PDA

View Full Version : سوال: انجام یک پروژه واقعی و پیش نیازهایی که باید رعایت کنم؟

c_doost
چهارشنبه 18 دی 1392, 19:54 عصر
سلام

دوستان گرامی قصد انجام یک پروژه واقعی دارم که میخواد در شرکت های مختلف نصب بشه و کار کنه فعلا در مرحله مطالعه سیستم هستم دوستان با تجربه لطف کنند و تجربه خودشون را برای شروع یک پروژه انتقال دهند

زبان برنامه نویسی C# دیتابیس SQL Server

سوالاتی که من ددارم :
1-بهترین و بی دردسر ترین ابزار گزارش سازی کدومه؟ بخصوص برای نصب در سیستم مقصد مشکلی نداشته باشم

2-برای user friendly بودن نرم افزار چیکار کنم؟ از ابزاری هایی مثل dev component , ...استفاده کنم خوبه؟ مزایا و معایت استفاده از کامپوننت را بفرمایید ؟

3- از کدوم تکنولوژی برای ارتباط با دیتابیس استفاده کنم ؟ ADO.NET , .....

4-چیکار کنم تا ساده ترین کاربر هم بتونه با نرم افزار به راحتی کار کنه؟

5-چیکار کنم تا نرم افزار بدون دردسر روی سیستم مشتری از نصب بشه و روی هر سیستم عاملی نصب بشود ؟

6-برای کار کردن با دیتابیس از کدوم ورژن اس کیو ال استفاده کنم؟

7- چیکار کنم تا باکمترین مشکل اس کیو ال روی سیستم مشتری نصب بشه و بتونم ازش استفاده کنم؟

ببخشید طولانی شد

amir200h
چهارشنبه 18 دی 1392, 20:16 عصر
1-بهترین و بی دردسر ترین ابزار گزارش سازی کدومه؟ بخصوص برای نصب در سیستم مقصد مشکلی نداشته باشم
استیمول ریپورت و فست ریپورت
2-برای user friendly بودن نرم افزار چیکار کنم؟ از ابزاری هایی مثل dev component , ...استفاده کنم خوبه؟ مزایا و معایت استفاده از کامپوننت را بفرمایید ؟
ابتدا از wpf اگر بلد نیستین من Dev رو پیشنهاد میکنم
3- از کدوم تکنولوژی برای ارتباط با دیتابیس استفاده کنم ؟ ADO.NET , .....
من خودم فقط ado کار میکنم. بقیه به نظر من ویزاردی و دستو پا گیر میشه بعی جاها
4-چیکار کنم تا ساده ترین کاربر هم بتونه با نرم افزار به راحتی کار کنه؟
من خودم بالای هر فرم لیبلی را قرار میدم به عنوان پیام سیستم و وقتی کاربر موس رو روی هر گزینه ای برد راهنماشو براش اونجا مینویسم
5-چیکار کنم تا نرم افزار بدون دردسر روی سیستم مشتری از نصب بشه و روی هر سیستم عاملی نصب بشود ؟
ست آپ درست درمون بساز و بیس کار روی 32 بیت باشه و از فریم ورک پایین استفاده کنین ترجبحا 2
6-برای کار کردن با دیتابیس از کدوم ورژن اس کیو ال استفاده کنم؟
اگه شبکه نیست sqlite و sql compact
7- چیکار کنم تا باکمترین مشکل اس کیو ال روی سیستم مشتری نصب بشه و بتونم ازش استفاده کنم؟
این خودش مشکل بزرگیه ...

c_doost
چهارشنبه 18 دی 1392, 20:28 عصر
سوال5: ستاپ درست درمون یعنی چه؟ برای 32 و 64 بیت چیکار کنم که بی دردسر کار کنم با هر دو؟

سوال 6 : فعلا شبکه نیست ولی ممکنه در آینده نیاز بشه که شبکه بکنم به نظر شما چیکار کنم؟

داداش در مورد سوال 7 بیشتر توضیح بده واقعا این خیلی مشکله؟ آقا من حداقل 5 سالی هست که میبینم بچه ها با این مشکل دارن

amir200h
چهارشنبه 18 دی 1392, 20:36 عصر
]سوال5: ستاپ درست درمون یعنی چه؟ برای 32 و 64 بیت چیکار کنم که بی دردسر کار کنم با هر دو؟
یعنی تمام فایل ها و کامپونت هارو داخل ستاپت بریزی. گفتم که رو بیس 32بیت کار کنی رو 64هم جواب میده
سوال 6 : فعلا شبکه نیست ولی ممکنه در آینده نیاز بشه که شبکه بکنم به نظر شما چیکار کنم؟
پس از همین ابتدا با اسکیول سرور بانکتو بساز
داداش در مورد سوال 7 بیشتر توضیح بده واقعا این خیلی مشکله؟ آقا من حداقل 5 سالی هست که میبینم بچه ها با این مشکل دارن
صدبار به بچه ها گفتم ولی اصلا گوش نمیدن :لبخند: آقا جون اگه بانکتو تحت سرور بسازی حتما باید sql server نصب کنی رو سیستم
ولی اگه تحت اکسپرس بسازی فقط کافیه موتور sql رو نصب کنین

c_doost
چهارشنبه 18 دی 1392, 20:42 عصر
اگه توی کسپرس بسازم اگه ی وقت بخوام شبکه کار کنمم نمیشه که

amir200h
چهارشنبه 18 دی 1392, 20:53 عصر
اگه توی کسپرس بسازم اگه ی وقت بخوام شبکه کار کنمم نمیشه که

نه نمیشه. چون سروری وجود نداره

c_doost
چهارشنبه 18 دی 1392, 21:01 عصر
ی کوچولو گیج شدم میشه بگی فرق اکسپرس و ورژن های دیگه چیه؟

amir200h
چهارشنبه 18 دی 1392, 21:18 عصر
اکسپرس موتور sql رو نصب میکنه و میتوتی بانک های sql رو اجرا کنین. ولی سرور سیستمو بصورت سرور در میاره :لبخند:

c_doost
چهارشنبه 18 دی 1392, 21:20 عصر
اکسپرس موتور sql رو نصب میکنه و میتوتی بانک های sql رو اجرا کنین. ولی سرور سیستمو بصورت سرور در میاره :لبخند:

این سرور که میفرمایی یعنی شبکه دیگه؟

amir200h
چهارشنبه 18 دی 1392, 21:25 عصر
این سرور که میفرمایی یعنی شبکه دیگه؟

آره یه جورایی

omid nasri
چهارشنبه 18 دی 1392, 21:31 عصر
express یعنی یک محیط فشرده شده از برنامه ( همون برنامه اما بعضی از امکانات رو از دست داده ) اما نسخه های دیگه منظورتون چیه؟

c_doost
چهارشنبه 18 دی 1392, 21:32 عصر
خب اگر اکسرس استفاده کنم درسته که روی سیستم های مختلف بدون مشکل حل میشه ولی اگر بخوام ی روزی شبکه کنمش چی؟

rezaei_y
چهارشنبه 18 دی 1392, 22:50 عصر
شما میتونی روی سیستم سرور اکسپرس نصب کنی از بقیه سیستم ها به اون وصل بشن بدون هیچ مشکلی