PDA

View Full Version : آموزش: استفاده از کیبورد مجازی و لمسی زیبای ویندوز 8 در نرم افزارهامون

behrooz69
پنج شنبه 12 دی 1392, 16:21 عصر
سلام دوستان چطوره این چطوره؟؟؟

114730

114729

خوبه ؟؟ اگه خوبه بگین بهتون Dll و آموزششو بدم .

آسونه ولی کلک رشتیه ! که خیلی جاها بدرد میخوره .برنامه نویسای حرفه ای میدونن منظورم چیه !!:متفکر::گیج::تشویق:

sagggad
پنج شنبه 12 دی 1392, 16:25 عصر
داداش قشنگه ولی کاربردش چیه؟؟

behrooz69
پنج شنبه 12 دی 1392, 16:47 عصر
کاربردش تو نرم افزارهاییه که گه گداری کیبورد ندارن یا بخوان از این کیبورد واسه سیستم بانکی استفاده کنن مثل درگاه های بانکی.

یا تو کیلاگر ها ... :بامزه:

یکی از اصلی ترین کاراش بالا بردن کلاس برنامه و وجهه کاریشه داداشه من که دست کاربر باز باشه تحت هر شرایطی

mobinsaffarpour
پنج شنبه 12 دی 1392, 18:00 عصر
اینکار خیلی کار راحتی هست . داداش سجاد خیلی بدردت میخوره

behrooz69
پنج شنبه 12 دی 1392, 18:17 عصر
اره مشکل بچه هامون که بیشتر به کیبورد مجازی نیاز داشتن رو حل میکنه .
از کامپاننت های DevComponent v11 هستش .

تو دکمه فقط کافیه بنویسید
Keyboardcontrol1.show()

اولشم اونو مخفی کنید.

یه خاصیت دیگه هم داره به نام Show Tuch keyboard

که تو RichtextBox & textbox و ... مورد استفاده قرار میگیره که اگه yes بکنینش وقتی تو تکس باکس میرین کیبورد نشون داده میشه و وقتی میاین بیرون خودش محو میشه . که دقیقا مثل درگاه پارسیان هستش .

باید Control : Tuch Keyboard رو بندازین تو فرم.

Hossis
پنج شنبه 12 دی 1392, 18:37 عصر
این کی بورد برای نجات از کیلاگر ها خیلی بدرد می خوره
منتها خود ویندوز هشت یک صفحه کلید مجازی داره که آیکنش رو تسک بار کنار ساعت میاد.
البته نیازی به کامپوننت هم نیست، میشه دستی نوشت (با استفاده از sendkays.send)

mobinsaffarpour
پنج شنبه 12 دی 1392, 20:34 عصر
آقا بهروز اگر صلاح میدونی یا خودت یا من یک نمونه توی سایت واسه دوستان بذاریم . ؟

sagggad
پنج شنبه 12 دی 1392, 22:32 عصر
آره اگه میشه لطف کنید بذارید...

mobinsaffarpour
جمعه 13 دی 1392, 00:04 صبح
این یک نمونه دیگه هستش و همشو با دستورات خود VB.Net نوشتم

http://s5.picofile.com/file/8107036326/Virtual_Keyboard.rar.html

behrooz69
جمعه 13 دی 1392, 02:30 صبح
آره دوست من میشه با کد Vb.net نوشت ولی همون جور که میدونی واسه هر کلید باید جداگونه تعریف کرد و هر کلید 2 3 خط کده و حساب کن کل کلید هارو چند تا میشه .

جواب اولتم داداشی درسته ویندوز 8 داره ولی ما تو برنامه کار میکنیم و نمی خوایم کاربر کار زیادی انجام بده و همه که ویندوز 8 ندارن داداشی ...

من فقط از اون قابلیتش خوشم میاد که مثل درگاه بانک پارسیان رو تکس باکس میری و کلیک میکنی این کیبورد باز میشه و میای بیرون از تکس باکس بسته میشه .

دیدم جالبه گفتم بذارم .

بیشتر بدرد جامع کردن برنامه میخوره و کیلاگر و Asp.net و ...

اینم Dll اون :

114761

mobinsaffarpour
جمعه 13 دی 1392, 07:41 صبح
ای کاش آقا بهروز یک نمونه درست میکردی و در اختیار بچه ها بزاری چون خیلی ها حتی نمی دونن با این DLL چیکار باید بکنن و چطوری در پروژه قرارش بدن .

sagggad
جمعه 13 دی 1392, 10:46 صبح
داداشا از هر دوتاتون ممنونم واقعا عالی بود...
مبین جان کار با کیبوردش ساده است خود آقا بهروز تو پست های بالا توضیح داده...
فقط خضوصیت Show Tuoch KeyBoard رو ندیدم؟؟چی شد؟؟
به هر حال هر دوش با حال بود..

behrooz69
جمعه 13 دی 1392, 18:42 عصر
خصوصیت Show keyboard وقتی میاد تو properties که از TextBox یا Richtextbox استفاده کرده باشی. و باید وقتی Dll رو Import کردی بیای گزینه Tuch Keyboard رو هم به فرمت اضافه کنی. حالا وقتی بری رو TextBox کلیک کنی توی Properties اخرین گزینه Show Tuch Keyboard هستش و باید Yes کنیش

barrai
شنبه 14 دی 1392, 07:54 صبح
ممنون از همه عزیزانی برای ارتقا دانش بچه ها سعی و تلاش میکنن علی الخصوص آقا بهروز گل

behrooz69
یک شنبه 15 دی 1392, 00:38 صبح
ممنون از همه عزیزانی برای ارتقا دانش بچه ها سعی و تلاش میکنن علی الخصوص آقا بهروز گل

خواهش میکنم دوستان . مشکل بعضی از ما اینه که اگه رو یه چیزی سعی و تلاش میکنن و بالاخره پیدا میکنن چون سختی کشیدن روش دوست ندارن اونو بدن به همه ...

و این میشه مشکل ما که کسی به کسی آموزش نمیده و بعضی از ماها شده 1 2 3 هفته دنبال 1 خط کد بودیم و آخرم کنسل کردیم کارو .

چون درد کشیدم دوست ندارم دوستام هم درد بکشن و هرچی یاد بگیرم به همه یاد میدم.

یا حق