PDA

View Full Version : مبتدی: بارکد خوان

mtfa65
سه شنبه 15 بهمن 1392, 22:39 عصر
سلام
من یه برنامه ای ساختم و می خوام به بارکدخوان وصلش کنم؟ چیکار باید کنم؟
یعنی یه text گذاشتم برای شماره بارکد که اگر بارکد خوان بارکد رو خوند شماره رو توی اون text بریزه یه text مشخص شده است. حالا هر کامپوننت دیگه اگر انتخاب شده باشه البته توی یک فرم بدون در نظر گرفتن کامپوننت انتخابی این کار رو انجام بده.
مثلا اگر توی یه فرم 4 تا edit داشته باشم و من بخوام بار کد خوان شماه رو توی edit3 بریزه و اگر edit2 انتخاب شده باشه بعد از اینکه بار کد خوان بارکد رو خوند شماره بارکد رو توی edit3 بریزه.
متشکرم

یوسف زالی
چهارشنبه 16 بهمن 1392, 11:01 صبح
سلام.
بارکد خوان اساسا فرقی با کیبرد نداره. شما با کیبرد همین کار رو کن با بارکد خوان رانش کن.

mtfa65
چهارشنبه 16 بهمن 1392, 13:54 عصر
سلام.
بارکد خوان اساسا فرقی با کیبرد نداره. شما با کیبرد همین کار رو کن با بارکد خوان رانش کن.

سلام
دوست عزیز ولی من می خوام با کیبورد فرق بکنه. یعنی اگر بار کد توسط بار کد خوان خوانده شد فقط در یک edit بریزه. فقط بارکد خوان این کار رو بکنه. اگر قرار باشه طبق گفته شما باشه باید هر بار با موس روی edit مورد نظر باید کلیک کنی بعد بار کد خوان رو روی بارکد قرار بدی و این کار زمان بر و خسته کننده است.
اگر ممکنه راهنمایی کنید

یوسف زالی
چهارشنبه 16 بهمن 1392, 15:19 عصر
ربط نداره که دوست من،
اولا که شما در حالت غیر سیستمی نمی تونی تشخیص بدی با چی داری ورود دیتا می کنی،
ثانیا،
نکته اینه که بارکد خوان ها معمولا کد اینتر رو بعد از زدن بارکد ارسال می کنند و شما هم از همین نکته می تونید استفاده کنید و بپرید روی ادیت مورد نظر.
شما باید برای ادیت هاتون در رویداد OnKeyDown (یا رویداد های مشابه) کلید VK_RETURN رو مدیریت کنید و باهاش جامپ کنید رو ادیت بعدی، می تونید کدش رو با VK_TAB جابجا کنید.
موفق باشید.

mtfa65
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 11:46 صبح
ربط نداره که دوست من،
اولا که شما در حالت غیر سیستمی نمی تونی تشخیص بدی با چی داری ورود دیتا می کنی،
ثانیا،
نکته اینه که بارکد خوان ها معمولا کد اینتر رو بعد از زدن بارکد ارسال می کنند و شما هم از همین نکته می تونید استفاده کنید و بپرید روی ادیت مورد نظر.
شما باید برای ادیت هاتون در رویداد OnKeyDown (یا رویداد های مشابه) کلید VK_RETURN رو مدیریت کنید و باهاش جامپ کنید رو ادیت بعدی، می تونید کدش رو با VK_TAB جابجا کنید.
موفق باشید.
سلام
بنابراین تنها راهش استفاده از کلید اینتر است که بارکد خوان بعد از خواندن بارکد اانجام میده.
متاسفانه edit هایی که من دارم رو همش رو برای انتخاب edit بعدی از کلید VK=RETURN استفاده کردم.یعنی با زدن اینتر به edit بعدی میره.پس تنها راهش اینه که edit مورد نظر رو انتخاب کنم بعد اجازه بخواندن به بار کد خوان رو بدم؟
با تشکر