PDA

View Full Version : برم دنباله برنامه نویسی؟

everything
جمعه 20 دی 1392, 12:14 عصر
دوستان سلام

ببخشید که موضوع تکراری رو مطرح میکنم، اما دلیلش اینه که واقعا پاسخی واسه سوالام پیدا نکردم.

اصل مطلب: من توی شهر کوچیک زندگی میکنم ، خیلی کم با برنامه نویسی آشنا هستم، در حد برنامه های کوچیک با vb یکم هم C++ بلدم. قصد دارم وارد برنامه نویسی تحت وب بشم،
سوالم اینه که با تقریبا 6، 7 ماه وقت گذاشتن روی آموزش و با توجه به اینکه توی شهرستان زندگی میکنم میتونم با پروژه به عنوان شغل دوم , یک درآمد حداقلی داشته باشم؟، یه چیز حدود 200 الی 300 ؟

SlowCode
جمعه 20 دی 1392, 12:24 عصر
سلام
قطعا بیا سمت وب! من خودم 5 سال با vb6 کار کردم ولی توش پول نبود! سال پیش اومدم سمت وب.
الان یکسال گذشته و من چندین پروژه با قیمت خوب گرفتم.
برای مثال یه پروژه گرفتم به قیمت 1 میلیون و چهارصد، کل سایت رو در عرض 3 روز با yii تموم میکنم(3 روز هم به خاطر اینه که تسلط زیادی بهش ندارم وگرنه 1 روزه تموم میشه)
200 300 که سهله شما میتونی 2،3 میلیون تومن درآمد داشته باشی.
البته لازمش اینه که تخصص کافی داشته باشی + یکم زرنگ باشی + ذهن خلاق داشته باشی(یهو دیدی یه ماه مشتری نیومد! اون وقت خودت باید یه سایت درآمد زا واسه خودت درست کنی و نگران بودن یا نبودن مشتری نباشی)

metal gear solid 4
جمعه 20 دی 1392, 12:29 عصر
دوستان سلام

ببخشید که موضوع تکراری رو مطرح میکنم، اما دلیلش اینه که واقعا پاسخی واسه سوالام پیدا نکردم.

اصل مطلب: من توی شهر کوچیک زندگی میکنم ، خیلی کم با برنامه نویسی آشنا هستم، در حد برنامه های کوچیک با vb یکم هم C++‎ بلدم. قصد دارم وارد برنامه نویسی تحت وب بشم،
سوالم اینه که با تقریبا 6، 7 ماه وقت گذاشتن روی آموزش و با توجه به اینکه توی شهرستان زندگی میکنم میتونم با پروژه به عنوان شغل دوم , یک درآمد حداقلی داشته باشم؟، یه چیز حدود 200 الی 300 ؟

پیشنهاد من اینه اولویت اولت برنامه نویسی موبایل باشه.
در صورتی که وقتش رو داری برنامه نویسی وب هم یاد بگیر.

در صورتی که هر دو رو بلد باشی و ذهنی خلاق داشته باشی میتونی درآمدی بسیار بسیار بسیار بیشتر از چیزی که مد نظرته داشته باشی.

کامبیز اسدزاده
جمعه 20 دی 1392, 12:42 عصر
بستگی داره خودتم علاقه مند چی باشه ! این مهمه کاری که میکنید بهش علاقه داشته باشید تا توش خلاقیت هم نشون بدین.
در کل برای برنامه نویسی وب و دسکتاپ هر دو مورد هم خوبه فقط به شرطی که تو کارتون حرفه ای باشید چون مشتری خلاقیت وقتی نبینه میتونه راحت سوئیچ کنه رو برنامه نویس های رقیبتون و این یعنی از دست دادن مشتری و در نتیجه بی نتیجه بودن کار شما.

SlowCode
جمعه 20 دی 1392, 15:15 عصر
دوست عزیز به نظر من اصلا شما دنبال برنامه نویسی نری بهتره !
شمایی که هنوز نمیدونی سوال ات رو کجا عنوان کنی اصلا نمیتونی منطق و درک درستی از برنامه نویسی هم پیدا کنی !
موفق باشی
شما وقتی از مادر زاییده شدی برنامه نویس بودی؟
کسی منطق نداره که فکر کنه فرد ناآگاه مجرم هست!
یادگیری برنامه نویسی فقط و فقط به تلاش و علاقه بستگی داره. منطق هم پشت سرش بدست میاد.
این ها همه اکتسابی هستند.

