PDA

View Full Version : تاریخ خودکار

Barnamenevisi
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 20:27 عصر
سلام
چطوری می شه تاریخ خودکار در یک form قرار داد؟

Sheerkoshan
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 23:13 عصر
دوست عزیز منظورتون از تاریخ خودکار چیه ؟

Barnamenevisi
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 23:18 عصر
ببخشید جواب سوال اولم رو گرفتم ولی یه سؤال دیگه برام پیش اومده
وقتی داریم یه فرم می سازیم در حالت design mode اگر روی insert و date/time کلیک کنیم تاریخ و ساعت خودکار اضافه می شه حالا چی کار کنیم که این تاریخ شمسی بشه؟
من جستجو کردم و یه سری کد در این سایت پیدا کردم ولی این کدها رو چی کار باید کرد؟

Barnamenevisi
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 23:29 عصر
شرمنده آقا جواب این یکی سؤالم رو هم گرفتم.
حالا یه سؤال دیگه:
چطوری این تاریخ رو در یک record ثبت کنیم یعنی هر بار که از یک form خاص پرینت گرفته شد این تاریخ یا ساعت هر عددی رو که نشان می داد همان عدد در یک فیلد ذخیره شود؟

mohammadgij
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 09:44 صبح
می ترسم بگی جواب این سوالت هم گرفتی

Barnamenevisi
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 09:52 صبح
آقا لطفا زود جواب بدید فوریه
فرض کنید توی یک table یک field تاریخ داریم حالا اگر در قسمت defualt value بنویسیم =date() تاریخ میلادی میاد ولی اگه بخواهیم تاریخ شمسی بشه چی کار باید بکنیم؟
من ماژول های این سایت رو هم در برنامه قرار دادم ولی تابعهای اونها در قسمت defualt value کار نمی کنند.

mohammadgij
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 09:59 صبح
فقط Parsa99 با ویندوز 98 این قابلیت رو داره. در سایر موارد مثل Xp or 2000 or Up نمیشه از Defualt Value استفاده کرد

Sheerkoshan
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 10:11 صبح
دوست من نگید نمیشه . همون ماژول آقای آزادی دقیقا جواب میده

mohammadgij
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 10:14 صبح
من منظورم از طریق خود برنامه اکسس بود مه از طریق ماژول هایی که می نویسید. شما سوال این دوستمون رو بخونید بعد از من ایراد بگیرید
خصوصیت DefualValue برای فیلد Date/Time در اکسس هنگامی که تابع Date() رو استفاده می کنید بدون استفاده از ماژول دوستان و بدون استفاده از ویندوزهای فارسی که دارای توایع تغییر تاریخ هستند فقط و فقط مفدار تاریخ میلادی رو بر می گرداند. 100%

Sheerkoshan
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 10:38 صبح
من عذر می خوام که منظور شما رو نگرفتم

Barnamenevisi
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 20:18 عصر
دوست عزیز من گفتم که ماژول ها رو نصب کردم ولی با این حال باز هم تابع ()Dat= کار نمیکند.

Barnamenevisi
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 20:29 عصر
آقای Sheerkoshan عزیز
فایلی که فرستاده بودی رو الآن دیدم ولی متوجه نشدم چی کار کردی می شه یکم توضیح بدی؟

Sheerkoshan
جمعه 25 فروردین 1385, 00:52 صبح
دوست من
همون کدهای آقای آزادی رو توی Form Load به عنوان Default Value قرار دادم همین
اما توی یکی از فرمها چون خودم نیاز داشتم توی یه کومبو تا تاریخ یک هفته بعد از تاریخ روز و یا یه هفته قبل از تاریخ روز را قرار دادم .

Barnamenevisi
جمعه 25 فروردین 1385, 14:57 عصر
در قسمت table ها اصلا اون توابع در defualt value کار نمی‌کنند، و فقط توابع خود برنامه هستند. (مثل تابع ()date که تاریخ میلادی را نشان می‌دهد)

مجتبی جوادی
شنبه 26 فروردین 1385, 23:11 عصر
سلام
دوست عزیز من فکر می کنم شما باید فرمت فیلد مورد نظر را text قرار دهید ، البته من نمی دانم ماژول مورد استفاده شما چی هستش ولی من ماژولی دارم کا حدود شش سال است از آن استفاده می کنم و کاملا دقیق و درست عمل می کند .
شما میبایست در قسمت Default value ماژول تبدیل تاریخ را بصورت زیرصدا بزنی :
(()Date)نام ماژول=Default value
البته در Default value تکس باکس

MMAASS
یک شنبه 27 فروردین 1385, 21:13 عصر
دوستان عزیز
از توابعی (کلا ماژول و هر چیزی مثل اینها) که توسط اشخاص نوشته می شود نمی توان در Default value استفاده کرد و فقط می توان از توابع نوشته ی خود اکسس استفاده کرد.

مجتبی جوادی
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 23:51 عصر
دوست عزیز حتما کار شما جایی ایراد دارد چون از توابع نوشته شده هم می توان در Default Value استفاده کرد . مثلا من ماژولی نوشته ام به نام mtosh که به طریق زیر از آن در Default Value استفاده می کنم:
=Mid(mtosh(Date());3;6)
این کد تاریخ روز را بصورت پیش فرض نمایش می دهد .

MMAASS
جمعه 01 اردیبهشت 1385, 21:06 عصر
دوست عزیز حتما کار شما جایی ایراد دارد چون از توابع نوشته شده هم می توان در Default Value استفاده کرد . مثلا من ماژولی نوشته ام به نام mtosh که به طریق زیر از آن در Default Value استفاده می کنم:
=Mid(mtosh(Date());3;6)
این کد تاریخ روز را بصورت پیش فرض نمایش می دهد .
می شه بگین این رو کجای برنامه نوشتین؟ تو قسمت Default Value در طراحی جدول؟ یا تو فرم و کد یا جای دیگه؟

مجتبی جوادی
یک شنبه 03 اردیبهشت 1385, 23:14 عصر
دوست عزیز سلام
عرض کردم کد مذکور را در ماژولها نوشته ام و در قسمت طراحی فرم مقدار پیش فرض تکس باکس را کد فراخوانی شده قرارداده ام.

MMAASS
دوشنبه 04 اردیبهشت 1385, 14:54 عصر
دوست عزیز سلام
عرض کردم کد مذکور را در ماژولها نوشته ام و در قسمت طراحی فرم مقدار پیش فرض تکس باکس را کد فراخوانی شده قرارداده ام.

دوستان عزیز
از توابعی (کلا ماژول و هر چیزی مثل اینها) که توسط اشخاص نوشته می شود نمی توان در Default value استفاده کرد و فقط می توان از توابع نوشته ی خود اکسس استفاده کرد.
بله دوست عزیز با کد میشه منم منظورم از جمله بالا در قسمت طراحی جدول بود و فکر می کردم اون دوستمون هم می خوان تو جدولشون برای Default value فیلد از یه تابع استفاده کنن که اینو گفتم.

ddavood41
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 21:10 عصر
شرمنده آقا جواب این یکی سؤالم رو هم گرفتم.
حالا یه سؤال دیگه:
چطوری این تاریخ رو در یک record ثبت کنیم یعنی هر بار که از یک form خاص پرینت گرفته شد این تاریخ یا ساعت هر عددی رو که نشان می داد همان عدد در یک فیلد ذخیره شود؟

اول باید گزارش درست کنی بعد باید تو گزارشت کدارو باید دوباره بزاری