PDA

View Full Version : جمع آوری و جمع بندی اطلاعات چند دیتابیس در چند شهر

taknavaz123
یک شنبه 06 بهمن 1392, 09:46 صبح
با سلام خدمت اساتید.
5 تا بانک اطلاعاتی Sql دارم در 5 شهر مختلف.
ساختار کلی هر 5 تا دیتابیس شبیه به همه.اما طبیعتا دیتای وارد شده متفاوته.
مثلا میزان فروش کالاهای مختلف در هر شهر مسلما متفاوته.
حالا من میخوام 2 تا گام بردارم.
اول اینکه به طور روزانه یعنی 24 ساعت یکبار اطلاعات هر 5 تا دیتابیس به طور خودکار به شعبه مرکز منتقل بشه.
بعد بشه از اطلاعات موجود در این 5 تا دیتابیس یه اطلاعات تجمیع شده گرفت و البته به صورت یک گزارش.

شاید راهکار این باشه که با replication بشه اطلاعات رو از جاهای مختلف کشید.اما به دلایلی نمیتونم این کارو بکنم.
آیا راهکار دیگه ای برای گام اول یعنی دریافت روزانه دیتابیس ها هست؟
و سوال دوم چه جوری این دیتاها رو با هم تجمیع کنم و در قالب یه گزارش کاربر پسند ارائه بدم؟

saeedr22
یک شنبه 06 بهمن 1392, 09:51 صبح
امکان اینو ندارین که دیتا بیستون رو یه سرور مشخص باشه؟ مثلاً هاست یا آی پی ولید...

starting
یک شنبه 06 بهمن 1392, 10:13 صبح
با مبحث Linked Server آشنایی دارین؟
در Server اصلی چند لینک برقرار کنید با سایر پایگاه داده ها که در Server های دیگه قرار دارن. سپس مثل Database محلی میتونید هر نوع گزارش، تجمیع، تلفیق، ترکیب و خلاصه سازی روی داده ها انجام بدین.

برای برنامه ریزی روزانه، فک کنم بشه با تعریف Job اینکار را کرد.

taknavaz123
یک شنبه 06 بهمن 1392, 10:22 صبح
امکان اینو ندارین که دیتا بیستون رو یه سرور مشخص باشه؟ مثلاً هاست یا آی پی ولید...

امکانش هست.یه سرور مشخص الان آماده کردم که روشم یه آی پی ولید ست شده

taknavaz123
یک شنبه 06 بهمن 1392, 10:23 صبح
با مبحث Linked Server آشنایی دارین؟
در Server اصلی چند لینک برقرار کنید با سایر پایگاه داده ها که در Server های دیگه قرار دارن. سپس مثل Database محلی میتونید هر نوع گزارش، تجمیع، تلفیق، ترکیب و خلاصه سازی روی داده ها انجام بدین.

برای برنامه ریزی روزانه، فک کنم بشه با تعریف Job اینکار را کرد.

نه.آشنایی ندارم.باید دربارش مطالعه کنم.
فقط برای اون تجمیع و تلفیق راهکارتون چیه؟ چه جوری میشه گزارش کاربر پسند گرفت؟

N_D
یک شنبه 06 بهمن 1392, 10:30 صبح
SSIS package بنویس همه کارا تو میتونی باهاش پیش ببری
فکر کنم یه بخش به همین نام تو این سایت هست

starting
یک شنبه 06 بهمن 1392, 10:35 صبح
فقط برای اون تجمیع و تلفیق راهکارتون چیه؟ چه جوری میشه گزارش کاربر پسند گرفت؟
قبل از هر چیزی باید بدونید چه داده هایی برایتان مهم است و مدیر یا کارفرما چه داده هایی بیشتر از همه نظرش رو جلب می کنه؛
سپس تعیین کنید که در چه فرمتی می خواهید داده ها عرضه شوند. Cross tab یا Chart بطور مثال.
و در نهایت تصمیم میگیرد که این گزارش را با چه ابزار و زبان برنامه نویسی تولید کنید. Fast Report - SQL -LINQ - OLAP

وقتی فهمیدید به دنبال چی هستید اون وقت میشه به دنبال راه حل بود.
همانطور که خود اشاره کرده مدیران علاقه شدیدی به گزارشات آماری دارن. یعنی گزارشاتی که در آنها درصد و ارقام نقش عمده ای رو بازی می کنند.
بطور مثال این گزارش: "مجموع فروش محصولات در 12 ماه گذشته" میتونه مفید باشه چرا که مدیر و تصمیم گیرنده شرکت می تونه بر اساس این داده تصمیم بگیره که محصولات در چه ماه ها یا فصولی فروش بیشتر دارن یا فروش خیلی کم میشه تا تولید خود را با این میزان هماهنگ و تطبیق دهند.

saeedr22
دوشنبه 07 بهمن 1392, 12:07 عصر
امکانش هست.یه سرور مشخص الان آماده کردم که روشم یه آی پی ولید ست شده
اگه امکانش هست از یه دیتابیس رو ip ولید استفاده کنید و با یه فیلد شهرهارو جدا کنید فک نکنم نیاز باشه کارتون با link یا replication پیچیده کنید.