شما تو آخرین 15 پستتون حتی 1 عدد پست مفید نداشتی! همش اسپم! همش چرت و پرت!
تو اون تایک اومدی یهو میگی: ایرانی ها بی فرهنگ ترین مردم جهان هستن!
این الان منطق شماست! این درک شما از برنامه نویسی هست! این نشون دهنده این هست که خودت حتی یک ذره هم منطق نداری و فکر میکنی خیلی بلدی.
بعدش هم میای میگی: من هیچگونه توضیحی ندارم بعدا میبینمتون! یعنی اگه ارسطو این حرف تو رو میدید خودکشی میکرد!
از کوره همان تراود که در اوست.

سعی کن وقتی چیزی میگی به درد کسی بخوره وگرنه سکوت کن.

کامبیز اسدزاده
جمعه 20 دی 1392, 15:55 عصر
کلا هرکسی که سوال میپرسه به این دلیله که میخواد اطلاعاتی کسب کنه درست نیست سرزنش کنید و بگید تو دنبال این کار نرو ! از کجا معلوم شاید از من و شما بهتر و موفق تر شد !؟ خواستن توانستن است ما همه از صفره صفر شروع کردیم و طبق حرفای دوستمون جناب SlowCode کسی از وقت تولد برنامه نویس زاییده نشده همش پشتکار و تلاش...

من خودم تا قبل اینکه برنامه نویسی رو شروع کنم تو عالم دیگه ای بودم پس اونوقت باید به منم میگفتن تو نمیتونی برنامه نویس نشو !!! اینا همشون یه مشت چرتو پرته هرکسی هرجا مغذش یه جرقه بزنه همون میشه استارت موفقیت در اون کار.

sagggad
جمعه 20 دی 1392, 16:55 عصر
البته این که درآمد داشته باشی بستگی داره که مشتری هم داشته باشی یا نه؟؟مشتری از کجا؟؟

p30online
جمعه 20 دی 1392, 17:02 عصر
شمایی که هنوز نمیدونی سوال ات رو کجا عنوان کنی اصلا نمیتونی منطق و درک درستی از برنامه نویسی هم پیدا کنی !
موفق باشی

زیاد جالب نبودا :چشمک: دوستمونو راهنمائی کن وگرنه ....

omidshaman
جمعه 20 دی 1392, 17:40 عصر
موفق باشی
َشما هم وقتی با 2300 تا پست هنوز نفهمیدی نباید این جوری به کسی توهین کرد بهتره بری خودکشی کنی .....والا !

کامبیز اسدزاده
جمعه 20 دی 1392, 17:42 عصر
به طور کلی کار در برنامه نویسیرو مثل یه سوپرمارکت در نظر بگیر هرچقدر جنسش جور باشه مشتریش زیاد و متنوع هست شما اگه رفته رفته بتونید در زمینه وب و دسکتاپ تنوع نشون بدین میتونید مشتری های زیادی بدست بیارید ولی تو یه شاخه حرکت کردن کمی تبلیغات و همینطور گذر زمان نیاز داره.

برای مثال شما یه وب سایتی مینویسی و تحویل مشتری میدی در کنار این بتونی خدمات دیگه ای مثل اپلیکیشن های اختصاصی برای Android و IOS و سیستم عامل های دیگه بدی مسلما مشتری خیلی دلگرمتر و مشتاقانه تر باهات کار خواهد کرد.

هیچ ترسیم نداره شما قوانین و اصول برنامه نویسیرو یاد بگیری راحت میتونی پیشرفت کنی مثلا میای نوع دستور نویسی شرط رو یاد میگیری در زبان مثلا C بعد بخوای بری تو PHP از این دستورات استفاده کنی خیلی برات راحته چون قوائد رو بلدی فقط باید با شیوه کد دنویسی زبان کنار بیای پس ترس نداره بگی نمیتونم یا نمیشه یا از کجا این همه زبان رو یاد بگیرم.

