PDA

View Full Version : OODB مناسب برای برنامه حسابداری/انبارداری

sonixax
پنج شنبه 21 آذر 1392, 01:23 صبح
سلام به همگی
من دنبال یک OODB خوب و مناسب میگردم که بشه در C#‎ ازش استفاده کرد و سنگین نباشه مثل VelocityDB و در عین حال رایگان هم باشه + حتما Embedded باشه.
از اونجایی که تمام انواع اجناسی که قرار در انبار قرار بگیرند یک نوع هستند پس کار خیلی ساده هستش .
من فقط میخوام چیزی باشه که بشه در سریع ترین زمان ممکن برنامه رو نوشت و تمام کرد .
اولش میخواستم از Sqlite استفاده کنم ولی فکر کنم OODB برای این کار مناسب تر باشه چون ممکنه در آینده ساختار برنامه عوض بشه و دستکاری کردن ساختار Sqlite زمانبر هست و اونقدری برای این کارها زمان وجود نداره + اینکه اینها رو قراره ذخیره کنیم :
فاکتور
کالا
مردم (خریدار/فروشنده)
تاریخچه (هر فاکتور یا کالایی که ویرایش میشه به خاطر مسایل مربوط به گمرک آلمان باید تاریخچه تغییراتش ذخیره بشه)
که هر کدوم از اینها رو به راحتی میشه در شکل یک شیئ در آورد و ذخیره کرد .
البته بخش جستجو هم خیلی مهمه و باید بشه خیلی راحت ورودی ها رو پیدا کرد .

پیشاپیش خیلی ممنون از راهنمایی دوستان

مبین رنجبر
پنج شنبه 21 آذر 1392, 08:23 صبح
سلام به همگی
من دنبال یک OODB خوب و مناسب میگردم که بشه در C#‎ ازش استفاده کرد و سنگین نباشه مثل VelocityDB و در عین حال رایگان هم باشه + حتما Embedded باشه.
از اونجایی که تمام انواع اجناسی که قرار در انبار قرار بگیرند یک نوع هستند پس کار خیلی ساده هستش .
من فقط میخوام چیزی باشه که بشه در سریع ترین زمان ممکن برنامه رو نوشت و تمام کرد .
اولش میخواستم از Sqlite استفاده کنم ولی فکر کنم OODB برای این کار مناسب تر باشه چون ممکنه در آینده ساختار برنامه عوض بشه و دستکاری کردن ساختار Sqlite زمانبر هست و اونقدری برای این کارها زمان وجود نداره + اینکه اینها رو قراره ذخیره کنیم :
فاکتور
کالا
مردم (خریدار/فروشنده)
تاریخچه (هر فاکتور یا کالایی که ویرایش میشه به خاطر مسایل مربوط به گمرک آلمان باید تاریخچه تغییراتش ذخیره بشه)
که هر کدوم از اینها رو به راحتی میشه در شکل یک شیئ در آورد و ذخیره کرد .
البته بخش جستجو هم خیلی مهمه و باید بشه خیلی راحت ورودی ها رو پیدا کرد .

پیشاپیش خیلی ممنون از راهنمایی دوستان

در این تاپیک جواب سوال شما داده شده است: نیاز به معرفی یک Object Database (http://barnamenevis.org/showthread.php?405023-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-Object-Database)