PDA

View Full Version : سوال: از کجا و چگونه شروع کنم؟

mohabad
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 19:47 عصر
دوستان من یه مشکل بزرگ دارم
از پارسال تا الان نزدیک به 8 الی 10 ماه رو C# کار کردم ولی هنوز چیز خاصی یاد نگرفتم . از اساتید محترم خواهش میکنم که در مورد چگونگی یاد گیری منو راهنمایی کنید. ممنون میشم.
بهترین راه رو که برای یاد گیری مفیده معرفی کنید
خواهشن کامل توضیح بدید .
به خاطر این مورد سر درد زیاد گرفتم :(

samin_panahi
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 19:52 عصر
سلام
به نظرم اول از همه باید برای خودتون مشخص کنید که هدفتون از یادگیری سی شارپ چیه؟
می خواین باهاش چکار کنید؟
بعد هم تو همون زمینه اطلاعات کسب کنید
پروژه های آماده رو ببینید
سعی کنید یه موضوع برای خودتون انتخاب کنید و با انجام اون پروژه چیزایی که بلد نیستید رو یا بگیرید

sagggad
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 19:57 عصر
سلام
با چه زبانی شروع کردید؟؟
از بالاترین سطح باید شروع کنید و کم کم به پایین بیاید
فیلم های آموزشی زیاد ببینیند
کتاب فراوان بخونید
به عقیده من بهترین آموزش کتاب هست چون همیشه بهش دسترسی دارید
موفق باشید

farazjalili
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 21:33 عصر
خوب قرار بوده چه چیزی را یاد بگیرین که الان می فرمایید چیزی یاد نگرفتم ! به قول دوست خوبمون samin_panahi اول هدفتون را مشخص کنید و پیشنهاد بده این هست ابتدا یک پروژه خیلی ساده و کوچیک انجام بدین و بعد از اون شروع به خواندن کتاب کنید

babak1368
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 21:34 عصر
سلام عزیز
به نظر من شما یک پروژه حسابداری یا پروژه هتل داری یا مدیریت آژانس یا تو این مایه ها پیدا کن
تو اینترنت هست
بعد اونو نگاه کن
بگو من باید کپی اینو در بیارم
بعد از اون صفحه ورود کاربر شروع کن
اولا عین ظاهرشو دربیار
دوم برو سمت کد پشتش
بعد سوالاتتو تو اینترنت جستجو کن
از الان بگم اگه جستجوی فارسی راجب برنامه نویسی بزنی تو اینترنت به جایی نمیرسی
فقط انگلیسی
بعد با اون پروژه آماده بو جلو
یک نمونه جستجو در گوگل برای مثلا تغییر رنگ پشت زمینه فرم در زمان اجرای برنامه به این صورت:

change windows form bachground code behind

mohabad
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 21:55 عصر
من مشکلی با طراحی برنامه ندارم . هر چی بخام میتونم طراحی کنم . فقط مشکل اصلیم کد نویسی هست

CsharpNevisi
جمعه 11 بهمن 1392, 00:09 صبح
یه مجموعه اموزشی تهیه کن ... اینطوری یه چیزایه بیسیکی دستت میاد .. بعد یه پروژه رو شروع کن .. وقتی به چیزی نیاز داشته باشی و بری دنبالش و پیداش کنی بهتر تو ذهنت میمونه ... !!!
بعدش میتونی بری سمت تکنولوژی های جدید و ....

eletcomp
جمعه 11 بهمن 1392, 12:19 عصر
سلام
من هم مثل شما تازه کار هستم ولی به نظرم بهترین چیز دیدن فیلم های اموزشی هست و به هیچ وجه کتاب نخر:چون پولت را هدر دادی!!! فقط فیلم ببین!!
یک سایت خوب سراغ دارم که توش پر از فیلم های اموزشی رایگان هست!! فیلم به صورت پروژه هم داره!!
http://www.daneshjooyar.com/category/programming/c/

امیر مهرشاد
جمعه 11 بهمن 1392, 13:15 عصر
بهترین روش اینه که یه نفر که حتما قدرت انتقال خوبی داره رو انتخاب کنی که دارای ویژگی های زیر باشه :لبخند:

- همشهریت باشه (یا ساکن فعلی مهاباد باشه)
- ارتباط کلامی و قدرت انتقال خوبی داشته باشه (آخه بعضی ها خدای کدن ولی بگی این چیه زدی میمونن):شیطان:
- فضا و محیط آموزش برای هر دوتون کاملا غیر رسمی باشه (صرف هدف برگزاری یه کلاس تشریفاتی نباشه که هر چی گفت بگی آره فهمیدم)
- واقعا هدف کسی که قراره بهتون آموزش بده صادقانه باشه فقط $$$ نباشه آدم منصفی باشه دقیقا مخالف این جریان (دوستی دوستی بکنی پوستی )
- بعد از اینکه چند جلسه اول مقدمات و سینتکس های این زبانو یاد گرفتی یک پروژه عملی این آقا یا خانوم :چشمک: برات بزاره و شما کاملا بصورت عملی درگیر یک پروژه واقعی در دنیای برنامه نویسی بشید

حدود یکی دو ماه بعد شما قیدشو میزنید یا حداقل وسوسه میشید اینکار رو بیخیال شید
ولی با کمال تعجب 6 ماه بعد .......
این شمایید که باید به ماها یه چیزایی جدید یاد بدید فقط نترس و ادامه بده چون اگه رشتت این نباشه به نظر من بهترین روش همینه تا اینکه بخوای بصورت کلاسیک منتظر یه معجزه باشی تا تبدیل به یک برنامه نویس حرفه ای بشی

نظر دوستان هم حتما درسته فیلم هم عالیه ولی چون روش ها و تکنولوژی ها متفاوته شما با خوندن انواع کتابها و فیلمها فقط بیشتر به گیج شدن خودتون کمک میکنید

فقط و فقط فعلا یک روش رو از تنها از یک نفر با مشخصاتی که بالا گفتم یاد بگیرید خوب که مسلط شدید از روش های حرفه ای تر با تکنولوژی های بالاتر استفاده کنید ///////////////////موفق باشی دوست من:تشویق::چشمک:

Mousavmousab
جمعه 11 بهمن 1392, 16:42 عصر
سلام
هنوز چیز خاصی یاد نگرفتم یعنی چی ؟ گنگه !!! می خواستی توی 8 ماه چیکار کنی ؟
به هر حال
هر روز که کار کردی با خودت بگو امروز چی یاد گرفتی ؟ و دنبال چی بودی ؟ اگه چیزی یاد گرفتی که خوبه ولی اگر نه که یه روز را از دست دادی. فردا هم همین طور جلو برو البته نظر بقیه دوستان را هم باید انجام بدی همه با هم نه مرحله به مرحله. ولی یادت نره کم کم مشخص کن می خوای توی چه زمینه ای کار کنی. این کامپیوتر انقدر بزرگه که اگر چند تا را انتخاب کنی توش غرق می شی. و حرفه دیگه معنی پیدا نمی کنه
موفق باشی