PDA

View Full Version : سوال: مشکل در استفاده از خاصیت left ,top شی

mohsen9669
جمعه 22 آذر 1392, 19:49 عصر
با سلام خدمت دوستان
من از دستور bt_agent.top+=100 استفاده کردم و جواب داده ولی یه جای دیگه که میخوام bt_agent.left+=100استفاده کنم اررور زیر رو میده
Error 1 'System.Windows.Forms.Button' does not contain a definition for 'left' and no extension method 'left' accepting a first argument of type 'System.Windows.Forms.Button' could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?) l:\users\mohsen\documents\visual studio 2010\Projects\WindowsFormsApplication6\WindowsForm sApplication6\Form1.cs 30 26 WindowsFormsApplication6
لطفا کمک کنید خیلی لازمش دارم

sagggad
جمعه 22 آذر 1392, 19:52 عصر
به نظر من از X و Y استفاده کنی بهتره.
مثلا:
(button1.Location=New Point(button1.Location.X+10,button1.Lozation.Y+10

behrooz69
یک شنبه 24 آذر 1392, 00:19 صبح
میخوای چیکار کنی ؟؟؟ موقع اجرا شی شما ک مثلا دکمه هست بره سمت چپ فرم ؟ منظورت اینه ؟؟؟ خو از خاضیت Anchor تو Properties شی خودت استفاده کن. کد چیه دیگه سجااااااااااااااااااااادد ددددددددددددددددددد

sagggad
یک شنبه 24 آذر 1392, 08:41 صبح
بابا کد من هم همین کار رو میکنه خصوصیت X مثلا Button رو که تو Location اون هست رو کم یازیاد می کنه.اگر تو تایمر بذارید کد رو و Interval اون رومثلا روی 100 قراربدید شی خودش به چپ یاراست حرکت میکنه.
اگه X رو منهای 10 کنید شی به چپ حرکت میکنه و اگه بعلاوه ی 10 کنید به راست حرکت میکنه.برای Y هم همینطوره!
مثلا برای این که Button به سمت راست حرکت کنه باید از کد زیر استفاده کرد
(button1.Location=New Point(button1.Location.X+10,button1.Lozation.Y
امتحان کنیدش