PDA

View Full Version : سوال: سوال درباره وارد کردن اطلاعات از درون پایگاه داده SQL به درون تکست باکس های سی شارپ

payam200525
جمعه 22 آذر 1392, 20:07 عصر
سلام دوستان عزیز.... من با استفاده از برنامه سی شارپ و پایگاه داده SQL یک برنامه طراحی کردم که دارای تکست باکسهای متعدد و زیادی است و نوشته های کاربر درون این تکست باکسها به یک پایگاه داده منتقل و ذخیره میشود .... اما برای دیدن مجدد این اطلاعات من نمیخوام از گرید ویو استفاده میکنم و میخوام کاربر با جستجوی نام و یا مشخصات دیگه بتونه دوباره اون اطلاعات رو درون تکست باکس به همون صورت بارگزاری و مشاهده کنه!! کسی میتونه این کد رو برام بنویسه؟ ممنون میشم

mousa1992
جمعه 22 آذر 1392, 20:13 عصر
منتظر نشین خودت دست بکار شو
پروژه های اپن سورس زیادی توی سایت هست که اکثرا با دیتابیس کار میکنه و بدون شک چیزایی که شما میخواین توی همشون هست
و اگر جایی به مشکل برخوردید کدتون رو قرار بدین و راهنمایی بخواین
اصولش همینه که بهتون گفتم

موفق باشید

sgh_programer
جمعه 22 آذر 1392, 20:30 عصر
بنام خدا
سلام

بفرمایید

SqlConnection cnn = new SqlConnection(Program.ConnectionString);
cnn.Open();
SqlCommand cmm = new SqlCommand("select * from tbl_customer where c_id=@id", cnn);
cmm.CommandType = CommandType.Text;
cmm.Parameters.AddWithValue("@id", txt_id.Text);
SqlDataReader rdr = cmm.ExecuteReader();
if (rdr.Read())
{

txt_name.Text = rdr["first_name"].ToString();
txt_famil.Text = rdr["last_name"].ToString();

}
cnn.Close();

موفق باشید

payam200525
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 23:31 عصر
بنام خدا
سلام

بفرمایید

SqlConnection cnn = new SqlConnection(Program.ConnectionString);
cnn.Open();
SqlCommand cmm = new SqlCommand("select * from tbl_customer where c_id=@id", cnn);
cmm.CommandType = CommandType.Text;
cmm.Parameters.AddWithValue("@id", txt_id.Text);
SqlDataReader rdr = cmm.ExecuteReader();
if (rdr.Read())
{

txt_name.Text = rdr["first_name"].ToString();
txt_famil.Text = rdr["last_name"].ToString();

}
cnn.Close();

موفق باشید

میشه توضیح بدی؟

میشه واسه کدی که دادی مثال بزنی تا بفهمم در جای آبی چی باید وارد کنم؟

من خیلی تازه کارم

mafa12
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1393, 16:36 عصر
سلامشما کافیه ابتدا از قسمت solution Explorer برنامه ت روی دیتاست دوبار کلیک کنی تا محیط design دیتا ست رو نشونت بده بعدش جداولت رو از توی بانکت درگ کن داخل دیتاست . البته قبلش یه پیغام واسه ایجاد اتصال به دیتابیس بهت می ده که باید آدرس فایل دیتابیست رو بهش بدی . بعد از درگ کردن اگر مثلا اسم دیتاستت MyDataset باشه با استفاده از دستورات زیر به راحتی به تمام خونه های دیتابیست دسترسی داری:
sqlconnection connect=new sqlconnection (آدرس)
String cmd="select * from table1";
Mydataset data=new mydataset()
SqlDataAdapter Adapt=new sqlDataAdapter(cmd,connect)
adapt.fill(data,"table1");

از اینجا به بعد به محضی اینکه نام دیتاست رو بنویسی و نقطه بذاری به تمامی خانه های جداول دسترسی داری و مثل متغیر معمولی می تونی هرجا و هرجوری که بخوای از مقادیرشان استفاده کنی البته برای خانه های حاوی مقادیر رشته ای بایستی در هنگام نسبت داده .tostring() را اضافه کنی . mahdi.abdi67@gmail.com

irartesh
جمعه 19 اردیبهشت 1393, 07:43 صبح
از کد زیر هم میتونی استفاده کنی:

objview = new DataView(objdataset.Tables["T_Product"]);

CurrencyManager objcurrency = (CurrencyManager)(this.BindingContext[objview]);

//up
//objcurrency.Position += 1;

//DOWN
//objcurrency.Position -= 1;

//number
//objcurrency.Position = 3;

//with count
//objcurrency.Position = objcurrency.Count - 1;

txtname.DataBindings.Clear();
txtcode.DataBindings.Clear();

txtname.DataBindings.Add("Text", objview, "Pro_Name");
txtcode.DataBindings.Add("Text", objview, "Pro_Code");

با خط اول یدونه دیتا ویو از تیبلت میگیری....تو خط دوم هم به کلاس کرنسی منیجر دیتا ویو رو متصل میکنی(برای مدیریت بهتر سلول ها)
از up,down,number,... برای جابه جایی بین سطرها استفاده میشه.
قبل اتصال به تکست باکس باید باید بایندینگ رو کلیر کنی

و در آخر به تکست باکس بایند میکنیم
پارامتر اول خاصیت تکست باکس،پارامتر دوم نام دیتا ویو و پارامتر سوم ستون مربوطه رو وارد میکنید(این کد مخصوص پروژه هایی مثل اسلایدره)

MILAD1992
جمعه 19 اردیبهشت 1393, 09:52 صبح
بدون کد نویسی هم می تونی این کار رو انجام بدی، بستگی داره از چه ابزارهایی استفاده کرده باشی.
اگر شما تو برنامتون از dataset استفاده کرده باشی و برای ساخت TableAdapter از BindingSource، می تونین خیلی راحت بدون هیچ کد نویسی این کار رو انجام بدین (البته یه خط کد داره ولی فقط یه خط)
بعد فقط کافیه رو TextBox مورد نظر کلیک کنید و به مشخصاتش برید . . . اونجا یه قسمت به اسم DataBinding وجود داره. تو قسمت Text، اون فیلد از جدولتون رو که به BindingSource متصل هست رو انتخاب کنید.