PDA

View Full Version : مشکل در شبکه کردن ویندوز و لینوکس

Witch King
شنبه 07 دی 1392, 12:49 عصر
دوستان در شبکه کردن ویندوز و لینوکس مشکل دارم. البته لینوکس در مجازی ساز نصب شده !
ip ها درست شده و با هم در یک رنج هستن اما پینگ که میگیرم ارتباط بر قرار نیست ؟

a_mzadeh
شنبه 07 دی 1392, 16:33 عصر
از چه نرم افزاری برای مجازی سازی استفاده کردین؟ به عنوان مثال تو نرم افزار virtualbox حالت‌های مختلفی برای کارت شبکه میشه تعریف کرد که بسته به اون ممکن هست دو تا سیستم هم رو ping بکنن یا نکنن؛ تو حالت bridge و internal network برای virtualbox خیلی راحت میشه دو سیستم رو ping کرد.

Witch King
شنبه 07 دی 1392, 20:13 عصر
از vmware استفاده میکنم/

بله متوجه هستم ... . خودم ویندوز 7 مجازی سازی شده رو با ویندوز 8 خودم شبکه کردم اما لینوکس نمیشه ... .

a_mzadeh
شنبه 07 دی 1392, 21:12 عصر
یک احتمال اینه که فایروال جلوی ping‌ رو بگیره ولی با توجه به اینکه شما ویندوز ۷ و ویندوز خودتون رو تونستین شبکه کنین این احتمال از بین میره.
برای پیدا کردن مشکل، یک امتحان بکنید ببینین آی پی 8.8.8.8 و یا سایت‌های دیگر رو میتونین بگیرین یا نه (دسترسی به اینترنت دارین یا نه).
خروجی دستور ifconfig شما تو لینوکس چی هست؟
از هر دو طرف ping‌ ندارین و یا فقط از یک طرف ping‌ ندارین؟

pswin.pooya
شنبه 07 دی 1392, 21:52 عصر
من خودم اینکار رو بارها کردم ( هم با vmware و هم با virtual box) نباید مورد خاصی باشه. احتمالا تظیمات شما اشتباه بوده. ( اگر میخوای اینترنت رو شیر کنید ) به غیر اط تنظیمات ویندوز داخل لینوکس باید DNS رو هم تنظیم کنید ( اگر آی.پی استاتیک دادید) و یا اینکه اگر رو ویندوز dhcp server دارید. سعی کنید با دستور dhclinet لینوکس بهش متصل بشید که تنظیمات خودکار اعمال بشن.

Witch King
چهارشنبه 11 دی 1392, 16:53 عصر
با تشکر مشکل حل شد. شبکه کردم و پینگ هم میشه.
حالا دو تا سوال.
اول اینکه چه طور به دسکتاپ لینوکس ریموت کنم ؟
دوم اینکه چه طور کانکشن adsl بسازم ؟

prpe26
چهارشنبه 11 دی 1392, 16:58 عصر
معمولا به لینوکس SSH میکنن!
و ثانیا pppoeconf :)

Witch King
شنبه 14 دی 1392, 10:19 صبح
بله بله متوجه هستم كه با putty و ssh كه فكر مي كنم 21 هم باشه وصل ميشن ... . بالاخره اين چيزا همه ميدونن ديگه :چشمک:

دوستان مشكل adsl خيلي مهم تره به بخش نتورك كانكشن رفتم ولي چيزي دستگيرم نشد ip ميخواست ... . خب اطلاعات از كجا بيارم ؟ تو ويندوز كه همچين اطلاعاتي نميخواست ... :(

prpe26
یک شنبه 15 دی 1392, 22:47 عصر
احتمالا IP روتر رو میخواد که در ۹۹٪ مواقع 192.168.1.1 هست. همچنین میتونید توی رنج 192.168.1.2-254 بهش IP بدید که استاتیک باشه یا روی DHCP تنظیمش کنید تا از خود روتر/مودم IP دریافت کنه :)