PDA

View Full Version : سوال: درج radio button در دیتابیس

m.batimar
سه شنبه 08 بهمن 1392, 11:43 صبح
سلام دوستان من در پروژم دوتا رادیو باتن دارم بنام مجرد و متاهل ولی دستور درج رو که مینویسم از syntax اشکال میگیره لطفا راهنماییم کنین ...ممنون

if (radiomojarad.Checked==true)
{
string s = "insert into daneshjo(id_parvande,nam,fam,nam_pedar,tel,adres,n um_meli,madrak_tahsili,pic_daneshjo,vazeiyat) values({0},'{1}','{2}','{3}',{4},'{5}',{6},'{7}',' {8}','{9}')";
s = string.Format(s, txtparvande.Text, txtnam.Text,txtfam.Text,txtnam_pedar.Text,txttel.T ext,txtadres.Text,txtmeli.Text,txtmadrak.Text,op.F ileName,radiomojarad.Text);
radiomoteahel.Checked = false;
// MessageBox.Show(s);
k.add_del_up(s);
}

arash_flag
سه شنبه 08 بهمن 1392, 11:58 صبح
سلام دوست عزیز
این کار به نظر من اصلا درست نیست

اول از اینکه شما برای ایجاد وضعیت 0 و1 مثل مجرد بودن یا متاهل بودن باید در بانک خود در صورتی که sql است از نوع داده ای bit استفاده کرده و بعد در سی شارپ برای insert باید شرط بگذارید که اگر مجرد انتخاب شد به آن فیل مورد نظر 1 و به بعدی 0 و بر عکس .
موفق باشید
:تشویق:

m.batimar
سه شنبه 08 بهمن 1392, 12:13 عصر
میشه با کد راهنماییم کنین لطفا

arash_flag
سه شنبه 08 بهمن 1392, 12:19 عصر
بله
شما باید ابتدا یک نوع داده ای bit در بانک خود ایجاد کنی.
و بعد طبق یک قرار داد با خودت بگی اگه 0 بود یعنی مجرد و اگه 1 بود یعنی متاهل

حالا قبل از insert باید بیای ببینی که کدوم یک از radio button ها انتخاب شده ؟
if (r_mojarad.cheecked == true) int x=1; if (r_motahel.cheeked==true ) int x=1;
و بعد بیای مقدار x رو به آن فیلدت اضافه کنی .

m.batimar
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 09:07 صبح
دوست عزیز دیتابیسم اکسس است و من اینگونه عمل کردم ولی بازم به syntax ایراد میگیره

if (radiomojarad.Checked == true)

vaziat = "مجرد";

if (radiomoteahel.Checked == true)
vaziat = "متاهل";

string s = "insert into daneshjo(id_parvande,nam,fam,nam_pedar,tel,adres,n um_meli,madrak_tahsili,pic_daneshjo,vazeiyat) values({0},'{1}','{2}','{3}',{4},'{5}',{6},'{7}',' {8}','{9}')";
s = string.Format(s, txtparvande.Text, txtnam.Text, txtfam.Text, txtnam_pedar.Text, txttel.Text, txtadres.Text, txtmeli.Text, txtmadrak.Text, op.FileName, vaziat);

k.add_del_up(s);
لطفا راهنماییم کنین....ممنون

arash_flag
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 11:22 صبح
دوست عزیز شاید فیلد شما با نوعی که ارسال می کنید به سمت آن یکی نیست .
شما از سمت c# دارید string میفرستید تو اکسس جیه؟