PDA

View Full Version : مشکل با Progressbar

m.yazdian
دوشنبه 30 دی 1392, 15:39 عصر
دوستان progress bar داخل While کار نمیکنه؟

من یک فایل را میخوام آپلود کنم ولی فتی توی while مقدار progressbar1.value را یکی یکی اضافه میکنم در حین آپلود تغییری دیده نمیشه ولی وقتی فایل کاملا آپلود شده progress bar کامل میشه و 100% سبز میشه

قبل از while مقدایر progressbar را اینجوری ست کردم

progresbar1.minimum = 0
progressbar1.maximum = file.length

Edward
دوشنبه 30 دی 1392, 19:27 عصر
دوستان progress bar داخل While کار نمیکنه؟

من یک فایل را میخوام آپلود کنم ولی فتی توی while مقدار progressbar1.value را یکی یکی اضافه میکنم در حین آپلود تغییری دیده نمیشه ولی وقتی فایل کاملا آپلود شده progress bar کامل میشه و 100% سبز میشه

قبل از while مقدایر progressbar را اینجوری ست کردم

progresbar1.minimum = 0
progressbar1.maximum = file.length

ببین برا اینکار باید از thread استفاده کنی‌

الان برنامهٔ تو اولین مقدار نوار پیشرفتتو میگیره از تو و بد میره که فایل رو آپلود کنه بعد میره سراغ حلقه

توی همین forum کلمهٔ thread یا threading رو سرچ کن

باید هم زمان هم حلقت کار کنه هم فایلت آپلود شه

m.yazdian
سه شنبه 01 بهمن 1392, 09:06 صبح
یک مشکل دیگه هم که هست اینه که کلا وقتی شروع به آپلود میکنه فرم هنگ میکنه...!!! مثلا روی هیچ دکمه ای نمی شه کلیک کرد یا صفحه را بست تا وقتی که آپلود تموم بشه بعد دوباره درست میشه.

این پروسه که توی loop هست را نمیشه یجوری توی background اجرا کرد که دیگه کل صفحه هنگ نکنه؟

در مورد thread هم میشه نحوه اجرا شو اینجا بنویسید ممنون میشم.

gilsoft
سه شنبه 01 بهمن 1392, 10:30 صبح
این پروسه که توی loop هست را نمیشه یجوری توی background اجرا کرد که دیگه کل صفحه هنگ نکنه؟

سلام دوست عزیز

در انتهای Loop از کد زیر استفاده کن :
Application.DoEvents

موفق باشید.

m.yazdian
سه شنبه 01 بهمن 1392, 11:01 صبح
سلام دوست عزیز

در انتهای Loop از کد زیر استفاده کن :
Application.DoEvents

موفق باشید.

دوست من یا نوشتن Application.DpEvents() بعد از loop البته منظور من از End While هست چون loop را با While ایجاد کردم.
باز هم در هنگام کارکردن While کلیه کلید های روی فرم من غیر فعال میشن اسنگار که هنگ کرده باشه...!!!