PDA

View Full Version : گفتگو: برنامه نویس یا برنامه دانلود - مشی جدید سایت

mansour01
دوشنبه 07 بهمن 1392, 08:31 صبح
درود
متاسفانه کیفیت فروم و تاپیک ها به شدت افت کرده
مخصوصا در بخش برنامه نویسی و مخصوصا دات نت .

دوستان اینجا رو با درخواست کد اشتباه گرفتن ، و جالب اینجاست مدیران هم به این موضوع کمک می کنند .

ظاهرا اینجا یکنفر درخواست کد میده ،
دوستان دیگر هم بر مقتضای سنشان بلافاصله با یک جستجو یک سورس رو برای دانلود قرار میده ، بدون شرح خواصی ، بدون زحمت . کسی چیزی متوجه نمیشه ، بار علمی ای وجود نداره ، فقط چینش کدها کنار هم .

اسم فروم به برنامه دانلود تغییر پیدا کند حاوی بار علمی بیشتری میشود ،
سپاس

SEZAR.CO
شنبه 10 اسفند 1392, 17:38 عصر
با عرض سلام
بنظر مشکل از خودمون که اصلا وارد این تا\یک ها میشیم
فقط این دوقسمت نیستند که اینطوری شده
دیگه کلا سایت داره منحرف میشود

sagggad
یک شنبه 11 اسفند 1392, 13:18 عصر
درود
متاسفانه کیفیت فروم و تاپیک ها به شدت افت کرده
مخصوصا در بخش برنامه نویسی و مخصوصا دات نت .

دوستان اینجا رو با درخواست کد اشتباه گرفتن ، و جالب اینجاست مدیران هم به این موضوع کمک می کنند .

ظاهرا اینجا یکنفر درخواست کد میده ،
دوستان دیگر هم بر مقتضای سنشان بلافاصله با یک جستجو یک سورس رو برای دانلود قرار میده ، بدون شرح خواصی ، بدون زحمت . کسی چیزی متوجه نمیشه ، بار علمی ای وجود نداره ، فقط چینش کدها کنار هم .

اسم فروم به برنامه دانلود تغییر پیدا کند حاوی بار علمی بیشتری میشود ،
سپاس
سلام
یعنی چی؟
به نظر شما وقتی یه نفر یه برنامه ای داره و فک میکنه بدرد دیگران ممکنه بخوره نباید بذاره؟
خب در این جور مواقع شما که کد بلدید بذارید تا بقیه استفاده کنن
:کف:

مهدی کرامتی
یک شنبه 11 اسفند 1392, 14:01 عصر
سایت برنامه نویس با جمعیتی که در اون رفت و آمد می کنند یک جامعه محسوب میشه.

مسیر جامعه رو افرادی که عضو اون جامعه هستند تعیین می کنند. وقتی تفکر قالب افراد یک جامعه چه در اینجا و چه در بیرون از اینجا فقط فکر کردن به منافع فردی باشه و خیر رساندن به دیگران یا به فکر راهکارهایی که جامعه رو بهبود ببخشه (که البته بهبود شرایط جامعه اثر مستقیم بر روی زندگی فردی/کاری تک تک افراد اون جامعه خواهد داشت) نقش و جایی در میان افکار اعضا نداشته باشه انتظاری غیر از پیش آمدن شرایط جاری نمی توان داشت.

خودتون نسبت افرادی که مایلند به بهبود وضعیت جامعه برنامه نویس کمک کنند رو با افرادی که فقط استفاده می کنند مقایسه کنید:

تعداد کل کاربران 240,000
تعداد کاربران فعال 2,281
تعداد مدیران: 41 نفر (که 90% این جمعیت یا نیستند یا خیلی کم به سایت سر می زنند).

پای درد دل مدیران هم که بنشینی عمده ترین گله شان از مخاطبین این است که بیشتر انرژی شان بجای فعالیت علمی صرف ایفای نقش به عنوان مبصر کلاس های مدرسه ابتدایی میشه (نمونه اش رو در چند ماه اخیر در فوروم زیاد دیدیم).

امام صادق میفرمایند اگر می خواهید جامعه را درست کنید اول خودتان را درست کنید. معنی واقعی این حرف چیه؟
اگر نگران وضع اینجا هستید اول خودتون را درست کنید، رفتار تون، مسئولیت پذیری و ... را بازنگری کنید، وضع جامعه خودش درست میشه. چه طوری؟ دیگران هم به شما نگاه خواهند کرد. اگر دیدن رفتار و منش شما اثر فوری روی اونها نداشته باشه، قطعا اونها رو به فکر وا خواهد داشت.

veniz2008
یک شنبه 11 اسفند 1392, 17:59 عصر
سایت برنامه نویس با جمعیتی که در اون رفت و آمد می کنند یک جامعه محسوب میشه.

