PDA

View Full Version : طراحی مدار الکترونیکی جهت ارسال پیغام به کامپیوتر

امیر مهرشاد
جمعه 11 بهمن 1392, 13:35 عصر
سلام در یک پروژه نیاز دارم که پیغامی رو توسط یک کلید سخت افزاری به از طرف مشتری به کامپیوتر اعلام کنم (پروژه من سیستم نوبت دهی مشتریان است که قراره مشتری با زدن این کلید حضور خودشو اعلام تا برنامه یک کد برای اون در نظر بگیره و فیش نوبت اونو چاپ کنه ) خب برای اینکه تا الان من مداری رو طراحی نکردم و تجربه ای هم در این زمینه ندارم دوستان لطف کنن راهنمایی کنن تا چطوری این مدار طراحی بشه و پروگرام کردنش به چه صورت خواهد بود زبان من C# و پورت کام از طریق کابل حداکثر تا چه فاصله ای میتونه دیتا ارسال کنه (دقیقا منظورم فاصله این کلید سخت افزاری تا سرور است که حدودا با در نظر گرفت یک سالن بزرگ حدودا 20 متری با احتساب داکت کشی و ... ) هست

متشکرم:تشویق:

mohsen.hex
جمعه 11 بهمن 1392, 19:47 عصر
پورت سریال که بهش rs232 میگن معمولا بیشتر از یک متر جواب نمیده!!
برای فاصله زیاد میتونید از ارتباط rs485 استفاده کنید و یا اگر ارتباط یک طرفه هست میتونید از ماژول بیسم +nRF24L01 استفاده کنید که بردی تا حدود 1500 متر هم داره( الیته با یک جفت ماژول که حدود 70 تومن در میاد) این هم برای راهنمیایی بیشتر
http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=83754.30
حالا اگه از rs485 استفاده کنید میتونید یک مبدل اماده بخرید و بزنید به پورت کام ولی اگر بخاهید بیسیم استفاده کنید باید یک مدار گیرنده پشت کامپیوتر بگزارید و دیتا رو تبدیل کنید!
در مورد سخت افزار هم بهتره با یک مهندس طراح صحبت کنید چون مقداری پیچیده هست!!!

امیر مهرشاد
جمعه 11 بهمن 1392, 21:09 عصر
اگر بخاهید بیسیم استفاده کنید باید یک مدار گیرنده پشت کامپیوتر بگزارید و دیتا رو تبدیل کنید!

نوع مناسبی رو با توجه به برند شرکت معرفی کنید

متشکرم