PDA

View Full Version : آیا هر سی دی شماره سریال داره؟

ESG_Esfahan
یک شنبه 03 اردیبهشت 1385, 23:36 عصر
چند روز پیش یه سی دی آموزشی دیدم که بعد از نصب با یک کد فعال می شد نکته جالب این بود که سی دی را راحت می شد کپی کرد ولی موقغ فعال سازی با سی دی کپی شده پیغام داد که این سی دی اصل نیست و کپی است !!!
من فکر میکنم که سی دی ها شماره سریال دارند نظر شما چیه ؟
آیا کسی نظری برای ساخت قفل با این روش داره؟

مهدی کرامتی
دوشنبه 04 اردیبهشت 1385, 05:57 صبح
شماره سریال یک سی دی در FAT آن قرار دارد و موقع کپی به سی دی جدید منتقل میشود. سیستم قفل سی دی فوق بر اساس شماره سریال نبوده است.

ESG_Esfahan
دوشنبه 04 اردیبهشت 1385, 22:45 عصر
آیا کسی میدونه این قفل چطوری عمل میکنه؟

bigboy_user
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 15:26 عصر
همانطور که DelphiAsitant گفته سریال سی دی موقع رایت در سی دی جدید رایت می شود.
این سی دی باید یک قفل نرم افزاری داشته باشد مثلا قسمتی از اطلاعات طوری در سی دی نوشته شده باشد که نرم افزارهای رایت نتونند اونو بخونند.
( اگه این روش ابتکاری و پیچیده باشه و... که مستلزم کار زیاده)

همه جای ایران سرای من است.

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 17:37 عصر
یه سوال ازت دارم آیا سی دی رایتی بود یا پشت نقره ای . اگه نقره ای بوده که ساختن قفل برای سی دی های نقره ای با یک زبان win32 مثل delphi یا vb6 یا visual foxpro‌ . دقیقا 5 دقیقه کار داره قابل شکستن هم هست

master13111
شنبه 06 خرداد 1385, 07:33 صبح
ساختن قفل برای سی دی های نقره ای با یک زبان win32 مثل delphi یا vb6 یا visual foxpro‌ . دقیقا 5 دقیقه کار داره قابل شکستن هم هست
چطور این کار رو می کنن که همون پیغام خطا رو بده.

ESG_Esfahan
شنبه 06 خرداد 1385, 23:12 عصر
آقای Ali_Kolahdoozan سی دی پشت نقره ای نبود و یه سی دی معمولی که خیلی را حت هم را یت شد .
ولی حالا جدا از این کار جالب ، میشه در مورد این چیزی که خودت گفتی بیشتر توضیح بدی.

ali_kolahdoozan
یک شنبه 07 خرداد 1385, 07:33 صبح
در هنگام تولید سی دی های پشت نقره ای از دستگاهی جدا از writer استفاده می شه و مولوکول مولوکول از این سی دی یک قالب تهیه می شه که بهش می گن stamper‌ ظاهرا در ایران هم نیست و می فرستن بیرون برای این کار . البته دقیق نمی دونم ایران هست یا نه . خلاصه با اون میشه روی سی دی نشونی گذاشت که با write منتقل نمیشه . مگه اینکه هکر عزیز بیکار باشه بده دوباره stamper بگیرن که هزینش خیلی زیاده . من این رو دیدم حالا سی دی write شده چطوری بوده رو نمی دونم .

master13111
یک شنبه 07 خرداد 1385, 10:53 صبح
دوستان عزیز در گروه نرم افزاری ابتکار ببینین که حجم سی دی چقدره؟ آیا داخل سی دی پوشه ای به اسم lock وجود داره ؟ و اینکه وقتی که پیغام گذاشتن سی دی یا پیغام اینکه سی دی اورجینال نیست میاد از caption اون پیغام می تونین متوجه بشین که اسم برنامه قفل گذار چیه. اونو هم بگین
تا بهتر بتونیم با هم همفکری کنیم. یه چیز دیگه : راحت رایت می شه یا نه رایت می شه ؟ منظورم اینه که متوجه می شین با رایتر یا نرم افزار رایت داره با یه چیزی ور می ره .

persianshadow
یک شنبه 07 خرداد 1385, 11:52 صبح
میشه اسم اون نرم افزار آموزشی رو بگید ؟ تا نوع قفل معلوم بشه. خب حداقل با یه قفل خوب

هم آشنا می شیم.

