PDA

View Full Version : ایجاد بخشی تحت عنوان قیمت گذاری روی پروژه ها

aliramazani
چهارشنبه 18 دی 1392, 17:51 عصر
همینطور که میدونین بازار برنامه نویسی اصلا ثبات قیمتی نداره و هر که هر جوری که دلش بخواد قیمت میده.
ایجاد بخشی تحت عنوان قیمت گذاری روی پروژه ها در سایت لازمه تا اساتید با توجه با پارامترها و فاکتورهای مشخص بیان و روی پروژه های بچه ها قیمت بزارن.

habibb
چهارشنبه 18 دی 1392, 20:26 عصر
همینطور که میدونین بازار برنامه نویسی اصلا ثبات قیمتی نداره و هر که هر جوری که دلش بخواد قیمت میده.
ایجاد بخشی تحت عنوان قیمت گذاری روی پروژه ها در سایت لازمه تا اساتید با توجه با پارامترها و فاکتورهای مشخص بیان و روی پروژه های بچه ها قیمت بزارن.سیستم مناقصه می دونم که نیست

یعنی اینکه شما به عنوان خریدار کالایی را نیاز دارید و آن را در قسمت مناقصات قرار می دهید. در مورد بودجه خود حد پایین یا حتی بالایی را مشخص می کنید. کسانی که آن آیتم یا کالا یا خدمات را دارند(در اینجا برنامه نویسان) به شما پیشنهادات قیمت مختلفی می دهند و شما ارزانترین و بهترین آنها را که مناسب شما است انتخاب می کنید.
در اینجا بازار برنامه نویسی از لحاظ قیمتی خیلی افت می کنه پروژه ها ارزون فروخته میشن! و دلچسب نیست مثل پونیشا (http://ponisha.ir/)

ولی منظور شما سیستم مزایده می دونم که هست
به معنی اینکه «در معرض فروش گذاشتن چیزی به نحوی که هر خریداری که قیمت بیشتر پیشنهاد کرد، به وی فروخته شود!
فروش پروژه به فرد یا افرادی که بیشتر‌ترین قیمت را پیشنهاد کرده باشند.

اما اصولا در هر مزایده سه عنصر مزایده‌گزار، کالا و پیشنهاددهندگان وجود دارد
و مزایده زمانی شکل می‌گیرد که تقاضا برای کالا یا کالاها بیشتر از مقدار موجود است و پیشنهاددهندگان برای بدست آوردن کالا با یکدیگر رقابت می‌کنند.
در هر مزایده، مزایده‌گزار تلاش می‌کند تا کالای خود را به بیشترین قیمت ممکن به فروش بگذارد
و در مقابل، پیشنهاددهندگان در پی تصاحب کالا با کمترین قیمت می‌باشند.

ولی شما گفتین که برنامه نویسان(همون اساتید) که توی این سیستم مزایده گذار هستند قیمت بگذارند در حالی که پیشنهاددهندگان(همون خریداران) باید قیمت را پیشنهاد بدهند.

ولی پیشنهاد خیلی خوبیه اگر سیستم مزایده توی سایت راه بیفته چونکه مزایده ها کاملا حالت تبلیغاتی دارند و معمولا در جاهایی که بازدید کنندگان زیادی دارند نتایج بسیار خوبی خواهند داشت. و به سود کاربران سایت می باشد . پروژه هاشون به فروش میره بنابراین باید سیستمی متضاد با پونیشا هم ایجاد شود!

ولی این نکته هم نباید فراموش بشه!

انواع مختلف مزایده، هر کدام در پی یافتن روشی هستند که از یک طرف این حس را در پیشنهاددهندگان به وجود آورد که کالا را به قیمت قابل قبولی خریده‌اند و از سوی دیگر افراد را ترغیب کند تا نزدیکترین مبلغ به آن چه که حاضر به پرداخت آن برای کالای مورد نظر هستند را پیشنهاد دهند.

در ضمن این نهاد هم چند وقته تشکیل شدهتشکیل نهاد حمایت از برنامه نویسان (http://barnamenevis.org/showthread.php?397617-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86)

SlowCode
چهارشنبه 18 دی 1392, 23:22 عصر
ایجاد بخشی تحت عنوان قیمت گذاری روی پروژه ها در سایت لازمه تا اساتید با توجه با پارامترها و فاکتورهای مشخص بیان و روی پروژه های بچه ها قیمت بزارن.
توی این سایت عملی نیست!
مهمترین دلیلش جناب رییس هست که به پیشنهاد هیچ کسی توجهی نمیکنه! سه حالت داره: یا تاپیک رو میبنده. یا بهش جواب نمیده. یا جواب میده و نفیش میکنه. دلیلش رو هم خودش تو پروفایلش نوشته: خسته است!
دلیل دیگه عملی نبودن این کار اینه که قیمت گذاری روی پروژه دو دو تا نیست که! باید همه جزییات سایت مشخص باشه.
بعد میزان تخصص شما+وضع مالی طرف+استان|شهر مشخص باشه!