مسیر جامعه رو افرادی که عضو اون جامعه هستند تعیین می کنند. وقتی تفکر قالب افراد یک جامعه چه در اینجا و چه در بیرون از اینجا فقط فکر کردن به منافع فردی باشه و خیر رساندن به دیگران یا به فکر راهکارهایی که جامعه رو بهبود ببخشه (که البته بهبود شرایط جامعه اثر مستقیم بر روی زندگی فردی/کاری تک تک افراد اون جامعه خواهد داشت) نقش و جایی در میان افکار اعضا نداشته باشه انتظاری غیر از پیش آمدن شرایط جاری نمی توان داشت.
سلام.
شکی نیست در یک جامعه (اجتماعی، مذهبی، برنامه نویسی، پزشکی و ...) همیشه افرادی هستن که الگو هستن و دیگران از این افراد یاد می گیرن و وای به اون روزی که خود الگو، بصورت یک ضد ارزش برخورد کنه.
در این سایت الگوی اول قاعدتا باید شما باشید، بعد مدیران ارشد و بعد مدیران بخش ها.
من از شما چی یاد بگیرم جناب کرامتی؟
صحبت از منافع جمعی در مقابل منافع فردی کردید، فراموش نمی کنم که چطور آدرس سایت اون بنده خدا رو از امضاش بلاک کرده بودید اونم بخاطر اینکه سرفصل دوره هاش با دوره های شما یکی بود و می گفتید منافع ما و شرکای ما در خطر هست، در صورتیکه یک جامعه برنامه نویسی زمانی قوی میشه که شخص ایده ها و تفکرهای مختلف و متنوع رو ببینه و حق انتخاب داشته باشه.
یا اینکه چطور مدیریت رو از مدیر لایقی مثل مصطفی ساتکی گرفتید چون اونطوری فکر نمی کنه که شما فکر می کنی. چون توی پیغام خصوصی به چند نفر گفته بود که از سایت دیگه ای هم بازدید کنن. سایتی که اساس و زیر بناش کلا با سایت شما متفاوت هست و هیچ تهدیدی هم برای منافع مالی شما نداشت. دو سایت با دو تفکر و دو ایده متفاوت بهتر می تونه به ذهن یه برنامه نویس کمک کنه تا اینکه همش یه چیز بهش نشون بدیم و ذهنش رو Lock کنیم.
من فکر نمی کنم تضادی بین stackoverflow، CodeProject، msdn و ... باشه، خیلی وقت ها دیدم که توی این سایت ها لینکی از سایت دیگه گذاشته شده، چراکه احساس شده که سایت دیگه جواب بهتری رو ارائه داده.
متاسفم که باید از یه خارجی ایده بگیرم ولی این ور یه ایرانی، یه هموطن مثل شما، چنین رفتارهای بچه گانه ای رو از خودش نشون بده.

پای درد دل مدیران هم که بنشینی عمده ترین گله شان از مخاطبین این است که بیشتر انرژی شان بجای فعالیت علمی صرف ایفای نقش به عنوان مبصر کلاس های مدرسه ابتدایی میشه (نمونه اش رو در چند ماه اخیر در فوروم زیاد دیدیم).
روایت معتبر در مورد شما اینه که پای حرف و درد دل کسی نمی شینید ولی اگر پای درد دل مدیران نشستید، جای تبریک داره.
در اینکه درصد زیادی از کاربران، رفتار و برخورد مناسب و متناسب با این محیط رو نمی دونن شکی نیست ولی همه چیز یک طرفه نیست جناب کرامتی.
در بعضی از تالارها که مدیران حضور کم رنگی دارند(شاید با اوضاع فعلی حق داشته باشند)، کاربران شاید مجبور به چنین رفتارهایی میشن.
نمونش برای خود من اتفاق افتاد. من یک تاپیک رو گزارش کردم (این همون چیزیه که شما بهش می گید تعامل با مدیریت) ولی مدیر بخش اونقدر دیر لاگین کرد که مجبور شدم برای حفظ شخصیت خودم، برخورد متقابل با کاربر خاطی داشته باشم. و البته این وسط من جریمه شدم که این از جوک های روزگار بود.
این درست که هیچ کس خودش موظف به اجرای قانون نیست ولی اینم باید مد نظر داشته باشیم که هر شخصی حریم خصوصی و شخصیت خاص خودش رو داره. نمیشه روزها منتظر موند و شاهد توهین دیگران بود به امید اینکه مدیر شما، کی لاگین کنه.
تغییر در بعضی از اخلاقیات خودتون، انتخاب مدیران شایسته، حفظ مدیرهای لایق فعلی و گوش کردن به درد دل مدیران و کاربران و ... می تونه الگوسازی برای این جامعه برنامه نویسی باشه.
در آخر بد نیست با هم این حکایت رو یه بار بخونیم که از یه بزرگی پرسیدن :

