PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد پروژه نصب

m.a.d1992
دوشنبه 14 بهمن 1392, 20:01 عصر
با سلام خدومت دوستان و اساتید محترم، خسته نباشید

من یه مشکلی داشتم، یه پروژه به زبان سی شارپ نوشتم و از پایگاه داده اس کیو ال هم استفاده می کنم، برای ارتباط برنامه با پایگاه هم ار لینک استفاده کردم، مشکل من اینکه وقتی پروژه نصب می سازم و نرم افزار رو رو لپ تاپ خودم نصب می کنم برنامه هیچ مشکلی نداره و درست کار می کنه ولی وقتی اون رو روی یک کامپیوتر دیگه نصب می کنم ارور پایگاه می ده، ممنون میشم اگه راهنمایی م کنید.

یه توضیح دیگه راجبه پروژه م بدم، پایگاه رو از طریق خود ویژوال استدیو درست کردم و روی سرور لوکال هستش، بعد یه شی linq to SQL classes ساختم و table و store prosedre (اگه درست نوشته باشم) ها رو داخلش درگ کردم و بعد داخل کدهای پروژه از این شی استفاده کردم و عملیات درج، حذف و ... رو انجام می دم

لطفا راهنمایی م کنید، بازم ممنون

ژیار رحیمی
سه شنبه 15 بهمن 1392, 02:36 صبح
سلام .مشکل از Connection String ی هست که تو فایل app.config وقتی LINQ to SQLرو اضافه میکنی خودش اتومات اضافه میشه و بطور پیش فرض مسیر ذخیره سازی فایل MDF رو توش ذخیره میکنه.مانند زیر
connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=D:\om\OmranBe ton\OBDB.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"

الان این Connection String که ست شده مسیر فایل دیتابیس رو سیستم رو نشون میده که رنگ قرمز مشخص کردم.شما بایده Connetion string رو بصورت زیر اصلاح کنی
connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\OBDB.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"

بهتره قبل از انتقال به سیستم دیگه یا فرایند setupسازی در مسیر پروژه که کامپایل کردی داخل پوشه Debug یه فایل به بنام ProjectName.exe.config هست اونو با NotePad بازش کنی واصلاح کنی