PDA

View Full Version : تعریف نقش دو مبحث authorize

tux-world
سه شنبه 10 دی 1392, 07:11 صبح
سلام. در این قسمت از مباحث در صورتی که بخاییم خودمون نقشهای کاربری رو ایجاد کنیم به صورت دستی روی سیستم مثلا یه سیستمی خودمون نوشتیم به مدیر این اجازه رو میدیم که خودش نقش تعریف کنه و سطح دسترسی ها رو خودش تعیین کنه که چه کاربری به کودوم قسمتها دسترسی داشته باشه چیکار باید بکنیم؟ آیا بعد ساختن مایگریشن این امکان هست؟ یا ایجادش دستمونو میبنده برای این کار؟
تو این آموزش دستی ساخته شده و خودمون تعیین کردیم ولی من منظورم اجازه ایجاد و تعریف توسط مدیر سیستم هستش

mahmod2000
سه شنبه 10 دی 1392, 07:49 صبح
میتونید موقع ثبت نام یوزر که انجام میده بعدش همون موقع با کد :

Yii::app()->autManager->assign()

به کاربری که ثبت نام کرده نقش بدید

یا اینکه موقع ثبت نام به همه ی کاربرا نقش یکسان بدید و بعد در پنل مدیریت خودتون به کاربرانی که مایلید نقش مختلف میتونید بدید
در هر صورت تصمیم رو خودتون میگیرید

tux-world
سه شنبه 10 دی 1392, 10:48 صبح
من منظورم تعریف نقش جدید بود. با توجه به آموزشی که آقای شهرکی ارائه کردن با استفاده از مایگریشن خودشون همون اول مد نظرشون بود که چه نقشهایی رو لازم دارن ایجاد کنن. ولی من منظورم تعریف و ایجاد خود نقش توسط مدیر سیستم هستش که با توجه به اون چیزی که ایجاد کرده سطح دسترسی رو هم تعریف کنه

MMSHFE
سه شنبه 10 دی 1392, 13:20 عصر
ببینید، اگه نیازه نقشهای جدید تعریف بشه، میتونید Migration تعریف کنید که کارش اضافه کردن انواع جدیده. وظیفه Migration که فقط ساخت جدول نیست. میتونه ویرایش یا حتی حذف هم انجام بده. مثلاً توی یک Migration خاص شاید یک جدول از پروژه حذف بشه یا یک جدول دیگه تغییر کنه. حتی میتونید درصورت نیاز، Roleها و... رو هم توسط یک controller/action خاص بطور پویا ایجاد و ویرایش کنید. منظورم اینه که اطلاعات موجود در جدول Permissions لزوماً همیشه همونهایی نیستن که توسط Migration ایجاد میشه. Migration صرفاً یکسری اطلاعات پایه رو داره درج میکنه (توی پکیج آموزشی).

tux-world
سه شنبه 10 دی 1392, 13:31 عصر
پکیج رو دیدم. الان هم دارم دوباره از اول با آموزشهای شما جلو میرم. چون پیش ذهنیتی نداشتم دست به کد نزده بود. در واقع وقتی که مایگرشنی ایجاد میشه با انواع دیگش میشه تعاریف پیچیده ای مثل چیزی که من گفتم رو میشه انجام داد درسته؟

MMSHFE
چهارشنبه 11 دی 1392, 12:13 عصر
بله دقیقاً. Migrationها میتونن تکمیل کننده همدیگه باشن.