PDA

View Full Version : نمایش اطلاعات در صفحه اول

mohamadali1374
دوشنبه 30 دی 1392, 08:54 صبح
سلام من سه تا صفحه دارم که:
صفحه اول با استفاده اژاکس صفحه دوم را بار گزاری میکنه اما در صفحه دوم نیز اطلاعات با آژاکس به صفحه سوم ارسال می شه
حالا مشکل من اینکه من نمی تونم اطلاعات گرفته شده از صفحه سوم رو توی صفحه اول نمایش بدم.
این سه تا صفحه رو پیوست کردم.
ممنون میشم اگه جواب بدید.:خجالت:

Javidhb
دوشنبه 30 دی 1392, 23:04 عصر
مهمه که حتما همین ساختار رو داشته باشه... نمیدونم میشه یا نه (اصولا باید بشه!)...

اما اگه بگید که میخاید چیکار کنید... شاید یه راه حل بهتر پیدا کردیم.
اگه هم که باید همین ساختار رو داشته باشه، یه راهی واسش پیدا میکنیم...

mohamadali1374
سه شنبه 01 بهمن 1392, 06:00 صبح
ببینید من یه صفحه اول(index) دارم که مثلا یه کلید نظرات کاربران داره که با کلیک روی این کلید صفحه مربوط به نظرات کاربران باز میشه؛ حالا توی صفحه نظرات کاربران هم کلیدی وجود داره که مثلا نظر کابر رو تایید میکنه حالا من میتونم از صفحه اول با آژاکس به صفحه نظرات کاربران مراجه کنم ولی نمیتونم قسمت دوم رو که نظر کابر رو تایید میکنه و پیامی رو میده اجرا کنم.(درحقیقت همون چیزی که در پست اول پیوست کردم (یعنی باکیک کردن روی کلید در صفحه index کلید دوم نمایش داده میشه ولی با کلیک برروی کلید دوم پیام ok که در صفحه سومه نمایش داده نمیشه)

Javidhb
سه شنبه 01 بهمن 1392, 20:13 عصر
فایل دوم:

<script src="jquery-1.9.1.min.js" type="text/javascript"></script>
<script>
$(document).ready(function(){

$(document).on('click', '#ma2', function(){
$("#show2").html('<strong>لطفا صبر کنيد...</strong>');

var setval2="set";
$.post('3.php',{php_set2:setval2},function(data){$ ("#show2").html(data);})
});
});
</script>
<input type="submit" name="ma2" id="ma2" value="2ثبت نام" />

<div id="show2"></div>

یادتون باشه که هر وقت یه المنت (مثل دکمه) رو با جاوااسکریپت به صفحه تون اضافه میکنید، باید به این شکل event هاشو ثبت کنید:

$(document).on('click', 'المنت مد نظرتون', function(){
//کدتون
});

یه نکته دیگه: jquery که دارید استفاده میکنید مال 4 سال پیشه... کد بالا با نسخه ای شما کار نمیکنه باید از نسخه های جدید jquery استفاده کنید.

و یه نکته دیگه: سوالتون مربوط به بخش jquery میشد...

mohamadali1374
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 08:56 صبح
باتشکر
این مشکل هم حل شد
ولی یه سوال دیگه اینکه آیا میشه که یه متغیر php رو به صورت مستقیم با آژاکس به سمت سرور فرستاد؟

Javidhb
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 12:15 عصر
منظورتون رو نفهمیدم...

متغیر php خودش سمت سرور دیگه...

mohamadali1374
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 17:19 عصر
نه منظورم اینکه مثلا من توی یه صفحه یه متغیر php دارم می خوام اونو با آژاکس به یه صفحه دیگه ارسال کنم

Javidhb
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 22:58 عصر
ajax برای ارتباط بین دوتا فایل php استفاده نمیشه... برای انتقال متغیرها بین دو صفحه php میتونید از session (http://www.w3schools.com/php/php_sessions.asp)یا cookie (http://www.w3schools.com/php/php_cookies.asp)استفاده کنید.

وقتی باید از ajax استفاده کنید که مثلا یه سری اطلاعات از کاربر گرفتید و میخاید اونا رو بفرستید به php برای پردازش و ... . یعنی ارتباط بین کاربر (html + javascript) و سرور (php) رو بر قرار میکنه.

اگه منظورتون رو درست متوجه نشدم... دقیق بگید که میخاید چیکار کنید؟ ;)