PDA

View Full Version : سوال: امهمترین اقدامات اولیه و مهم بعد از نصب مجدد ویندوز روی سرور

امیر مهرشاد
سه شنبه 17 دی 1392, 17:29 عصر
سلام دوستان اگر بالفرض بخوام دوباره ویندوز سرورمو عوض کنم چون زیاد با شبکه کار نکردم اولین و مهمترین اقداماتی که بصورت تجربی شما بدست آوردید که من باید انجام بدم چیه یعنی مهمترین کارهایی که باید انجامم بدم و حتما هم نباید از قلم بیفته و ضروری هم باشه چیه نمیخوام ریزشو بگید کلی هم بگید کلی ممنون :گیج:

لطفا به ترتیب اولویت خیلی خیلی برام مهمه ممنونم

شبکه domain:تشویق:

امیر مهرشاد
چهارشنبه 18 دی 1392, 21:31 عصر
کسی راهنمایی نمی کنه ؟

امیر مهرشاد
یک شنبه 10 فروردین 1393, 01:04 صبح
خوذم میگم

اولا تهیه بکاپ یا نسخه پشتبان از سرور حالا با hirnes یا ... منطقی ترین قدم خواهد بود

با در نظر داشتن تجهیزات سخت افزاری قبل از نصب مجدد ویندوز و کانفیک مجدد کلیه ip & user& pass مربوط به کلیه دیوایسهااز جمله سرور یا با ارجحیت کمتر کلاینتها - dvr - getway یا تجهیزاتی همچون سانترال و tvm فایر وال و کنسول های آنتی ویروس یا رادیو ها در هر دو طرف باید در جای مطعنی ثبت و بایگانی داشته باشیم هر چند راه هایی نیز بسبار حرفه ای تر برای انتقال کلیه تنظیمات به ویندوزسرور جدید وجود دارد مثلا برای AD یا GROUPPOLICY و اگه کلاینت ها هم زیاد باشن از DHCP در کل نظر متخصصان و اساتید هم کاشکی این فرضیه منو تایید یا رد کنند یا نکات باقی مانده رو اشاره کنند :تشویق:

hghyami
سه شنبه 12 فروردین 1393, 01:20 صبح
این چیزی که شما میگید خیلی‌ اسون نیست که بشه تو ۲ خط توضیح داد... هیچ جائی‌ هم قانون براش نوشته نشده.
شما بیدبر حسب نیز سیستم رو طراحی کنید. به صورت کلی‌
۱. داشتن Backup و تست کردن اون به صورت ماهیانه
۲. Offsite Backup
۳. AV درست که از یک جا کنترل بشه
۴. Monitoring
۵. DR(Disaster Recovery) Plan
۶. دسترسی‌ کنترل شده
۷. امنیت
۸. دونستن و پیشبینی‌ نیاز سیستم و طراحی سیستم به صورتی‌ که قبلیت پیشرفت بدون مشکل رو داشته باشه.

باز هم میگم این سالی‌ که شما میگی‌ ۱ جواب نداره و کاملا بسته به مشتری و نیز هاش و از همه مهم تر اینکه درک کامل مشتری و نیز هاش. ۱ موضوع دیگه هم اشاره کنم و اونم این هست که کار رو ارزون تموم کردن هنر نیست :)