PDA

View Full Version : تبدیل سیستم فعلی به سیستم single sign on

1485159
شنبه 23 آذر 1392, 17:01 عصر
سلام
فرض کنید که ما چند تا اپلیکیشن تحت وب مجزا از هم داریم. برای استفاده از هر کدوم از اینا کاربر باید یوزرنیم و پسوردش رو وارد کنه. ما میخوایم که این اپلیکیشن ها همگی با یک یوزرنیم و پسورد قابل استفاده باشن(sso).
سوال من اینه که آیا باید توی این اپلیکیشن ها تغییراتی ایجاد بشه؟ یا اصلا نیازی به تغییر دادن اونها نیست؟
و اگر امکان داره یک منبع هم معرفی کنین.
ممنون.

omidabedi
شنبه 23 آذر 1392, 17:20 عصر
خب بستگی داره به شروطی که خودتون میزارید مثلا یه نمونه رو من میگم.
در حالت عادی باید شرایط اتصال بصورت ریموت به دیتابیس رو داشته باشن.
اگر بخواید تو یکی از این سیستم ها لاگین کنید و توی همش لاگین شده باشه باید توی هر اپلیکیشنی بسته به نحوه ی کارش کاراییشو تغییر بدید.
اگر بخواید تو یکیش عضو باشه و با عضویت در یکیش توی همش با همون اطلاعات کاربری عضو بشه نیاز نیست در (حالت عادی) که بخواید توی هر چندتاش تغییر ایجاد کنید.

اما خب مشکل عمده این هست که اگر اپلیکیشن ها روی هاست اشتراکی هستن بتونن بصورت ریموت به دیتابیس یکدیگر دسترسی داشته باشن که اکثر هاستینگ ها این قابلیت رو بستن

1485159
شنبه 23 آذر 1392, 17:30 عصر
راستش من زیاد سر در نمیارم.
آیا نمیشه که توی یک صفحه مجزا از همه ی app ها کاربر login بکنه و هر وقت که خواست وارد app مورد نظر بشه اطلاعات از یک طریقی به اون app فرستاده بشه؟

omidabedi
شنبه 23 آذر 1392, 18:29 عصر
راستش من زیاد سر در نمیارم.
آیا نمیشه که توی یک صفحه مجزا از همه ی app ها کاربر login بکنه و هر وقت که خواست وارد app مورد نظر بشه اطلاعات از یک طریقی به اون app فرستاده بشه؟

دوست عزیز منم همینو گفتم.
چرا میشه .کار نشد نداره