PDA

View Full Version : مشخص کردن ناحیه کلیک موس به صورت سلول های یک ماتریس از طریق رویداد MouseDown

mina-life
جمعه 22 آذر 1392, 16:29 عصر
با سلام
دارم یه گیمی رو طراحی میکنم Flow Free که روی دستگاه های اندرویدی قابل نصبه. (برای کلاس مباحث ویژه)
من گرافیکش رو از طریق UserControl طراحی کردم.
http://upload7.ir/images/90676063508997344394.png
بازی اینطوره که زمانی که کاربر روی یک رنگ کیلک کرد ، عکسش رو عوض کنه (یعنی این سلول انتخاب شده) و اگه به همتای خودش رسید مسیر رو که هایلات شده با استفاده از تغییر عکس ، نگه دار. در انتها اگر تمام خونه های ماتریس پر شده این مرحله رو برده.
الان من توی اون تیکه ای که میخام مشخص کنم کجا کاربر کلیک کرده موندم.
نمیدونم چطوری مشخص کنم اون ناحیه ای که کاربر کلیک کرده کدوم سلوله که بخوام عکسش رو تغییر بدم و ادامه ماجرا.
لطفا اگر امکانش هست بهم پاسخ بدید.
ممنون میشم.

sagggad
جمعه 22 آذر 1392, 16:44 عصر
درود:
شما می تونید از مختصات X و Y موس استفاده کنید.ضمنا توضیحاتتون کامل نیست!
موفق باشید

sagggad
جمعه 22 آذر 1392, 16:46 عصر
منظورتون از این که:"اگر به همتای خودش رسید"چیه؟؟؟"عکسش رو عوض کنه" منظور رنگش هست؟؟
بیش تر توضیح بدید تا بتونم کمکتون کنم:لبخندساده:

mina-life
جمعه 22 آذر 1392, 16:58 عصر
منظورتون از این که:"اگر به همتای خودش رسید"چیه؟؟؟"عکسش رو عوض کنه" منظور رنگش هست؟؟
بیش تر توضیح بدید تا بتونم کمکتون کنم:لبخندساده:

سلام ممنونم از توجهتون.
منظور از همتا ، سلول هم رنگ خودش هست.
مانی که روی یک سلول کلیک شد اگه داخلش عکس دایره باشه ، عکسش تغییر پیدا میکنه ، یه عکسی که هایلات شده ، جایگزین این سلول بشه.
با استفاده از x و y من چطوری اینو به سلول های 6*6 ماتریس تعمیم بدم که شناسایی کنه اگه توی این محدوده بود یعنی روی این سلول خاص کلیک شده مثلا i=0 , j=0 (همون خونه اول که دایره ابی رنگ توش قرار داره.)
امیدوارم توضیحاتم بهتر شده باشه.

sagggad
جمعه 22 آذر 1392, 17:12 عصر
عکس هایلایت شده توسط کاربر انتخاب میشه؟؟به هرحال اگه میتونین سورسش رو بذارین تا من متوجه شم چی جوریه.چون این ماتریس ها می تونه شامل خیلی چیزها باشه.بعد هم باید بدونم برای نمایش این اشکال از چه کنترلی استفاده کردید؟؟

sagggad
جمعه 22 آذر 1392, 17:17 عصر
یه برنامه واست گذاشتم برای اینکه کاربر بتونه یه پیکچرباکس رو در حین اجرای برنامه جا به جا کنه.تو ایین برنامه از مختصات موس استفاده کردم.ببین شاید چیزی ازش دستگیرت بشه:
لینک دانلود:113891
امیدوارم مفید باشه:لبخندساده:

kasraaa
جمعه 22 آذر 1392, 20:35 عصر
سلام فاصله ای عکس هات با هم با مختصات X,Y چقدر هست؟

sagggad
جمعه 22 آذر 1392, 21:23 عصر
منظورت چیه؟؟ببین تو این کد میاد مختصات PictureBox رو با مختصات نشانگر موس تا وقتی که کلید موس فشرده است برابر می کنه. :لبخندساده:

khokhan
جمعه 22 آذر 1392, 22:55 عصر
با سلام
دارم یه گیمی رو طراحی میکنم Flow Free که روی دستگاه های اندرویدی قابل نصبه. (برای کلاس مباحث ویژه)
من گرافیکش رو از طریق UserControl طراحی کردم.

بازی اینطوره که زمانی که کاربر روی یک رنگ کیلک کرد ، عکسش رو عوض کنه (یعنی این سلول انتخاب شده) و اگه به همتای خودش رسید مسیر رو که هایلات شده با استفاده از تغییر عکس ، نگه دار. در انتها اگر تمام خونه های ماتریس پر شده این مرحله رو برده.
الان من توی اون تیکه ای که میخام مشخص کنم کجا کاربر کلیک کرده موندم.
نمیدونم چطوری مشخص کنم اون ناحیه ای که کاربر کلیک کرده کدوم سلوله که بخوام عکسش رو تغییر بدم و ادامه ماجرا.
لطفا اگر امکانش هست بهم پاسخ بدید.
ممنون میشم.

به احتمال زیاد این نمونه گیم Image Matching می تونه براتون راهگشا باشه:لبخند::لبخند:

113919

sagggad
جمعه 22 آذر 1392, 23:00 عصر
ارووووووووورررررررررررررر رررررررررررر:
113921

khokhan
جمعه 22 آذر 1392, 23:05 عصر
ارووووووووورررررررررررررر رررررررررررر:
113921
باسلام
عزیز یه نگاه به تصویر بنداز !!!!!!!!! هم اجرا و وهم بازی اجرا شده و نزدیکه که تموم بشه :لبخند:

sagggad
جمعه 22 آذر 1392, 23:20 عصر
پس چرا واسه من ارور میده؟؟؟؟

khokhan
جمعه 22 آذر 1392, 23:24 عصر
پس چرا واسه من ارور میده؟؟؟؟
خب این یکی رو امتحان کن :لبخند::لبخند::لبخند:

113923

sagggad
جمعه 22 آذر 1392, 23:26 عصر
حالا شد داداش این یکی درست بود!

kasraaa