PDA

View Full Version : اضافه کردن sqlite dll به پروژه

zohre66
سه شنبه 17 دی 1392, 22:38 عصر
سلام خدمت همه دوستان
من از vs2012 استفاده می کنم. dll مربوط به sqlite رو از فرنس برنامه اد کردم ولی هنگام کامپایل برنامه با ارور زیر روبرو می شوم .
Could not load file or assembly 'System.Data.SQLite, Version=1.0.76.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=db937bc2d44ff139' or one of its dependencies. An attempt was made to load a program with an incorrect format.
مشکل از چیه آیا دی ال ال ویژال 2012 تفاوت دارد؟
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر فراوان

کامبیز اسدزاده
سه شنبه 17 دی 1392, 22:56 عصر
سلام خدمت همه دوستان
من از vs2012 استفاده می کنم. dll مربوط به sqlite رو از فرنس برنامه اد کردم ولی هنگام کامپایل برنامه با ارور زیر روبرو می شوم .
Could not load file or assembly 'System.Data.SQLite, Version=1.0.76.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=db937bc2d44ff139' or one of its dependencies. An attempt was made to load a program with an incorrect format.
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر فراوان

شما به پروژتون PublicKeyToken زدین در قسمت Properties غیرفعالش کنید.

zohre66
چهارشنبه 18 دی 1392, 06:18 صبح
لطفا بیشتر توضیح بدید متوجه نشدم که چکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن من پروژه ام رو تحت دات نت 4 اوردم میتونه مشکل از این باشه؟

من یه دیتابیس داخل sqlite ساختم با پسوند sqlite
اما چند تا از برنامه های نمونه که باز کردم پسوند دیتابیس شون db هست . کسی می تونه یه توضیح بهم بده . تفاوتش در چیه؟؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید . مشکلی که من دارم به خاطر dll هست؟؟؟ برای vs 2012 در دات نت 4 چه dll باید اد کنم.
لطفا راهنمایی کنید خیلی بهش احتیاج دارم

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 18 دی 1392, 09:48 صبح
ببینید این فایل System.Data.SQLite در reference برنامتون اضافه کردین ؟

و در ضمن منظورم از PublicKeyToken برید به قسمت Project و بعد Project Properties در این بخش به زبانه Signing برید و ببینید هیچ گزینه ای فعال نباید باشه یا اینکه در داخل پروژتون فایلی به عنوان کلید PublicKeyToken هست اون رو حذف کنید معمولا این گزینه برای حفظ انحصار در کد نویسی ایجاد میشود.

zohre66
چهارشنبه 18 دی 1392, 12:12 عصر
خیلی ممنون از پاسختون
در قسمتی که شما گفتید چیزی تیک نخورده و همچنین در پروژه ام هم فایلی به نام PublicKeyToken ندارم!!

masoud.try
چهارشنبه 18 دی 1392, 12:20 عصر
سلام خدمت همه دوستان
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر فراوان

واسه رفرنستون Copytolocal رو enable کردید؟

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 18 دی 1392, 13:09 عصر
خیلی ممنون از پاسختون
در قسمتی که شما گفتید چیزی تیک نخورده و همچنین در پروژه ام هم فایلی به نام PublicKeyToken ندارم!!

خطایی که من میبینم واضح داره میگه که قادر به بارگذاری فایل System.Data.SQLite نیست ! معمولا این فایل در قسمت Reference پروژه باید Import بشه.
شما قسمت رفرنس هارو بررسی کنید.

zohre66
چهارشنبه 18 دی 1392, 17:39 عصر
خیلی ممنون
همانطور که عرض کردم من فایل System.Data.SQLite در قسمت رفرنس ها اد کردم ولی مجبور شدم دات نت رو 4 بگذارم تا قبول کنه .دات نت پایین تر رو ارور می داد . با اینکه ارور نمی ده ولی وقتی برنامه رو اجرا می کنم این پیغام رو بهم میده.
من اولین بار هست که با sqlite کار می کنم با خود برنامه sqlite آشنا شدم ولی نحوه استفاده از اون رو در پروژه رو یاد نگرفتم آیا به جز dll چیز دیگری هم هست که باید انجام بدم.
لطفا یه توضیح مختصر به من بدهید که چگونه باید از sqlite در سی شارپ استفاده کرد.
از همه دوستان هم تشکر می کنم

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 18 دی 1392, 18:48 عصر
آیا به جز dll چیز دیگری هم هست که باید انجام بدم.
لطفا یه توضیح مختصر به من بدهید که چگونه باید از sqlite در سی شارپ استفاده کرد.

فکر نکنم کار خاص دیگه ای نیاز باشه انجام بدین ! شما در صورتی که رفرنس گرفته باشید از فایل dll میتونید از کلاس ها و توابعش برای ارتباط و انجام عملیات استفاده کنید.
ولی یه نکته که لازمه باید توجه کنید در دات نت پروژه رو با هر نسخه ای از دات نت که ایجاد میکنید باید رفرنس فایل های سازگار با اون نسخه رو هم بررسی کنید برای مثال فایل dll مربوط به SQL در کتابخانه نسخه 4 با نسخه 3.5 مسلما سازگار نخواهد بود.

