PDA

View Full Version : مشکل با اجرای اولین Yii

سید علاء الدین حسین
پنج شنبه 26 دی 1392, 00:24 صبح
سلام.
من با NetBeans کار میکنم.Yii رو هم بهش اضافه کردم.یه پوشه درست کردم به نام Controller و یکی View .یه کنترل دارم که به صورت زیر ویو index رو render میکنه.

class index extends Controller
{
public function Index()
{
$this->render('index');
}
}

ویو index هم چیز خاصی نداره.وقتی اجراش میکنم خطای زیر رو میده

Fatal error: Class 'Controller' not found in C:\wamp\www\FirstYii\Controller\index.php on line 3

مبتدی هستم.اگه با جزییات بگین ممنون میشم

masato
پنج شنبه 26 دی 1392, 10:24 صبح
سلام
خطا میگه که کنترلر Controller رو پیدا کنه
نگاه کنید ببینید توی پوشه کامپوننت فایل controller کلاس رو اینطوری تعریف کرد

class Controller extends CController

MMSHFE
پنج شنبه 26 دی 1392, 10:51 صبح
ضمناً تمام کنترلرها باید با کلمه Controller تکمیل بشن. مثلاً شما باید توی فایل protected/controllers/MyController.php بنویسید:

class MyController extends Controller {
public function Index()
{
$this->render('index');
}
}

و یک پوشه توی views به اسم my بسازین و داخلش فایل ویو index.php رو ایجاد کنید. برای فراخوانی هم توی مرورگر بنویسید: localhost/FirstYii/index.php?r=my/index

سید علاء الدین حسین
پنج شنبه 26 دی 1392, 23:00 عصر
نگاه کنید ببینید توی پوشه کامپوننت فایل controller کلاس رو اینطوری تعریف کرد

منظورتون کدوم پوشه هست.

و یک پوشه توی views به اسم my بسازین و داخلش فایل ویو index.php رو ایجاد کنید. برای فراخوانی هم توی مرورگر بنویسید: localhost/FirstYii/index.php?r=my/index

چه طوری تشخیص میده index.php مربوط به MyController و my هست.ممنون میشم مفصل تر توضیح بدین

MMSHFE
جمعه 27 دی 1392, 00:00 صبح
منظورتون کدوم پوشه هست.
پوشه protected/components

چه طوری تشخیص میده index.php مربوط به MyController و my هست.ممنون میشم مفصل تر توضیح بدین
درخواستها در yii با ساختار کلی r=controllerID/actionID? مشخص میشن. مثلاً r=my/index? مشخص کننده اینه که متد actionIndex از کنترلر my که توی فایل MyController.php در مسیر protected/controllers ذخیره شده باید فراخوانی بشه. فایلهای ویو مربوط به هر کنترلر هم باید توی یک پوشه به اسم همون کنترلر (در اینجا my) توی پوشه protected/views ذخیره بشه. پیشنهاد میکنم مباحث پایه این فریمورک رو مطالعه کنید تا با ساختار MVC اون آشنا بشین. توصیه میکنم کتاب Web Application Development with Yii and PHP رو مطالعه کنید یا درصورت تمایل پکیج آموزشی تصویری فارسی که تولید کردم رو تهیه و مشاهده کنید.