PDA

View Full Version : از بین بردن windows athentication در SQL Server 2008

forodo
چهارشنبه 15 آبان 1392, 17:42 عصر
سلام
در سایت سرچ کردم و گذاشتن پسورد روی دیتابیس رو فهمیدم ولی اگر با windows athentication بخواهد وارد شود که دیگر پسورد نمی خواهد برای همین می خواستم از بین ببرمش.

در این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?183984-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-SQLServer) به این صورت نوشته شده: :: در قسمت Security->User کاربری به نام Administrator وجود دارد که آن را پاک کنی حل می شود.
موفق باشید ::
ولی بنده در Security کلمه User رو ندارم.
لطفاً راهنمایی کنید.
با تشکر

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 15 آبان 1392, 22:17 عصر
سلام.
در TAb Security-Logins وجود داره که میتونید User Administrator رو از اونجا غیر فعال کنید که اگر کاربر با Administrator وارد شد دسترسی Admin به SQL Server نداشته باشد و فقط کاربرانی دسترسی داشته باشند که نام آنها تعریف شده باشد و دسترسی آنها نیز مشخص شده باشد.

forodo
پنج شنبه 16 آبان 1392, 14:42 عصر
سلام.
در TAb Security-Logins وجود داره که میتونید User Administrator رو از اونجا غیر فعال کنید که اگر کاربر با Administrator وارد شد دسترسی Admin به SQL Server نداشته باشد و فقط کاربرانی دسترسی داشته باشند که نام آنها تعریف شده باشد و دسترسی آنها نیز مشخص شده باشد.
این مسیری که شما گفتید رو پیدا نکردم.
میشه واضح تر بگید.
باتشکر

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 16 آبان 1392, 19:32 عصر
وقتی Management Studio رو باز میکنید در سمت چپ Security رو باز کنید و زیر ممجموعه اون Logins قرار داره که میتونید کارهای مورد نظر رو اونجا انجام بدید.

forodo
پنج شنبه 16 آبان 1392, 20:22 عصر
وقتی Management Studio رو باز میکنید در سمت چپ Security رو باز کنید و زیر ممجموعه اون Logins قرار داره که میتونید کارهای مورد نظر رو اونجا انجام بدید.
برای من به این شکل هستش
کدومشو باید حذف کنم؟
112628

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 16 آبان 1392, 20:39 عصر
AliMp-PC\AliMP رو حذف کنید.

forodo
پنج شنبه 16 آبان 1392, 21:17 عصر
AliMp-PC\AliMP رو حذف کنید.
تشکر، درست شد.
من فکر می کردم که windows athentication کلاً حذف میشه ولی الان هستش ولی وقتی می خوام با اون کانکت شم ارور میده.
ممنون
فقط می خوام بدونم یه وقت مشکلی پیش نمیاد؟
من با user خود اس کیوال ( sa ) کار می کنم.
برای جایی هم که می خوام اس کیوال رو نصب کنم می خوام همین کارارو انجام بدم.
در آینده به مشکلی برنمی خورند؟

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 16 آبان 1392, 21:57 عصر
خیر به مشکلی بر نمیخورید.
فقط باید برای SA یک رمز قوی بذارید.
یا اگر میتونید حتی SA رو غیر فعال کنید و یک User دیگه با دسترسی SysAdmin با یک نام دیگه تعریف کنید تا اگر هکری هم خواست دسترسی داشته باشه نتونه اون user رو هک کنه و به کل Instance شما دسترسی داشته باشه.

forodo
پنج شنبه 16 آبان 1392, 22:23 عصر
خیر به مشکلی بر نمیخورید.
فقط باید برای SA یک رمز قوی بذارید.
یا اگر میتونید حتی SA رو غیر فعال کنید و یک User دیگه با دسترسی SysAdmin با یک نام دیگه تعریف کنید تا اگر هکری هم خواست دسترسی داشته باشه نتونه اون user رو هک کنه و به کل Instance شما دسترسی داشته باشه.
می خواستم این کار رو انجام بدم ولی پرس و جو کردم گفتند که بعضی چیزها باید فعال باشه و بعضی چیزها باید غیرفعال باشه. مثلاً قابلیت Insert، Delete و ... که من اینارو بلد نیستم. و می ترسم یه چیزی کم و زیاد بشه بعد دردسر درست شه.
فعلاً گفتم برنامه رو براشون راه بندازم تا بعداً برم در مورد یک User جدید تحقیق کنم.

forodo
جمعه 17 آبان 1392, 10:16 صبح
من اونو پاک کردم ولی حالا که می خوام وارد برنامه بشم وقتی در قسمت اول برنامه صفحه login نام کاربری و رمز عبور رو میزنم این ارور رو می ده:
112640

حمیدرضاصادقیان
جمعه 17 آبان 1392, 19:38 عصر
خوب در برنامه هم الان داره Connection شما با Trusted COnnection ارتباط برقرار میکنه که باید اونو تغییر بدید.میتونید در صفحه خود Connection تنظیمات رو انجام بدید تا Connection String رو براتون تولید کنه.

forodo
جمعه 17 آبان 1392, 23:08 عصر
خوب در برنامه هم الان داره Connection شما با Trusted COnnection ارتباط برقرار میکنه که باید اونو تغییر بدید.میتونید در صفحه خود Connection تنظیمات رو انجام بدید تا Connection String رو براتون تولید کنه.
درست شد وقعاً متشکرم.
فقط یه سوال داشتم:
با ویزارد دیتاگریدویو کانکشنم رو برداشتم. اونجا خودش User Id رو هم قرار میده ولی Password رو نیاورد که خودم دستی گذاشتم.
همیشه اینجوریه یا میشه کاری کرد که یک کانکشن کامل بهم بده؟