ذاتا اینا مشکلات دات نتی هستند و باید دقت زیادی در اینجور موارد بخرج بدین.

amir200h
چهارشنبه 18 دی 1392, 19:48 عصر
دوست من sqlite برای سیستم های 32 بیتی و 64 بیتی متفاوته.
احتمالا شما دارین از سیستم عامل 64 بیت استفاده میکنین و sqlite 32 بیتی دارین اضافه میکنین یا برعکس

zohre66
چهارشنبه 18 دی 1392, 22:27 عصر
سلام
خیلی ممنون از پاسختون
درسته ویندوز من 64 بیتی هست میتونید لینک دانلود این dll رو که می گویید بهم بدید.
یه سوال دیگه پسوند دیتا بیس که در sqlite می گذاریم رو باید تغییر بدهیم پیش فرض sqlite هست!!
چون چند جا دیدم که پسوند رو گذاشته بودند db

amir200h
چهارشنبه 18 دی 1392, 22:32 عصر
اینو دانلود کن توش هست.
http://trainbit.com/files/7168969884/Mahak-File-Manager-V1.1-X64.zip
هر پسوندی که دوست دارین می تونین بزارین.

skmr_ae
پنج شنبه 19 دی 1392, 10:09 صبح
سلام
منم با این sll مشکل دارم رفرنس رو اضاف کردم
(از داخل پروژه یعنی dll رو در پوشه debug قرار دادم و بعد در پروژه رفرنس رو از اونجا add کردم
اما حالا موقع اجرا در سیستم دیگه این خطا رو میده و برنامه اجرا نمیشه
could not load file or assembly 'system.data.sqlite.add' or one of its
dependencies.
The soecified module could not be found

راستی کانکشن استرینگم اینه
string connection = "Data Source=test_Db.db;Version=3;New=False;Compress=Tru e;"
و برنامه ام در استارت اپ هست و نسخه نصبی ازش ساختم (با خود ویژوال نسخه نصبی ساختم )
ممنون میشم یکه کمک کنه
مشکل از کجاس؟؟؟
در ضمن بانکم در پوشه دیباگ هست و موقع ساخت ستاپ در پوشه application file بانک و dll ها رو add کردم
ویندوزم 32بیتی و dllهم 32 بیتی

Mousavmousab
پنج شنبه 19 دی 1392, 10:16 صبح
سلام
برای SQLite همه چیز فرق میکنه اینکه دات نتت نسخه چنده؟ 32 یا 64 بیتی؟
برای ویندوز یا غیز ویندوز؟
اگه یه سر به سایتش بزنی متوجه میشی

masoud.rhb
دوشنبه 20 بهمن 1393, 08:57 صبح
آغا این چه بساطیه راه انداختن تو SQLITE,بدبختی داریما
منم به این مشکل خوردم الان؛ینی همین خطایی که واسه دوستان میاد
سیستمم 64 بیته،با دات نت 3.5 و ویژوال 2008؛ از سایت sqlite.org ستاپ مربوط به سیستممو دانلود و نصب کردم،copy local هم true هست،تنظیمات cpu هم روی x86 گذاشتم چون x64 باشه یه کامپوننت دیگم از کار میافته،الان باید نسخه 64 بیت نصب کنم یا 32 بیت؟؟؟؟؟؟ البته با 64 بیت که همین پیغامه ظاهر میشه!!!!

Hossis
دوشنبه 20 بهمن 1393, 09:16 صبح
خیلی ممنون
همانطور که عرض کردم من فایل System.Data.SQLite در قسمت رفرنس ها اد کردم ولی مجبور شدم دات نت رو 4 بگذارم تا قبول کنه .دات نت پایین تر رو ارور می داد . با اینکه ارور نمی ده ولی وقتی برنامه رو اجرا می کنم این پیغام رو بهم میده.

برای فریم ورک نسخه دو، یک فایل دیگه هست ، من هم اول اون کامپوننت اسکیولایت نسخه چهار رو داشتم ، رفتم عوض کردم درست شد.
الان همون هم تو ویندوز 64 و هم 32 بیتی جواب میده.
اگر هنوز مشکل حل نشده بگید مال خودم رو آپ کنم؟

Hossis
دوشنبه 20 بهمن 1393, 09:19 صبح
آغا این چه بساطیه راه انداختن تو SQLITE,بدبختی داریما
منم به این مشکل خوردم الان؛ینی همین خطایی که واسه دوستان میاد
سیستمم 64 بیته،با دات نت 3.5 و ویژوال 2008؛ از سایت sqlite.org ستاپ مربوط به سیستممو دانلود و نصب کردم،copy local هم true هست،تنظیمات cpu هم روی x86 گذاشتم چون x64 باشه یه کامپوننت دیگم از کار میافته،الان باید نسخه 64 بیت نصب کنم یا 32 بیت؟؟؟؟؟؟ البته با 64 بیت که همین پیغامه ظاهر میشه!!!!

این فایل رو ضمیمه کن ببین درست میشه ؟؟
128295

Hossis
دوشنبه 20 بهمن 1393, 09:20 صبح
البته لازمه بگم که اسکیولایت نیازی به نصب نداره،
فقط همین فایل رو ضمیمه رفرنس های پروژه کنید کافیه

masoud.rhb
سه شنبه 21 بهمن 1393, 08:39 صبح
به هر بدبختی بود راه انداختم ولی راضی کننده نیست این شرایط
شایدم از نابلدی منه