مرحله اول : یادگیری قوانین و اصول برنامه نویسی
مرحله دوم : انتخاب یک زبان برنامه نویسی برای شروع کار و تمرین روی اون خبره شدن
مرحله سوم : تحقیق بر روی فناوری هایی که اکثرا ازشون استفاده میشه
مرحله چهارم : با دانشی که تو این مرحله داری سعی کن فکر کنی و پروژه ای رو برای خودت انتخاب کنی برای اینکه بتونی اهدافت رو روش پیاده کنی نه به عنوان اینکه بفروش برسونی !!! فقط برای اینکه خودت خودتو بسنجی تا ببینی تا چه حدی پیشرفت کردی تو این مرحله میتونی سوالاتتو بپرسی از اساتید و دوستانت بزرگوار تا در پیشرفتت موثر باشن.

مراحل بعدی هم اینه وقتی یه برنامه نویس یواش یواش ببینه داره واقعا چیزی مینویسه و هر چیزی که نوشته تبدیل به یه خروجی درست حسابی شده با یه هزینه و درخواست تبلیغات میتونه کار رو هم بگیره فقط نباید فراموش کنی که به یک برنامه نویس تازه وارد نمیان درجا پولو ملیونی بدن بگن بیا کار کن چون کارفرما اگه شک کنه تازه واردی اولا کارشو نمیده دوما انقدر ناز میکنه که مفت مفت کار کنی , پس برای اینکه این موارد هم راحت باشه برات اصلا انتظار ملیونی کار کردن در مراحل اول رو نداشته باش سعی کن پروژه رو بگیری کار کنی و همچنین مهمتر از همه پیشنهادات مشتریانت رو در نظر بگیر و روشون تمرکز کن.

اولش سخته باید بدویی دنبال کار چون کار دنبال تو نمیاد انقدر بدو تا بتونی مشتری رو به خودت جذب کنی همینتکه مشتری تورو شناخت کلی موارد میاد جلو که خودت تجربه خواهی کرد.

حالا کلی راهنمایی میتونیم کنیم در این جور زمینه ها ما خودمون والاه با هزاریو یک بدبختی شدیم یه برنامه نویس ولی با این حال من خودم شخصا میگم تو دنیا هیچ کس نباید ادعا کنه چون برنامه نویسی اینطور نیست.

در ضمن سعی کنید از منابع و سایت های خبری خارجی یا فارسی معتبر داخلی در رابطه با فناوری ها اطلاعات کسب کنید از منابع و سایت های رسمی برنامه نویسی مختص هر زبان استفاده کنید.
در سایت ها و انجمن های برنامه نویسی حتما شرکت کنید.
و در نهایت سعی کنید پا به پای فناوری روز قدم بردارید کمتر نباشید ولی جلوترم برید که چه بهتر... چون همینکه مشتری از زبون شما خبر یا پیشنهادی رو در رابطه با فناوری بشنوه همونجا نظرش رو جلب میکنید و روتون حساب میکنه !

مهمترین نکته : برای برنامه نویس درست حسابی شدن به فکر مقایسه خودتون با دوره بریاتون نباشید‌ سعی کنید اون چیزی رو که میبینید جدیدا روش تاکید شده تمرکز کنید به اون ! برای برنامه نویس شدن نیاز دارید تا همیشه یک قدم جلوتر رو ببینید سر بالا و نترس با اراده قوی میتونید آقا میتونید بترکونید دیگه چی بگم آخه....

متنفرم از کسایی که میان میگن نمیتونی کار تو نیست اقا به تو چه که نمیتونه ! تو نتونستی چون عرضشو نداشتی بزار مردم به کارشون برسن مشکل ما اینه که خودمون یه چیزی بلد هستیم فکر میکنمیم زمین پاره شده ما در اومدیم نخیر اقا چنین نیست که فکر میکنید.

everything
جمعه 20 دی 1392, 20:10 عصر
دوستان خیلی تشکر میکنم واسه جواب های سریعتون، و یه عذر خواهی بابت مکان عنوان کردن سوال

پیشنهاد من اینه اولویت اولت برنامه نویسی موبایل باشه.
در صورتی که وقتش رو داری برنامه نویسی وب هم یاد بگیر.

در صورتی که هر دو رو بلد باشی و ذهنی خلاق داشته باشی میتونی درآمدی بسیار بسیار بسیار بیشتر از چیزی که مد نظرته داشته باشی.

