PDA

View Full Version : پر شدن اتوماتیک فیلدها

My_Love_Computer
سه شنبه 02 دی 1382, 18:40 عصر
با سلام. :D
اگر توجه کرده باشید در جدول Northwind که در اکسس موجود است و در فرم Orders هنگامیکه ما نام و نام خانوادگی مشتری را وارد می کنیم یک سری از اطلاعات شامل ادرس مشتری و غیره به صورت اتوماتیک وارد فیلدهای مربوطه می شوند . :wink:
حال سوال من این است که چطور می توانم یک همچین کاری را انجام دهم.(پر شدن اتوماتیک بعضی فیلدها در صورت وارد کردن یک فیلد دیگر همانند بالا که مثال زدم ) :?:

M@hdi
چهارشنبه 03 دی 1382, 07:58 صبح
ایمان خان به این حالتها میگن Master-Detail. شما اگه دو تا جدول داشته باشی که با هم لینک شده باشند . بعد یک Query از هر دو جدول درست کنی . این کار به راحتی برات انجام میشه

My_Love_Computer
چهارشنبه 03 دی 1382, 09:23 صبح
با سلام و تشکر از اینکه جوابم را دادی.
ببین من می خواهم بانک اطلاعاتی برای یک تاکسی تلفنی طراحی کنم . در یک جدول اطلاعات اشتراک ها را وارد می کنم که شامل کد اشتراک نام مشترک اردس و غیره است و در جدول دیگر مشخصات رانندگان را وارد می کنم که شامل کد راننده نام و غیره است .
حال من در یک فرم ( برای سرویس ها)می خواهم هنگامیکه که کد مشترک وارد شد فیلدهای نام و ادرس به طور خودکار پر شود و همچنین با وارد کردن کد راننده نام راننده نیز در همان فرم به طور اتوماتیک وارد شود.
حال ایا من باید یک Query بسازم که فیلدهای هر دو جدول را داشته باشد و از طریق ان Query اقدام به ساخت فرم کنم.
با تشکر
در ضمن منظورت از لینک شدن دو جدول همان ارتباط ها است.(یک به چند و چند به چند و غیره ) :?:

rasoolhna
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 10:12 صبح
از لینک کردن و کوئری استفاده کنید

molavi_md
چهارشنبه 14 آذر 1386, 17:38 عصر
دوست عزیز اگر امکان دارد یک نمونه برای دوستان بگذارید تا بیشتر متوجه شویم