PDA

View Full Version : چگونه رکوردهای دو table با فیلد های کاملا مشابه را توسط یک کوری با هم جمع کنیم

hamidshirazi
جمعه 25 فروردین 1385, 15:09 عصر
من چند table با فیلد های مشابه دارم میخواهم یک کوری بسازم که شامل کلیه رکوردهای آنها باشد و از آن در گزارش های مختلف استفاده کنم . آیا این کار با روشهای معمولی قابل انجام است ویا باید از برنامه نویسی استفاده کرد .

alimaker
شنبه 26 فروردین 1385, 12:08 عصر
فقط کافی وقتیکه میخوای کوئری رو ایجاد کنی هر دوتا جدول رو در قسمت show table انتخاب کنی و سپس فیلدهای مورد نظرتو فراخوانی کنی.اگه یک کلید اصلی هم داشته باشی میتونی با استفاده از مفهوم کلید خارجی فیلدهای غیر همسان رو از جدول های متفاوت واکشی کنی .

hamidshirazi
یک شنبه 27 فروردین 1385, 09:20 صبح
دوست عزیز منظور شما را متوجه نشدم .
من دو table را فراخوانی کردم ولی وقتی می خواهم فیلد های کوئری را ایجاد کنم مجبورم فیلد مربوط به یکی از table ها را انتخاب کنم . در نتیجه کوئری فقط رکوردهای همان table را نمایش می دهد . اگر در فیلد دوم کوئری فیلد مشابه از table دوم را انتخاب کنم ، تمام رکورد های table اول به تعداد رکوردهای table دوم تکرار می شود . چیزی که من می خواهم ایجاد کنم یک کوئری شامل تمام رکورد های table اول و تمام رکوردهای table دوم در فیلدهای خود می باشد .
لطفا مرا راهنمایی کنید و در صورت امکان یک مثال ساده برایم ایجاد کنید . باز هم ممنون.

moustafa
یک شنبه 27 فروردین 1385, 12:06 عصر
اگر تمام فیلدها مشابه هستند و میخواهی انها را درهم تلفیق کنی از union استفاده کن
پس از new query بدون انتخاب جدول show table را ببند
query/sql specific/union
کد زیر را تایپ کن
select fild1,fild2,... from table1
union
select fild1,fild2,... from table2

تعداد فیلدها از هردو جدول باید برابر واز یک نوع ویک سایز باشد
اگر میخواهی رکوردهای تکراری نیز شامل باشند union all استفاده کن

alimaker
دوشنبه 28 فروردین 1385, 16:51 عصر
راه حلی که مصطفی گفت خیلی راحتر از مال منه،و در عین حال فنی تر چون بر اساس کدهای sql است . اگه باز مشکل داشتین بگین یه نمونه براتون آپلود کنم.

hamidshirazi
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 15:27 عصر
با تشکر از شما دوستان عزیز . بله union را امتحان کردم درست همان کاری را که من می خواستم انجام می دهد , فقط در مواردی که تعدادی از رکورد ها کاملا مشابه باشند فقط یکی از آنها را نمایش میدهد ، اگر بخواهیم رکوردهای مشابه را نیز به همان صورت نمایش دهد باید چه کاری انجام دهیم .
در ضمن آنطور که من دیدم دو نوع دیگر sql query نیز وجود دارد که من کاربرد آنها را متوجه نشدم خواهش می کنم در باره آنها هم توضیح دهید .

moustafa
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 17:21 عصر
union all استفاده کن