به نظرم به جای اینکارا شما یکم وقت بزارین و در مورد قیمت های موجود یه تحقیقی بکنین و دور و ور عرف بازار حرکت کنین.
البته منظور من از عرف قیمت های خیلی خیلی کم نیست!
برای مثال لیست امکانات+قیمت این سایت رو نگاه بکنین.
http://parscms.com/%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA_10433.html

aliramazani
دوشنبه 23 دی 1392, 19:52 عصر
متاسفانه کسی منظور من را متوجه نشد
ببنید من منظورم این نیست که من پروژم را بیام اینجا بفروشم بزارید یه مثال بزنم.
من یه پروژه به زبان سی شارپ نوشتم برای یه کارخانه بزرک دولتی و 6 ماه وقت برده و امکان شماره 1 و 2 و 3 را داره از فلان روش و فلان افزونه استفاده کردم. این برنامه به درد جلی دیگه نمسخوره و صرفا مال این کارخونه است. تحت شبکه هم میتونه عمل کنه مثلا این امکانلت و مارایی هاشه و اینم تصاویری از برنلمه با جزییات مثلا.
حالا به نظرتون چند بفروشم و چطور قرارداد ببندم؟

سوال بالا زا در انجمنهای سی شارپ و ... من زیاد دسدم. ببنید کسی قصدش فروش و مزایده و مناقصه و ... نیست. بیشتر راهنمایی دز مورد فروش برنامش به جایی خاصیه.

میخوایم یه جور بنگاه باشه واسه قیمت گذاری روی پروژه ها که حتی ممکنه اصلا این پروژه وجود نداشته باشه و یکی بخواد اصلا بدونه اگه خواست این پروژه را طراحی کنه چقدر پولشه و ارزش داره یا نه.
یا اصلا محلی باشه واسه استناد به اون.
مثلا به مشتریش بکه این برنامه توسط سایت معتبر برنامه نویس اینقدر تعیین قیمت یا ارزش شده.

habibb
دوشنبه 23 دی 1392, 20:52 عصر
بدترین ضربه به تجارت نرم افزار اینه که مرجعی باشه که بخوات قیمت بگذاره.این فکر رو رو مچاله کن بنداز دور.
همین یواشکد گفتن عرف بازار درستره!

aliramazani
دوشنبه 23 دی 1392, 21:38 عصر
نظر شما را قبول ندارم. اینطوری هیچ قانونی وجود نداره و همیشه بازار دست یه عده خاصی میمونه و اونا قیمت های نا عادلانه میدن و یه عده هم نمیتونن و نمیدونن چکار کنن مجبور میشن قیمتهایی بدن که موجب شکستن قیمت بازار بشه و همچنین ارزش کار را بیاره پایین همینطوری که الان یه عده فکر میکنن برنامه نویسی ارزشش معادل قیمت پخت یک پیتزاست! و یواش یواش واسه همه جا میفته که برنامه نویسی ارزشی نداره و کسی دیگه حاضر نمیشه پول بده.

habibb
دوشنبه 23 دی 1392, 21:43 عصر
شما ی تحقیقی کن ببین این اروپایی ها که این صنعت در اصل ماله اون هاست چه جوری این مسئله رو حل کردن.

aliramazani
پنج شنبه 26 دی 1392, 18:28 عصر
یعنی فقط توی این یک مورد با اروپاییان اختلاف داریم؟

habibb
پنج شنبه 26 دی 1392, 19:00 عصر
یعنی فقط توی این یک مورد با اروپاییان اختلاف داریم؟

من گفتم بری تحقیق کنی انتظار نوشته هایی داشتم ولی تازه معنی حرف منو می خوای بفهمی
باید خودت قدمی برداری وقتی راه حلی نیست!

danial.saeedi
شنبه 28 دی 1392, 15:52 عصر
ببینید این سایت فقط برای پاسخ گویی سوالات برنامه نویسان است نه بیشتر.
اولا ایرانیا عادت به چیز رایگان گرفتن،خیلی سخته که بفروشی.

aliramazani
شنبه 28 دی 1392, 19:39 عصر
ای بابا. ما گفتیم یه جوری بشه ارزش نرم افزاری که نوشتیم را بفهمیم. چرا صورت مسئله را پاک میکنید؟
این از بی فرنگیه اون آدمیه که زحمت دیگران را رایگان دانلود میکنه. تازه من کاری به این قضیه ندارم بحث چیز دیگه ایست.

سوداگر
شنبه 05 بهمن 1392, 00:11 صبح
الان مگه دوستان در قسمت ارزیابی نرم افزار (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?115-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1) قیمت نمیدن؟

SEZAR.CO
شنبه 10 اسفند 1392, 17:43 عصر
با عرض سلام
دوستان خودتون را خسته نکنید
نظر ما هیچ اهمیتی نداره
مهم مدیره که اونم فکر کنم بیخیال
شما یکجا جا کن \ستتو
هیچکی نمی فهمه