PDA

View Full Version : سوال: برای هر شخصی سه مقدار وجود دارد که باید جداگانه نگهدای شوند. از چه کلاسی استفاده کنم؟

دلتنگ اسمان
چهارشنبه 04 دی 1392, 19:34 عصر
سلام.
میخوام برای یه شخص سه مقدار نگهداری کنم. مثلا تعداد شیفت صبح شخصی اول 10تا و شیفت عصرش 8تا و شیفت شبش6 تا . و برای شخص دومی هم همینطور ولی با مقادیر متفاوت. به نظر شما از چه کلاسی استفاده کنم که راحت تر بتونم به مقادیر مورد نظر هم دسترسی داشته باشم؟

hmbarnamenevis
چهارشنبه 04 دی 1392, 20:15 عصر
public class Person
{
public int AM=10;
public int PM=8;
public int PM2=6;
}

دلتنگ اسمان
چهارشنبه 04 دی 1392, 20:23 عصر
public class Person
{
public int AM=10;
public int PM=8;
public int PM2=6;
}
ممنون. اگه به تعداد افراد ، این کلاس رو نمونه سازی کنم اونوقت اینهارو چطوری نگهداری کنم که با ثبت اطلاعات شخص جدید اطلاعات شخص قبلی از بین نره.

danialafshari
پنج شنبه 05 دی 1392, 10:40 صبح
سلام
منظورتون از "از چه کلاسی استفاده کنم؟" چیه؟
در اصل شما یک برنامه بانک اطلاعاتی می خواید
ببینید این طور که متوجه شدم شما باید دو جدول طراحی کنید
یکی برای "شخص" و یکی هم برای "ذخیره اطلاعات مربوطه"
بعد از این که فیلد هاشو مشخص کردی در فرم شخص ، مشخصات شخص رو در دیتابیس ثبت می کنی
بعد در فرمی که ابقی اطلاعات مربوط به شخص رو می خوای بدی یک text میزاری و کد شخص رو میزنی بعد که اطلاعاتش اومد شروع به شیفت پر کردن میشی
برای این کاره بانک اکسس مناسبه
امیدوارم متوجه شده باشی

دلتنگ اسمان
پنج شنبه 05 دی 1392, 10:59 صبح
سلام
منظورتون از "از چه کلاسی استفاده کنم؟" چیه؟
در اصل شما یک برنامه بانک اطلاعاتی می خواید
ببینید این طور که متوجه شدم شما باید دو جدول طراحی کنید
یکی برای "شخص" و یکی هم برای "ذخیره اطلاعات مربوطه"
بعد از این که فیلد هاشو مشخص کردی در فرم شخص ، مشخصات شخص رو در دیتابیس ثبت می کنی
بعد در فرمی که ابقی اطلاعات مربوط به شخص رو می خوای بدی یک text میزاری و کد شخص رو میزنی بعد که اطلاعاتش اومد شروع به شیفت پر کردن میشی
برای این کاره بانک اکسس مناسبه
امیدوارم متوجه شده باشی

ممنون. نمیخوام ذخیره کنم. اطلاعات جدول رو از دیتابیس میخونم. از توی جدول فامیلی افراد و تعداد شیفتهای صبح و عصر و شب هر شخصی رو هم میخونم .میخوام این شیفتها رو پس از خوندن و تغییرات لازمه با فامیلی افراد تا پایان برنامه (حلقه) در یه جایی نگهداری کنم .چون در هر بار داخل حلقه این شیفتها مجددا چک شده و ممکنه تغییر کنن.