ESG_Esfahan
یک شنبه 07 خرداد 1385, 23:05 عصر
سلام
سی دی های آموزش دروس دبیرستان برگزیدگان . سی دی نقره ای نیست وموقع رایت مشکل نداره.
حجم سی دی 450 مگ است و پوشه یا فایلی به نام Lock یا شبیه به آن ندارد.وقتی پیغام می دهه پیغام به صورت کنترل شده توسط نرم افزار است و کد خطا را بر می گرداند و پنجره پیغام Caption نداره .(در مورد کدهای خطا در راهنما توضیح داده شده)

master13111
دوشنبه 08 خرداد 1385, 08:22 صبح
احتمالا لکه ای که مشخصه قفل سخت افزاری روی سی دی باشه نداره درسته؟ ببینین فایل به نظر نامرتبطی توی سی دی هست . احتمالا کم حجم هم باید باشه. نمی دونم یه فایل با یکی از پسوند های اجرایی و به احتمال بیشتر BAt. اگه بود یه بار سی دی رو بزارین و اجراش کنین و یه بار بدون سی دی . ببینین چه اتفاقی می افته . اگه نبود یه فکر دیگه می کنیم. شاید هم فایل اجرایی نباشه و فقط نامرتبط باشه.
راستی اگه برنامه نصبیه ممکنه داخل محل نصب باشه. اونجارم یه سرچی بکنین.

manager
دوشنبه 08 خرداد 1385, 21:00 عصر
هر فایلی و با هر فرمت و با هر غالبی که داده ها بر روی CD نوشته شده باشند در هنگام گرفتن Image از CD همراه اون و مانند اون کپی می شند ! پس احتمالا چیزی شبیه به یه SerialNumber باید وجود داشته باشه ولی با توجه به گفته ی دوست خوبم گفت که SerialNumber هم کپی می شه, اگر این مطلب صحت داشته باشه باید حتما سخت افزاری باشه !!!
ولی اگر سخت افزاری هم باشه CD نباید Run بشه پس ...:متفکر:

master13111
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 06:33 صبح
بعضی از فایلها هستند که آسیب دیده اند و در هنگام رایت یا اصلا رایت نمی شوند یا بطور ناقص خوانده و رایت می شوند . (‌ مثل اتفاقی که برای سی دی های خط دار می افته ) . نمی دونم چطوری ولی بعضی ها این قبیل فایلها رو می سازن و روی سی دی می ذارن که در هنگام رایت ،‌ اطلاعات اونها بطور کامل یا اصلا رایت نشه . بعد در هنگام اجرای برنامه می یان اون فایل رو چک می کنن اگه سالم بود که سی دی اورجیناله و گرنه سی دی اورجینال نیست.

hbahjat
شنبه 20 خرداد 1385, 20:17 عصر
با سلام به همه دوستان
من چند وقت قبل دنبال یک برنامه برای پیدا کردن سریال سی دی درایو بودم که این برنامه را پیدا کردم . تحت ویژوال بیسیک کار می کنه . لطفا امتحان کنید و نتیجه را اعلام کنید.
با تشکر

sinpin
شنبه 20 خرداد 1385, 22:39 عصر
با سلام به همه دوستان
من چند وقت قبل دنبال یک برنامه برای پیدا کردن سریال سی دی درایو بودم که این برنامه را پیدا کردم . تحت ویژوال بیسیک کار می کنه . لطفا امتحان کنید و نتیجه را اعلام کنید.
با تشکر

دوست عزیز ظاهرا توجه نکردید. شماره سریال سی دی هنگام رایت تولید میشه و حتی با ایمیج گرفتن کپی میشه چه برسه به رایت.