PDA

View Full Version : سوال: اسفاده از tableبهتر است یا div

sherlock0111
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 16:41 عصر
با سلام خدمت دوستان
من دارم cmsشخصی خودمو می سازم و از کلا از جداول استفاده کردم!
به نظر شما کارم درسته یا نه؟:متفکر:
لطفا دلیلتون رو بفرمایید؟

p30online
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 16:45 عصر
استفاده از دایو بهتره

Yashar1989
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 16:57 عصر
باید تو بخش http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?31-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%88%D8%A8-(Web-Design) تاپیک میزدی
div بهتره
مانور بهتری میتونی روش بدی و طرحت استاندارد تره
تیبل خیلی وقته از دور خارج شده

sherlock0111
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 17:17 عصر
میتونید دلیلتون رو بفرمایید چیه؟
استفاده از دایو بهتره

SlowCode
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 17:23 عصر
تیبل خیلی وقته از دور خارج شده
چیزی که شما میگین مربوط میشه به طراحی کل سایت با Table نه نمایش اطلاعات داخل Table
و این مورد از دور خارج نشده! حتی تو بوت استرپ هم اومدن یه کلاس table درست کردن که به جدولت میدی و اونو استایل میده.
اگه منسوخ شده بود که این امکان رو نمیذاشتن!

شما از هر دوتاش میتونی استفاده کنی. در عمل تفاوت چندانی ندارن ولی کار با جدول ساده تره و البته منظرم تر.

eshpilen
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 18:45 عصر
استفاده از table جهت ایجاد layout است که مشکل شرعی دارد.
استفاده از جدول جهت نمایش جدولی اطلاعات مرتبط، منع شرعی ندارد.

مخ عظمی اشپیلن - 1392/11/17

colors
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 18:51 عصر
سرعت لود table از div پایین تره, این بهترین دلیل استفاده از div هست

eshpilen
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 19:31 عصر
البته من خودم از table برای layout تقریبا در همه جا استفاده کردم، چون به روز نبودم و حال و وقت نداشتم برم table-less design یاد بگیرم و پیاده کنم.
ولی تازگی ها کم کم میخوام دانش و مهارت های به روزتری بدست بیارم چون توی فکرم بالاخره دیر یا زود باید فکری برای شغل و درآمد خودم بکنم؛ چی بهتر از برنامه نویسی که اینقدر توش سالها مایه گذاشتم و پایهء بسیار قوی ای دارم.
ولی لامصب خیلی حجم داره هرچی میخونی چیزهای مختلف یاد میگیری تموم نمیشه به این آسونی ها. تازه تجربه و کار عملی هم نیازه.
همین الان دارم رفرنس JQuery (http://api.jquery.com/) رو مطالعه میکنم!
البته خب مسلط شدن در هردوی Design و Develop هم واقعا سخته.

hamedarian2009
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 21:46 عصر
div کمی سرعت بیشتری نسبت به table داره و در بحث SEO هم div بهتر میتونه کمکتون کنه

mRizvandi
یک شنبه 11 اسفند 1392, 23:06 عصر
مهمترین تفاوت اساسی بین جدول و دایو در زمان نمایش صفحه توسط مرورگرهاست
مرورگرها برای نمایش محتویات یک جدول کاملا صبر می کنند تا کل جدول در سمت کلاینت دانلود بشه ولی در نمایش دایو اینطوری نیست و هر چی که دانلود میشه روی مرورگر نمایش داده میشه.
برای همین استفاده از جدول در قالب کلی سایت کاملا غیر استاندارد هست.
احتمالا شما هم سایتهایی رو دیدید که وقتی وارد اون میشین تا چند لحظه از هیچی خبری نیست، ولی یه دفعه کل سایت دیده میشه؟ (یکی از دلایل و نمونه های طراحی با جدول هست) و حتما سایتهایی رو هم دیدید که هر چی شما به پایین صفحه میرید دیتای صفحه لود میشه (البته منظورم صفحات استاتیک هست نه داینامیک)