علاقه چندانی به موبایل ندارم، بیشتر نظرم روی وب هست.

البته این که درآمد داشته باشی بستگی داره که مشتری هم داشته باشی یا نه؟؟مشتری از کجا؟؟

سوال منم همینه: کار واسه آماتور از کجا؟ یعنی یه آماتور برای بار اول کجا میتونه خودشو نشون بده؟

حقیقتش من از نبود مشتری تو شهرمنو خیلی میترسم،(اونجور که من فک میکنم نهایت 5،6 تا پروژه در ماه، اونم از نوع دانشجوییش)
از طرفی از اینترنت هم خیلی نمیشه پروژه جور کرد (حداقل من نمیدونم چجوری)

من خودم در نظر داشتم اول همون cpp رو تا یه جاهایی ادامه بدم تا ذهنم آمادگی بیشتری پیدا کنه، بعد برم سمت html و css و در نهایت php

با توجه به این شرایط نظرتون چیه؟

MMSHFE
جمعه 20 دی 1392, 20:37 عصر
بیاین سمت ایران نهاد (http://barnamenevis.org/showthread.php?397617-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86)

nsco_nsco
شنبه 21 دی 1392, 02:52 صبح
سلام
به علاقه شما مربوط میشه که برنامه نویسی دوست دارید یا نه اگر فقط برای پول می خواید برید نرید بهتر هست چون موفق نمیشید باید هم علاقه باشه و در کنارش پول کسب کنید متاسفانه الان خیلی ها به خاطر پول میان تو این کار که بیشترشون موفق نمیشن شاید از نظر مالی کمی پیشرفت کنن اما از نظر یادگیری درست و حسابی نه .
موفق باشید دوست من در تمام مراحل زندگی

everything
شنبه 21 دی 1392, 08:29 صبح
سلام
در مورد علاقه نظر شخصیم اینه که، یه وقتایی اگه پول نباشه علاقه هم از بین میره :افسرده: (البته همیشه نه!) یعنی یه جورایی کاره خودمو اطلاف وقت میدونم.
همنطور که اول تاپیک گفتم یه چیزایی از برنامه نویسی میدونم و به اون علاقه دارم، در غیر اینصورت اصلا سراغش نمیرفتم،

بیشترین دغدغه من نبودن کار بود که دوستان گفتن اینجوری نیست، من هم انتظار درآمد زیادی ندارم، فقط میخوام به عنوان شغل دوم در نظر داشته باشم (یعنی یه چیز حدود 5،4 ساعت در روز)

باز هم منتظر نظرات شما هستم

البته اعتراف کنم با پاسخهای شما دوستان من خیلی انرژی گرفتم و امیدوار شدم.

hessam2003
شنبه 21 دی 1392, 08:39 صبح
سلام.
اگه علاقه به این حرفه داری یک لحظه هم درنگ نکن کار همه جا هست برای یک برنامه نویس خوووب