«موجب انقراض ساسانیان چه بود؟» و او در جواب گفت: «کارهای بزرگ را به مردم خُرد سپردند و کارهای خُرد را به مردم بزرگ و بزرگان به کار کوچک دل ننهادند و خُردان از عهدۀ کار بزرگ برنیامدند و ناچار هر دو تباه گشتند!»
یکی از مشکلات جامعه ما از جمله همین سایت همینه که بسیاری از افراد در جای مناسب خود قرار ندارند.
موفق باشید.

مهدی کرامتی
یک شنبه 11 اسفند 1392, 19:47 عصر
صحبت از منافع جمعی در مقابل منافع فردی کردید، فراموش نمی کنم که چطور آدرس سایت اون بنده خدا رو از امضاش بلاک کرده بودید اونم بخاطر اینکه سرفصل دوره هاش با دوره های شما یکی بود و می گفتید منافع ما و شرکای ما در خطر هست، در صورتیکه یک جامعه برنامه نویسی زمانی قوی میشه که شخص ایده ها و تفکرهای مختلف و متنوع رو ببینه و حق انتخاب داشته باشه.
یا اینکه چطور مدیریت رو از مدیر لایقی مثل مصطفی ساتکی گرفتید چون اونطوری فکر نمی کنه که شما فکر می کنی. چون توی پیغام خصوصی به چند نفر گفته بود که از سایت دیگه ای هم بازدید کنن. سایتی که اساس و زیر بناش کلا با سایت شما متفاوت هست و هیچ تهدیدی هم برای منافع مالی شما نداشت. دو سایت با دو تفکر و دو ایده متفاوت بهتر می تونه به ذهن یه برنامه نویس کمک کنه تا اینکه همش یه چیز بهش نشون بدیم و ذهنش رو Lock کنیم.
من فکر نمی کنم تضادی بین stackoverflow، CodeProject، msdn و ... باشه، خیلی وقت ها دیدم که توی این سایت ها لینکی از سایت دیگه گذاشته شده، چراکه احساس شده که سایت دیگه جواب بهتری رو ارائه داده.
متاسفم که باید از یه خارجی ایده بگیرم ولی این ور یه ایرانی، یه هموطن مثل شما، چنین رفتارهای بچه گانه ای رو از خودش نشون بده.
حدس می زدم این وسط بلافاصله یک یا چند نفر پیدا شوند خودشان را مسئول کشاندن بحث به حاشیه بدانند.
قبل از اینکه سعی کنم چیزی رو براتون توضیح بدم خوشحال می شوم مقداری هم در مورد مزایای وجود این سایت برای برنامه نویسان طی 10 سال اخیر و زحماتی که طی مدت فوق برای برقرار نگه داشتن اینجا توسط من و دیگر دست اندرکاران کشیده شده صحبت کنید. بعد می نشینیم و مزایای و معایب رو در دو کفه ترازو میگذاریم و سبک سنگین می کنیم.

روایت معتبر در مورد شما اینه که پای حرف و درد دل کسی نمی شینید ولی اگر پای درد دل مدیران نشستید، جای تبریک داره.
روایت، روایته. شنیدن کی بود مانند دیدن. هر وقت کسی حوصله صحبت داشته باشه خوشحال می شوم در پیام خصوصی در خدمت باشم.

در بعضی از تالارها که مدیران حضور کم رنگی دارند(شاید با اوضاع فعلی حق داشته باشند)، کاربران شاید مجبور به چنین رفتارهایی میشن.
موارد خاص رو نمیشه تعمیم داد و گفت هر کس تخلفی کرد محق بوده و به دلیل عدم حضور مدیران بوده. از قدیم میگن در دیزی بازه، حیای گربه کجا رفته؟
اگر یک جا پلیس حضور نداشت باید اونجا رو آتش زد؟

تغییر در بعضی از اخلاقیات خودتون، انتخاب مدیران شایسته، حفظ مدیرهای لایق فعلی و گوش کردن به درد دل مدیران و کاربران و ... می تونه الگوسازی برای این جامعه برنامه نویسی باشه.
انتقادها به دیده منت شنیده خواهد شد.

