PDA

View Full Version : از بین نرفتم اطلاعات مشتریان یک سایت در زمانیهای خاص

oliya24
دوشنبه 18 آذر 1392, 21:51 عصر
سلام و خسته نباشید سوالی که دارم شاید کمی مشکل به نظر برسه شاید هم برای یه حرفه ای نه در کل باید تجربه این کار رو داشته باشید مشکل اینطور هست که دیتابیس یک فروشگاه اینترنتی دست ماست و مشتریان در حال خرید و ... هستند حالا بسته به شرایطی ما میخوایم ساختار دیتابیس رو تغییر دهیم مثلا یکسری فیلد رو به یکی از جداول دیتابیس اضافه کنیم و نمیخواهیم در سایت بنویسیم به علت تغییر .... سایت تا فلان ساعت در دسترس نمیباشد خوب برای اطلاعاتمان که در تیبلی که در حال حاضر میخوایم تغیر بدیم یه راهی هست که تمام اطلاعات رو بریزیم تو یه تیبل موقت مثلا ولی نکته انحرافی که هست اینه که در زمانی که ما داریم اطلاعات این تیبل رو در یک تیبل موقت میریزیم ممکنه کاربرانی در همون لحضه وارد سایت بشن و یه سری جنس بخرن اطلاعات این افراد کجا میره؟؟؟(میان زمین و هوا) من میخوام فکری برای این افراد کنم که این میان میخوان خرید کنن ؟؟؟؟؟
لطفا کمک کنید

Reza_Yarahmadi
سه شنبه 19 آذر 1392, 12:03 عصر
نیازی نیست اطلاعات جابجا بشه.
یک بک آپ از دیتابیس موجود بگیرید و روی سیستمی که میخواید سایت رو ارتقا بدید بریزید.
به ازا هر تغییری که در ساختار دیتابیس میدید اسکریپت اونو نگه دارید.
بعد از اتمام کار ، اسکریپت های تغییرات رو دیتابیس اصلی اعمال کنید و فایل های سایت رو هم بارگذاری کنید.

oliya24
سه شنبه 19 آذر 1392, 12:54 عصر
أوست عزیزم مثل اینکه مطلب رو خوب متوجه نشدید اصلا بحث بک اپ و.... نیست من میگم موقعی که داریم تغیرات رو میدیم یه سری ادم میان تو سایت و خرید میکنن اطلاعاتی این افراد در اون لحظه ای که ما داریم تغیرات رو اعمال میکنیم چی میشه من دنبال یک راهکار برای این افراد هستم

Reza_Yarahmadi
سه شنبه 19 آذر 1392, 15:13 عصر
متوجه منظورتون شده بودم.
بک آپ واسه این بود که ساختار فعلی رو کپی کنید (به هر روش دیگه ای که تمایل دارید میتونید ساختار دیتابیس رو منتقل کنید)
در زمانی که شما در حال تغییر دیتابیس کپی شده هستید کاربران سایت امکان ثبت اطلاعات جدید رو دارند و در نهایت وقتی کار تغییرات شما تموم شد ، اسکریپت تغییرات رو روی دیتابیس سایت اجرا میکنید تا دیتابیس سایت به روز بشه.