مهرداد سیف زاده
شنبه 21 دی 1392, 09:25 صبح
منم مثل شما توی شهرستان بودم از دوران دیپلم برنامه‌نویسی دوست داشتم ولی اون موقع توپی روستای ما من کامپیوتر داشتم و شاید ۵ نفر دیگه که بدلیل اینکه خط تلفن ما سیستمش دیجیتال نبود(پالس بود) نمیتونستیم بریم اینترنت و کتابم که فقط جعفرنژاد قمی بود و بدون هیچ کلاس برنامه‌نویسی آزادی یا حتی فیلمآموزشی درست حسابی که الان براحتی از نت گیر میاد
همونطور ادامه دادم تا دوران فوق دیپلم که ict میخوندم رفتم سمت asp.net و یکی دوتا سایت و فروشگاه درست کردم
ولی اون موقع هم منابع محدود ولی خدا رو شکر به اینترنت dial-up با سرعت ۴کیلوبیت در ثانیه دسترسی داشتم ولی همونطور ادامه دادم از توپی روستا کوچیکی که دم در کافی‌نتش بچه‌ها صف میکشیدن برای پرکردن آهنگ توی رم گوشی(نه برای اینترنت) رفتم و شهرستان لاهیجان مجتمع فنی تهران مدرس برنامه‌نویسی شدم و همزمان در شرکتهای نرم‌افزاری و برنامه‌نویسی اونجا هم کار میکردم
و الان در تهرانم در شرکتی بین‌المللی با حقوق بالا و ساعت کار مشخص که بعد از کار در هر روز به کارهای آزاد خودم میپردازم.
این مطالب رو گفتم تا فک نکنی کسی که توی روستا و شهرستان هست نمیتونه پیشفت کنه. اگر انگیزه داشته باشی و تلاش کنی، مدت ۱ سال هم میتونی یکی از بهترین برنامه‌نویسها که شرکتها و مشتری‌ها منتت رو میکشن.
خدا رو شکر الان منابع یادگیری به سرعت برق و باد در دسترس هست. من هر وقت میرم روستای خودمون با اینترنت ۲۵۰کیلوبیت در ثانیه وصل میشم که قویتر از تهرانه. پس یادبگ و وقت تلف نکن مخصوصا توصیم اینه هرگز این و اون شاخه نپر مخصوصا توی شاخه برنامه‌نویسی وقتی دوستان به مشکلی برخورد میکنن یا در یک بازه زمانی تقاضای برنامه‌نویس برای یک زبان برنامه‌نویسی کم هست فورا میرن سراغ زبان دیگه یا کله بیخیال میشن.
در طول روز ساعاتی رو برای برنامه‌نویسی مشخص کن و همیشه این ساعت رو ادامه شده. یادمه سال ۸۶ از صبح تا ساعت ۱۲دانشگاه بودم و از ساعت ۲تا ۶ توی یه شرکتی کار خدماتی میکردم و از ساعت ۸ تا ۱۲ شب کار برنامه‌نویسی. پس الان توهم جوانی بقول برایان تریسی اگر کسی تونسته با طی مسیری به موفقیت برسه پس تو هم میتونی فقط باید ببینی زندگیت تو چه وضعیتی هست و چقد باید تلاش کنی.
و در آخر محیط وب فوق‌العاده پویا هست و سریع فناوری‌ها عوض میشه از همین الان روزی ۱ تا ۲ ساعت رو برای مطالعه قرار بده.
موفق باشی و آرزوی موفقیت.

Jarvis
شنبه 21 دی 1392, 09:42 صبح
برو کوچولو , از اون موقعی که شما توی موز بودی من دارم کار کد میکنم !!!!!
نمیخواد به من ایراد بگیری ... :قهقهه:
این که شما کار کد بکنید یا نکنید اصل ماجرا نیست!
این که لحن حرف زدنتون به یه برنامه نویس نمیخوره اصل ماجراست ! یه برنامه نویس هم مثل بقیه ، وقتی کارش خوب باشه اما از نظر اخلاقی ، رفتار مناسبی نداشته باشه دیگه نمیشه اسمشو برنامه نویس گذاشت!
با توجه به این که من لیست جرائم شما رو دیدم و 3 صفحه هم بود! توصیه میکنم یکم محترمانه تر صحبت کنید... به نفع خودتون هست.

MMSHFE
شنبه 21 دی 1392, 12:27 عصر
کاربر tarhebartar به دلیل اهانتهای مکرر به کاربران و ارسال متوالی پستهای فاقد محتوای علمی، مسدود شده و تمامی پستها و پیامهای خصوصی ایشان حذف گردید.

everything
شنبه 21 دی 1392, 12:43 عصر
دوست خوبم مهرداد۶۶ (http://barnamenevis.org/member.php?242465-%D9%85%D9%87%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%B6%DB%B6) حرفات خیلی به آدم انگیزه میده،

این که میگید آدم میتونه بیاد کلان شهر ها و پیشرفت کته، شکی درش نیست، چون تو شهر خودمون سرمایه گذاری کردم امکان مهاجرت ندارم،

توقع حقوق آنچنانی هم شکر خدا ندارم (چون یه شغل دیگه دارم)، همونطور که گفتم نهایتا در روز 5،6 ساعت وقت + 200 الی 300 حقوق نهایت توقع من از برنامه نویسی ه

بسیار هم علاقه مند هستم،

با توضیحات دوستان الان تقریبا 99/99 % مصمم شدم برنامه نویسی رو ادامه بدم،

حالا سوال بعدی:

