PDA

View Full Version : برنامه نویسی برای سیستم های قدیمی

mohammad2407
سه شنبه 03 دی 1392, 22:31 عصر
سلام دوستان عزیز

اگر برنامه نویس اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری سیستم مقصد نداشته باشه

بهتره به چه شکل برنامه نویسی کنه

مثلا من نمیدونم برنامم میخواد روی چه سیستمی با چه میزان رمی نصب بشه

اگر ما سیستم مقصد یک سیستم ضعیف در نظر بگیریم بهتره به چه شکل برنامه نویسی کنیم

مثلا از نسخه چند دات نت بهتره استفاده کنیم

از چه روشی به بانک وصل بشین

چه جور کد نویسی باید داشته باشیم

در کل باید چه کار هایی انجام بدیم .

ممنون میشم کامل برام توضیح بدید چون خیلی دوست دارم بدونم باید به چه شکل عمل کنم

mohammad2407
چهارشنبه 04 دی 1392, 00:47 صبح
سوالم یعنی اینقدر سخته :افسرده:

FastCode
چهارشنبه 04 دی 1392, 04:42 صبح
سوالتون سخت نیست.کسی بلد نیست.چون در این مملکت کسی به این چیزها توجه نمیکنه.اگر میپرسیدی رنگ زمینه فرم باید چی باشه تا الان چند هزار تا بازدید و جواب داشتی.

اما جواب سوال سخت شما.
در مورد نسخه فریموورک همیشه از آخرین نسخه استفاده کنید چون همیشه سرعتشون از قبلیها بیشتره.حتی در سیستمهای ضعیف.
برای نمونه یک مورد تفاوت در vm های قدیمی و جدید داتنت parallel gc هست. که فقط نسخه های جدید ms .net و mono ازش برخودار هستند.
در مورد کد نویسی باید بگم که دسترسی به اطلاعات اینقدر مهم نیست چون تاثیر چشمگیری نداره و موتورهای دیاتبیس خودشون به شدت محدودیت هایی مثل حافظه و زمان پردازنده رو رعایت میکنند.
تنها قسمتی که مهمه اینه که شما باید سعی کنید از پایین ترین استاندارد ها استفاده کنید.یعنی با اینکه مثلا خودتون SSD دارید فرض کنید مشتری از HDD استفاده میکنه و دسترسی به اطلاعات روی دیسک ترتیبیه.
یا مثلا اینکه فرض کنید سیستم عامل کاربر ۳۲ بیت و هر جایی که تاثیر زیادی نداره از متغیرهای کوچکتر استفاده کنید.تا میتوانید از تولید ترد اضافه تز از هسته های پردازنده پرهیز کنید.از قفل کردن بی جا اطلاعات پرهیز کنید.زمان رقت و برگشت اطلاعات در شبکه رو در نظر بگیرید.
موقع کار با حجم زیاد اطلاعات در نظر بگیرید که کدوم قسمتها هنوز در رم و کش hot هستند و کدوم قسمتها ممکنه در page file سیستم swap شده باشند.

این موارد زیاده و من هم توی این ساعت شب خیلی چیزی به ذهنم نمیرسه.بهترین پیشنهادی که میتونم بهتون بدم اینه که وقتتون از این حرفها با ارزشتره و فقط در مواقع و موارد خاص باید اینقدر در بحث سرعت وارد بشید.