مدیران شایسته تو جمعی ظهور خواهند کرد که حداقل، احترام داشته باشند. این جا هم این طوره؟ اصلی ترین قانون این سایت احترام گذاشتن به دیگرانه. رعایت ادب و عفت کلامه.
کافیه یک مدیر شایسته پست یک کاربر خاطی رو حذف کنه. خدا می دونه چه الفاظی در پیام خصوصی از اون کاربر خواهد شنید. صدها نمونه اش رو دیده ام.
روایت است که قدیم تر ها سایت برنامه نویس خیلی بهتر از الان بوده. می دونید چرا؟
چون اون زمان روحیه همدلی بسیار بیشتر از امروز بود. اگر کسی کمکی دریافت میکرد نمی رفت و پشت سرش رو هم نگاه نکنه. بر میگشت، به جبران انرژی ای که برای رفع مشکلش گذاشته شده اون هم برای دیگران انرژی میگذاشت.
پاسخ بی ربط و بی خاصیت دادن (که این روزها در برنامه نویس خیلی باب شده، انگار تعداد پست بیشتر افتخاره) خیلی کمتر بود.

veniz2008
یک شنبه 11 اسفند 1392, 20:42 عصر
حدس می زدم این وسط بلافاصله یک یا چند نفر پیدا شوند خودشان را مسئول کشاندن بحث به حاشیه بدانند.
اول بیایم معنی "حاشیه" رو برای هم روشن کنیم.
اینکه در تالار "گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنها (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?17-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF)د" و در تاپیکی که برای پیدا کردن مشکلات زده شده اگر من انتقادی بکنم آیا اسمش حاشیه هست؟

قبل از اینکه سعی کنم چیزی رو براتون توضیح بدم خوشحال می شوم مقداری هم در مورد مزایای وجود این سایت برای برنامه نویسان طی 10 سال اخیر و زحماتی که طی مدت فوق برای برقرار نگه داشتن اینجا توسط من و دیگر دست اندرکاران کشیده شده صحبت کنید. بعد می نشینیم و مزایای و معایب رو در دو کفه ترازو میگذاریم و سبک سنگین می کنیم.
در اینکه سایت برنامه نویس سایت بسیار موفقی بوده هیچ شکی نیست. اما اینکه چرا برنامه نویس اینقدر موفق بوده رو خیلی ها از جمله خود من اعتقاد دارند که بخاطر شما نیست، بخاطر کاربرانی هست که در طول این 10 سال بخاطر قداست "علم" دور هم جمع شدن. یاد گرفتن و یاد دادن. تا هم خودشون از جهل دور بشن و هم دیگران رو کمک کنن.
اگر اهداف شما بیشتر مادی بوده (که البته اشکالی هم نداره) ولی 99% کاربران این سایت بی مزد و چشم داشت فعالیت کردن. به همین دلیل هست که میگم شهرت این سایت رو نباید به پای شما نوشت.
من در جملات بالایی خودم هم این نکته رو گفتم که وجود چند سایت بهتر از وجود یک سایت خواهد بود.
جناب! مشکل من با سایت برنامه نویس نیست مشکل من با تضاد میان حرف های شما و اعمال شما هست.
به حمدالله در این سایت، شما به اندازه کافی حامی و مرید دارید که مرتبا افتخارات شما رو برای ما بازگو می کنن ولی اجازه بدید یه چند نفری هم پیدا بشن که نه از زبان تکریم و خضوع و تعظیم بلکه از زبان تند انتقاد با شما حرف بزنن.
کاش به همون حدیثی که گفتید پایبند باشید، اول منیت و تکبر رو از خودتون دور کنید، اول منافع جامعه برنامه نویس رو به اغراض شخصی ترجیح بدید، اول درس فروتنی و تحمل مخالف رو یاد بگیرید و بعد بیاید من و امثال منو راهنمایی کنید.
ذهن چیزی رو می پذیره که یا قادر به دیدن اون باشه یا قادر به تحلیل کردنش.
جملاتی رو که من می نویسم زاییده اون چیزی هست که در این 3 و نیم سال حضورم در این فروم، دیدم.
من از همیشه و در جاهای مختلفی از سایت برنامه نویس تشکر کردم که باعث شده مطالب زیادی رو یاد بگیرم، از اینکه باعث شده دوستان بسیار خوبی پیدا کنم ولی این دلیل نمیشه که از شما انتقادی انجام نشه.