من خودم در نظر داشتم اول همون cpp رو تا یه جاهایی ادامه بدم تا ذهنم آمادگی بیشتری پیدا کنه، بعد برم سمت html و css و در نهایت php

بنظرتون این برنامه راهبردی خوبه؟

کامبیز اسدزاده
شنبه 21 دی 1392, 14:00 عصر
بنظرتون این برنامه راهبردی خوبه؟
بدون شک یادگیری زبان C++ بهترین مورد برای شروع درک برنامه نویسی هستش هیچ شکی نکنید و یاد بگیرید بعد در زمینه وب از PHP و قالب بندی و ... استفاده کنید.

abolfazl-z
شنبه 21 دی 1392, 20:31 عصر
اینو یادت باشه که طبق تجربه کمی که در PHP دارم باید بگم که PHP خیلی گسترده است و خیلی هم وقت گیر هست. این رو به این دلیل میگم که شما وقت کمی دارید نه این که خدایی نکرده شما را از برنامه نویسی PHP دور کنم که شاید برای خودم سود داشته باشد.

مثلا شما یک پروژه میگیرید ولی فقط که PHP نیست که ! حداقل باید یکم html و css هم یاد داشته باشی صد در صد تا بتونی پروزه رو تحویل بدهی (حالا گرافیک اش بمونه). اینو یاد باشه اگه خواستی شروع کنی یادت نره که مسائل امنیتی که توی همین انجمن هست رو مطالعه کنی.

و همچنین خیلی از مسائل PHP به زبان فارسی زیاد نیست (نه انقدر کم) و این خودش یکم مشکل میشه (البته اگه زبانتان یکم خوب باشه این مشکل هم تا حدودی حل میشه)

اینم از راهنمایی بنده :)

everything
شنبه 21 دی 1392, 22:38 عصر
این رو به این دلیل میگم که شما وقت کمی دارید نه این که خدایی نکرده شما را از برنامه نویسی PHP دور کنم که شاید برای خودم سود داشته باشد.

نه بابا این حرفا چیه!:خجالت: چشه مایی :لبخندساده:

فقط منظورتون از گرافیک رو متوجه نشدم، اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدید

nsco_nsco
شنبه 21 دی 1392, 22:41 عصر
منظور طراحی قالب برای پروژتون هست .

danial.saeedi
شنبه 21 دی 1392, 23:27 عصر
من پیشنهاد می کنم طراح وب و برنامه نویس وب بشی چون سایت های نظیر themeforast اگه درست نوشته باشم می تونی قالب هاتو توش بفروشی...البته به دلار!!!

everything
شنبه 21 دی 1392, 23:59 عصر
دوستان متشکر از همه که تا اینجا منو همراهی کردید

تقریبا میشه گفت با کمک شما جواب سوالامو بطور کامل گرفتم و به نتیجه رسیدم،(البته خیلی زودتر از چیزی که فکرشو میکردم)

باز هم اگه نظر خاصی دارید، من بگوشم!

کامبیز اسدزاده
یک شنبه 22 دی 1392, 11:03 صبح
دوستان متشکر از همه که تا اینجا منو همراهی کردید

تقریبا میشه گفت با کمک شما جواب سوالامو بطور کامل گرفتم و به نتیجه رسیدم،(البته خیلی زودتر از چیزی که فکرشو میکردم)

باز هم اگه نظر خاصی دارید، من بگوشم!

درضمن قدر این راهنمایی هارو بدون ! ما وقتی شروع کردیم به آشنایی با برنامه نویسی و دنگو فنگش کسی نبود که بگه این خوبه این بده ! هزاران بار تجربه کردیم زمین خوردیم بلند شدیم و اون تجربیات رو اینجا بیان میکنیم یه جمله ای هست که میگه : سعی کن تجربه رو دوباره تجربه نکنی!!!

امدیوارم روزی ببینیم یه برنامه نویس حرفه ای شدی / موفق باشید

everything
یک شنبه 22 دی 1392, 13:55 عصر
درضمن قدر این راهنمایی هارو بدون !

صد درصد؛ از همه دوستان ممنونم

امدیوارم روزی ببینیم یه برنامه نویس حرفه ای شدی / موفق باشید

انشاء الله: ممنون از لطف شما