PDA

View Full Version : سوال: مشکل نوشتن در sql در درایو C:\Program Files

ProWorld
پنج شنبه 09 آبان 1392, 14:20 عصر
سلام به دوستان و اساتید گرامی...
میرم سر اصل مطلب بر نامه ای با مضمون دفترچه تلفن نوشتم و مشکلی هم نداره اما زمانی که انرا در ادرس C:\Program Files... نصب می کنم پیام خطا با مفهوم اینکه فقط قادر به خواندن از دیتابیس هستید میده؟
اساتید محترم با ید چه کنم؟
112407

Direlap
پنج شنبه 09 آبان 1392, 15:11 عصر
برای اینکه بتونید تو اون مسیر فایلی رو تغییر بدید باید دسترسی ادمین داشته باشید.

1)برنامه رو run as administrator کنید
2)طوری برنامه رو بنویسید که خودش درخواست ادمین کنه
3)جای دیگه ای نصبش کنید که به اینا نیازی نباشه

موفق باشید

ProWorld
جمعه 10 آبان 1392, 10:40 صبح
با تشکر از پاسخ شما...
1)-اما من برنامه رو با کلیک راست و انتخاب run as administrator اجرا کردم و باز هم با همین پیام مواجه شدم؟
2)-در زبان سی شارب چگونه می توان برنامه رو طوری نوشت که خودش در خواست ادمین کند؟
با سپاس...

mohammadsamadi1377
جمعه 10 آبان 1392, 11:13 صبح
خطا برای Read Only بودن دیتابیستون هست

SQL رو باز کنید و روی دیتا بیستون راست کلیک کنید سپس به قسمت Propertis رفته و از اون جا به قسمت Options برودید
در قسمت State گزینه ی DataBase Read Only رو برابر False قرار بدید
به همین راحتی

veniz2008
جمعه 10 آبان 1392, 11:17 صبح
با تشکر از پاسخ شما...
1)-اما من برنامه رو با کلیک راست و انتخاب run as administrator اجرا کردم و باز هم با همین پیام مواجه شدم؟
سلام.
در تکمیل فرمایشات دوستان:
برای اون پوشه ای که دیتابیس (یا برنامه شما) داخلش هست سطح دسترسی admin تعریف کنید.
روی پوشه کلیک راست کنید و از قسمت properties وارد بخش security بشید و از اونجا با زدن دکمه Edit سطح دسترسی کامل رو برای پوشه مورد نظر تنظیم کنید.

2)-در زبان سی شارب چگونه می توان برنامه رو طوری نوشت که خودش در خواست ادمین کند؟ اینو ببینید :
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/windows/en-US/db6647a3-85ca-4dc4-b661-fbbd36bd561f/run-as-administrator-c?forum=winforms

ProWorld
جمعه 10 آبان 1392, 18:43 عصر
خطا برای Read Only بودن دیتابیستون هست

SQL رو باز کنید و روی دیتا بیستون راست کلیک کنید سپس به قسمت Propertis رفته و از اون جا به قسمت Options برودید
در قسمت State گزینه ی DataBase Read Only رو برابر False قرار بدید
به همین راحتی

در پاسخ به شما دوست عزیز باید بگم برنامه فقط در چند ادرس در درایو C از جمله C:\Program Files دارای چنین مشکلی است. و اینکه من برای این برنامه از Sql express در درون ویژال استودیو استفاده کردم...
لطفا بیشتر توضیح دهید...

ProWorld
جمعه 10 آبان 1392, 18:48 عصر
سلام.
در تکمیل فرمایشات دوستان:
برای اون پوشه ای که دیتابیس (یا برنامه شما) داخلش هست سطح دسترسی admin تعریف کنید.
روی پوشه کلیک راست کنید و از قسمت properties وارد بخش security بشید و از اونجا با زدن دکمه Edit سطح دسترسی کامل رو برای پوشه مورد نظر تنظیم کنید.
اینو ببینید :
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/windows/en-US/db6647a3-85ca-4dc4-b661-fbbd36bd561f/run-as-administrator-c?forum=winforms

1) دوست عزیز راهکاری که ارائه دادید جواب داد متوجه نشدم چجوری ولی جواب داد اما سوال اینجاست که اگر افراد دیگر بخواهند برنامه رو برروی سیستم خودنصب کنند چه ... چه راه حل مناسب تری وجود دارد؟؟؟

2) در مورد کدی که معرفی کردید چیزی دستگیرم نشد خواهشمند است بیشتر توضیح دهید؟

ProWorld
شنبه 11 آبان 1392, 12:34 عصر
اساتید محترم لطفا بیشتر توضیح دهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟:گریه:
من که چیزی از اینایی که گفتید متوجه نشدم؟؟؟؟:افسرده::اشتباه:

ProWorld
دوشنبه 13 آبان 1392, 13:27 عصر
الو....................:عصبانی++:

ProWorld
دوشنبه 13 آبان 1392, 13:33 عصر
کسی نیست که ....؟