موارد خاص رو نمیشه تعمیم داد و گفت هر کس تخلفی کرد محق بوده و به دلیل عدم حضور مدیران بوده. از قدیم میگن در دیزی بازه، حیای گربه کجا رفته؟
اگر یک جا پلیس حضور نداشت باید اونجا رو آتش زد؟
اگر در نبود پلیس یه نفر برای شما قمه بکشه همونطور نگاهش میکنید؟
بدون شک آرزوی من این هست که هیچ کس، شروع کننده بدی ها و زشتی ها نباشه ولی شرایط اون لحظه تعیین کننده خواهد بود و گاهی ناچاریم که از خودمون دفاع کنیم (نه اینکه به دیگران حمله کنیم).

مدیران شایسته تو جمعی ظهور خواهند کرد که حداقل، احترام داشته باشند. این جا هم این طوره؟ اصلی ترین قانون این سایت احترام گذاشتن به دیگرانه. رعایت ادب و عفت کلامه.
کافیه یک مدیر شایسته پست یک کاربر خاطی رو حذف کنه. خدا می دونه چه الفاظی در پیام خصوصی از اون کاربر خواهد شنید. صدها نمونه اش رو دیده ام.
روایت است که قدیم تر ها سایت برنامه نویس خیلی بهتر از الان بوده. می دونید چرا؟
چون اون زمان روحیه همدلی بسیار بیشتر از امروز بود. اگر کسی کمکی دریافت میکرد نمی رفت و پشت سرش رو هم نگاه نکنه. بر میگشت، به جبران انرژی ای که برای رفع مشکلش گذاشته شده اون هم برای دیگران انرژی میگذاشت.
پاسخ بی ربط و بی خاصیت دادن (که این روزها در برنامه نویس خیلی باب شده، انگار تعداد پست بیشتر افتخاره) خیلی کمتر بود.
من با این جملات مخالفتی ندارم و حرف حق هست.
در پست قبلی هم گفتم که بسیاری از کاربران متاسفانه آداب و رسوم فعالیت در فروم رو نمی دونن و فکر میکنن توی خیابون و چت روم هرچی میگن اینجا هم می تونن همونو بگن. تفاوت زمین تا آسمون هست بین بی ادبی کردن و انتقاد کردن.

مهدی کرامتی
یک شنبه 11 اسفند 1392, 23:19 عصر
اول بیایم معنی "حاشیه" رو برای هم روشن کنیم.
اینکه در تالار "گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنها (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?17-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF)د" و در تاپیکی که برای پیدا کردن مشکلات زده شده اگر من انتقادی بکنم آیا اسمش حاشیه هست؟
معنی به حاشیه کشاندن دقیقا کاری هست که شما دارید انجام می دهید. موضوع پست شماره 1 این تاپیک "افت کیفیت مطالب در بخش دات نت" است، شما دارید چه مطالبی رو بیان می کنید؟

در اینکه سایت برنامه نویس سایت بسیار موفقی بوده هیچ شکی نیست. اما اینکه چرا برنامه نویس اینقدر موفق بوده رو خیلی ها از جمله خود من اعتقاد دارند که بخاطر شما نیست، بخاطر کاربرانی هست که در طول این 10 سال بخاطر قداست "علم" دور هم جمع شدن. یاد گرفتن و یاد دادن. تا هم خودشون از جهل دور بشن و هم دیگران رو کمک کنن.
به قول خودتون شما 3 سال و نیم هست که اینجایید، در مورد جاییکه 6 سال و نیم قبل از ورود شما برپا و برقرار بوده نمی توانید قضاوت کنید.

به حمدالله در این سایت، شما به اندازه کافی حامی و مرید دارید که مرتبا افتخارات شما رو برای ما بازگو می کنن ولی اجازه بدید یه چند نفری هم پیدا بشن که نه از زبان تکریم و خضوع و تعظیم بلکه از زبان تند انتقاد با شما حرف بزنن.
میشه چند تاشون به رو به من معرفی کنید؟

جهت جلوگیری از حاشیه روی بیش از این، تاپیک قفل شد. کسی امری داشت در پیام خصوصی در خدمت هستیم.