PDA

View Full Version : مشکل با Entity Framework در Visual Studio 2013

saeidgab
سه شنبه 28 آبان 1392, 16:03 عصر
سلام، ویژوا استودیوی 2013 رو جدیدا نصب کردم و یه پروژه با Net Framework 4 ایجاد کردم و بعد یه ADO.NET Entity Data Model به پروژه Add کردم و یه دیتابیس رو هم به اون اضافه کردم و جداول دیتابیسو به مدلم اضافه کردم. حالا مساله اینه که قبلا تو VS 2010 تو Context یی که از مدل ایجاد میکردیم یه سری متد برای insert در جداول دیتابیس به ما میداد، مثلا اگه یه جدول Person داشتیم متغیر Context ما یه متد به نام AddToPerson داشت ، ولی عجیبه که تو VS2013 این متدها وجود نداره. حالا این متدها رو با متد دیگه ای جایگزین کردن؟

saeidgab
جمعه 01 آذر 1392, 18:13 عصر
مشکل حل شد. قضیه این بود که EF به طور پیش فرض Code Generation رو T4 قرار داره که باید به ObjectContext تغییر پیدا کنه. برای این کار اول دو تا فایل با پسوند tt. که در زیر مجموعه Model (فایلی که از نوع Entity Data model به پروژه اضافه کردین و در Solution Explorer قرار داره) وجود داره رو پاک کنید . بعد Model رو باز میکنید و در قسمت سفید رنگی که باز میشه راست کلیک میکنید و گزینه ی properties رو انتخاب میکنید . بعد اولین گزینه که Code Generation Strategy هست رو به Legacy ObjectContext تغییر میدین.
با این کار دوباره متدهای حذف و اضافه نسخه های قبلی به DataContext بر میگرده.