PDA

View Full Version : عدم اجرای فایلexe ساخته شده در کامپیوترهای دیگر

ravanfar
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 17:09 عصر
سلام
من با C++Builder 2006 یک برنامه محاسباتی مبتنی بر VCL APPLICATION وبا کمک کامپوننتهای پالتStandard نوشتم یک فرم هم بشتر ندارد و در گزینه Copiler Option پروژه را از حالت Runtime Package هم خارج کرده و در گزینه Build Configuration هم Release Build را هم Active کردم ویک فایل اجرایی با حدود 417کیلوبایت تولید میشود حالا که میروم آنرا روی PC هایی دیگر که BDS2006 روی آنها نصب نیست اجرا کنم پیغام میدهد فایل BORLANDMM.dll را پیدا نمیکند و باید Re-install شود مشکل کجاست؟

Inprise
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 17:41 عصر
برنامه های BCB بصورت پیش فرض به دو فایل borlndmm.dll برای مدیریت حافظه و cp3260mt.dll در نقش Run-time ( بسته به ورژن و Single-thread یا Multi-thread‌ بودن RTL‌ ات که همگی قابل تنظیم هستند ) نیاز دارند ، اگر مایلی این دو کتابخانه بصورت استاتیک به برنامه ات لینک بشن تو بخش Linker ( همان ilink32‌ ) ذیل عنوان Linking گزینهء Use Dynamic RTL‌ رو از حالت انتخاب شده خارج کن ؛

ravanfar
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 13:07 عصر
سلام
بسیار سپاسگذارم از اینکه وقت بسیار عزیزتان را صرف پاسخ به این سوال نمودید
امیدوارم بتوانم خدمتی بنمایم

ravanfar
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 16:54 عصر
سلام
راهنمایی شما را انجام داد حجم فایل اجرایی حدود 150 کیلوبایت زیاد شد مجدد کامپایل، Make و Build کردم ( در حالت Release active ) در ویندوز XP به علت error اجرا نشد و طی سه مرحله windows اشکال را Send error میکرد و در windows server 2003 sp1 این خطا را اعلام نمود:
Application Error
The instruction at "0X0041C002" referenced memory at "0X0000001e" The memory coold not be"read" a
از راهنمایی خویش بنده را محروم نفرمائید

seyedof
جمعه 25 فروردین 1385, 14:18 عصر
سلام
این دیگه باید باگ برنامه خود شما باشه وگرنه اوون گزینه هایی که ست کردید و اوونی که اینپرایز جان گفت باید یک exe standalone بهتون بده و کار کنه.
ممنون علی

ravanfar
جمعه 25 فروردین 1385, 15:45 عصر
سلام
متشکرم از توجهتان و لی برنامه من بغایت ساده است و دستورات پیچیده خاصی ندارد آیا لازم است BDS2006 مجدداً نصب کنم؟

Inprise
جمعه 25 فروردین 1385, 16:01 عصر
فکر میکنم یک جائی از تنظیماتت مشکل داره . من کلیه برنامه هائی که تا بحال با BCB نوشته ام و به سورسشون دسترسی داشتم رو آپدیت کردم و در مواردی خروجی مستقل لازم بود و همانطور که گفته شده عمل کردم و حالا هم مشکلی نیست ؛ قاعدتا" اگر برنامه ات رو بصورت دینامیک بسازی و با کتابخانه های مذکور منتشر کنی و مشکلی نباشه ، باید با یک پیوند استاتیک هم مشکلی نداشته باشی ؛ اگر فکر میکنی انتشار کدت متضررت نمیکنه میتونی ضمیمه اش کنی تا مشکلت بهتر بررسی بشه ؛

ravanfar
شنبه 02 اردیبهشت 1385, 08:17 صبح
سلام
جناب اینپرایز عزیز
لازم دیدم به استحضار برسانم که پس از نصب BDS2006 update2 مشکل عدم اجرای فایل اجرایی روی کامپیوترهای دیگر از بین رفت، سپاسگزارم بخاطر توجه شما.

Inprise
شنبه 02 اردیبهشت 1385, 08:42 صبح
جالبه . البته همانطور که میدونی هیچکدام از به روز رسانی های آپدیت دو مربوط به کتابخانه های زمان اجرای BCB یا لینکر نیستند ، پس بهر ترتیب این دو مساله نمیتونن بهم مربوط باشن .