PDA

View Full Version : مشکل در کوئری ها

Fazaeli
شنبه 19 فروردین 1385, 21:47 عصر
باتبریک سال نو
من یک سئوال در باره بانکهای اطلاعاتی اکسس داشتم که میخواستم بپرسم
من در حدود یک سال است که یک بانک در اکسس درست کردم من یکسری سفارش را توسط شرکت دریافت آنها راوارد بانک کرده توسط کوئری ها محاسبات قیمتی را انجام داده بعد اسمها را در کوئری که محاسبه قیمت میکند فیلتر میکنم وبعد آنها را بعنوان فاکتور به مشتری ها میدهم( کار ما متغییرهای فروانی دارد )
تا سال 85 مشکلی نبود امابا ورودقیمت های جدید قیمت ها دو بار محاسبه میگردد (یک بار به جدید یکبار به قدیم) من میخواهم جنسها ی پار سال ثابت بماندو جنسهای امسال به قیمت امسال محاسبه شود ومشکل دیگر بابت شماره فاکتور است که در موقع فیلتر کردن نمیتوان شماره فاکتور صادر نمود
لطفاًمرا راهنمائی کنید
باتشکر
ماشاالله فضائلی

MMAASS
شنبه 19 فروردین 1385, 22:59 عصر
برنامه رو بذار یه نگا بش بندازم.
آخه زیاد متوجه حرفاتون نشدم.

مشکل دیگر بابت شماره فاکتور است که در موقع فیلتر کردن نمیتوان شماره فاکتور صادر نمود

یعنی تو کوئری؟
می خواهی وقتی که جستجو می کنی امکان Insert هم داشته باشی؟

Fazaeli
شنبه 19 فروردین 1385, 23:27 عصر
منظورم اینه که چه جوری میشه یک کوئری نوشت که وقتی مقادیر جدول مرتبت تغییر میکنه مقادیر قبلی ثابت بماند یک نمونه براتون فرستادم

Fazaeli
شنبه 19 فروردین 1385, 23:33 عصر
برنامه رو بذار یه نگا بش بندازم.
آخه زیاد متوجه حرفاتون نشدم.

یعنی تو کوئری؟
می خواهی وقتی که جستجو می کنی امکان Insert هم داشته باشی؟

منظورم اینه که چه جوری میشه یک کوئری نوشت که وقتی مقادیر جدول مرتبت تغییر میکنه مقادیر قبلی ثابت بماند یک نمونه براتون فرستادم

MMAASS
یک شنبه 20 فروردین 1385, 18:09 عصر
سلام دوست عزیز
من برنامه شما رو دیدم اما راستش منظورتون رو نفهمیدم.
تو کوئری فقط یه یه فیلد محاسباتی بود که مقادیر رو جمع می کرد. حالا منظورتون اینه که ممکنه فرمولش تغییر کنه؟ یا اینکه اون مبالغی که قراره با هم جمع بشن؟
اگه قراره فرمول بر اساس هر مبلغی به این صورت کار کنه هیچ مشکلی پیش نمیاد.
اگه هم این فرمول رو همین طوری برای مثال نوشتی لطفاً یه مقدار بیشتر توضیح بده.

Fazaeli
دوشنبه 21 فروردین 1385, 09:19 صبح
سلام دوست عزیز
من برنامه شما رو دیدم اما راستش منظورتون رو نفهمیدم.
تو کوئری فقط یه یه فیلد محاسباتی بود که مقادیر رو جمع می کرد. حالا منظورتون اینه که ممکنه فرمولش تغییر کنه؟ یا اینکه اون مبالغی که قراره با هم جمع بشن؟
اگه قراره فرمول بر اساس هر مبلغی به این صورت کار کنه هیچ مشکلی پیش نمیاد.
اگه هم این فرمول رو همین طوری برای مثال نوشتی لطفاً یه مقدار بیشتر توضیح بده.

سلام ببخشید منظورم رو نتونستم برسونم
میخوام یک کئری بنویسم که قیمتهایی که مشاهده کردید(درمثال) ،اگر برای تاریخ قبل باشد با قیمت قبلی محاسبه واگر همان جنس با تاریخ جدید وارد شد با قیمت جدید محاسبه گردد.
باتشکروسپاس

MMAASS
دوشنبه 21 فروردین 1385, 22:12 عصر
سلام دوست عزیز
من یه بار دیگه فایلو دیدم.
قبل از هر چیز یه سوال برام پیش اومد که چرا چند تا جدول عیناً ساختین؟
بعدش هم شما باید این کارو با گذاشتن شرط انجام بدین اما مثل اینکه تو کوئری نمیشه از If استفاده کرد باید ای کارو تو سطح فرم انجام بدین.
من یه نمونه از اونو انجام دادم اما فعلا نمیذارم اینجا تا به سوالم جواب بدین.

Fazaeli
سه شنبه 22 فروردین 1385, 00:07 صبح
سلام دوست عزیز
من یه بار دیگه فایلو دیدم.
قبل از هر چیز یه سوال برام پیش اومد که چرا چند تا جدول عیناً ساختین؟
بعدش هم شما باید این کارو با گذاشتن شرط انجام بدین اما مثل اینکه تو کوئری نمیشه از If استفاده کرد باید ای کارو تو سطح فرم انجام بدین.
من یه نمونه از اونو انجام دادم اما فعلا نمیذارم اینجا تا به سوالم جواب بدین.

دوست عزیز سلام
چونtable Aیک نوع جنس است وB,Cخدمات انجام شده برجنس است برای محاسبه قیمت جنس بعلاوه خدماتش میشود لازم به ذکر است در کوئری های از تابع ()IIFمیتوان استفاده نمود
نمیدونم منظورم را رساندم یا نه ......
مرسی