنون از راهنماییت دوست عزیز. حالا بهینه هست یا نه؟ من مشکلم اینه که دقیقاً نمی دونم کی از Interface و کی از abstract class استفاده کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

علی متقی پور
شنبه 11 آبان 1392, 20:12 عصر
با سلام

اگر هدفتون تمرینه که هیچ ولی اگر یک برناه واقعی رو مینویسید دقیقا چیزهایی رو ایجاد کنید که نیاز دارید. اینکه به زور بخواهید از اینترفیس یا کلاس های ابسترک استفاده کنید توجیهی نداره

alireza.tabesh
شنبه 11 آبان 1392, 21:14 عصر
فقط دارم تمرین می کنم که بهتر آشنا بشم. هرجایی برای استخدام بری اول اینو ازت میپرسن. البته دیگه استخدام شدم ولی هر جا رفتم اول پرسیدن کی از interface و کی از abstract استفاده می کنی. جواب این موضوع هم توی تاپیک های این سایت نوشته شده "با تمرین متوجه میشی" . به هرحال از راهنمایی همه دوستان ممنونم.

behnam-soft
شنبه 11 آبان 1392, 21:29 عصر
آقا مفهوم این interface و abstract که میگین ینی چی؟؟؟ روش برنامه نویسیه ؟