PDA

View Full Version : تاریخ اعتبار زبان های برنامه نویسی

مطهر
پنج شنبه 04 دی 1382, 22:58 عصر
با توجه به رشد و پیشرفت سریع زبان های برنامه نویسی این زبانها تا چه مدت اعتبار دارند ؟ آیا می توان یک زبان (مثلا VB6.0) انتخاب کرد و یا باید هر بار که زبان جدیدی به بازار می آید (مثل VB.NET) سوادمان را به روزکنیم و دیگر تا کی می توانیم VB6.0 یاد بگیریم ؟

کم حوصله
پنج شنبه 04 دی 1382, 23:35 عصر
والا اینو باید از عمو بیلی عزیز بپرسی که یهو از این شاخه به اون شاخه می پره :roll: :roll: :mrgreen:

Abbas Arizi
پنج شنبه 04 دی 1382, 23:39 عصر
شما اگه اطلاعات پایه‌ای خودتون رو تقویت کنید، کوچ کردن از یک زبان به زبان دیگه اصلا کار سختی نیست.

Omid.Mafakher
جمعه 05 دی 1382, 17:03 عصر
-------------------------------------

ایران ویج
یک شنبه 07 دی 1382, 08:48 صبح
شما اگه اطلاعات پایه‌ای خودتون رو تقویت کنید، کوچ کردن از یک زبان به زبان دیگه اصلا کار سختی نیست. آره ولی تا وقتی که جوانی ولی بعدش دیگه مغزت باید بکشه

h_rezaei
یک شنبه 07 دی 1382, 10:53 صبح
ظاهرا هیج اجباری در میون نیست با همون vb5 , access97 , win95, رو یه پنتیوم133 هم میشه هنوز برنامه نوشت ولی همیشه وقتی امکانات جدیدتر میاد عقل حکم میکنه که بریم سراغش گرچه سختی هم داره (وگرنه من الان تو غار بودم در عوض عینکی هم نبودم! این یه انتخابه)
در مورد vb6 هم نگران نباش هنوز تو بازار ما مشتری داره .چون requirement سخت افزاری کمتری نسبت به دات نت می خواد زمان develop مخصوصا برای پروژه های کو چیک کمتره و.....

nesfenafar
شنبه 10 فروردین 1392, 15:20 عصر
به نظر بنده ی حقیر که اصلا نظرش هم مهم نیست هم باید ریشت قوی باشه هم باید به روز باشی به ما که فقط vb6 اموزش دادن تو دوران دبیرستان الان توی دانشگاه با زبان های c ,c++ مشکلات کمتری داریم ولی وای به حال اونایی که اصلا برنامه نویسی نخوندن وفقط نرافزارهای گرافیکی خوندن اصلا قابل هضم نیست مطالب برنامه نویسی براشون

m2011kh
شنبه 10 فروردین 1392, 16:27 عصر
خوب این که زبان ها تا کی اعتبار داره مشخص نیست.ولی اصول رو توسط یکی از زبان ها یاد بگیرین کوچ کردن آسونه و کاری نداره.
در مورد VB6 هم که بله فعلا در ایران جا داره ولی ماکروسافت طی آخرین طرحی که ارائه داده و با ارائه ویندوز 8 آغاز شده تصمیم بر این گرفته شده که .NET حذف میشه،همینطور توابع API
و VB و C#‎ خواهد ماند و زبانی جدیدی به نام F#‎ که ترکیبی از C#‎ و VB هست روی کار خواهد اومد.
توابعی دیگه که اسمشونم الان یادم نیست جایگزین API میشه که به شدت برنامه نویس رو محدود میکنه.و برنامه ها از این به بعد باید بر پایه Metro Police نوشته بشن.
C و C++‎ هم که در هر شرایطی طرفدار دارن و غیر قابل منسوخن.(البته نه این که اصلا منسوخ نمیشن ولی حد اقل حالا حالا ها کاربرد دارن)

با توجه به این شرایط الان .NET آینده ای نخواهد داشت بعد از Windows 8.

Vb6 هم که اجرا شدن برنامه هاش تو Windows7 که کلی مشکل داشت الانم که تو Windows8 وضعیت خیلی بد تر شده و مطمئننا تو Windows بعدی دیگه Vb6 جایی نداره.

بهتره که منتظر VB جدیدی که ماکروسافت برای Metro Police ارائه میده بمونیم و اون موقع Vb6 کارا باید به اون کوچ کنن(SinTax شون تغییر زیادی نمیکنه فقط کتابخونه ها و توابع شاید تغییری داشته باشن)و همینطور C#‎.
من خودم مدتیه که به دلفی کوچ کردم.البته آینده ی دلفی که تغریبا نا معلومه.ولی فعلا IDE خوبیه و احتمالا در ویندوز های بعدی هم حرفی برای گفتن داره.
البته کلا ماکروسافت کارش همینه.نمیاد آروم آروم تغییرات بده یه دفعه میاد کلا ساختارو شخم میزنه.

البته این نظرات شخصی من بود ولی سریع تر از Vb6 کوچ کنید چون در ویندوز های بعدی حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

موفق و سربلند باشید.

MMD

sr2m72
یک شنبه 11 فروردین 1392, 01:41 صبح
خوب این که زبان ها تا کی اعتبار داره مشخص نیست.ولی اصول رو توسط یکی از زبان ها یاد بگیرین کوچ کردن آسونه و کاری نداره.
در مورد VB6 هم که بله فعلا در ایران جا داره ولی ماکروسافت طی آخرین طرحی که ارائه داده و با ارائه ویندوز 8 آغاز شده تصمیم بر این گرفته شده که .NET حذف میشه،همینطور توابع API
و VB و C#‎ خواهد ماند و زبانی جدیدی به نام F#‎ که ترکیبی از C#‎ و VB هست روی کار خواهد اومد.
توابعی دیگه که اسمشونم الان یادم نیست جایگزین API میشه که به شدت برنامه نویس رو محدود میکنه.و برنامه ها از این به بعد باید بر پایه Metro Police نوشته بشن.
C و C++‎ هم که در هر شرایطی طرفدار دارن و غیر قابل منسوخن.(البته نه این که اصلا منسوخ نمیشن ولی حد اقل حالا حالا ها کاربرد دارن)

Vb6 هم که اجرا شدن برنامه هاش تو Windows7 که کلی مشکل داشت الانم که تو Windows8 وضعیت خیلی بد تر شده و مطمئننا تو Windows بعدی دیگه Vb6 جایی نداره.

بهتره که منتظر VB جدیدی که ماکروسافت برای Metro Police ارائه میده بمونیم و اون موقع Vb6 کارا باید به اون کوچ کنن(SinTax شون تغییر زیادی نمیکنه فقط کتابخونه ها و توابع شاید تغییری داشته باشن)و همینطور C#‎.
من خودم مدتیه که به دلفی کوچ کردم.البته آینده ی دلفی که تغریبا نا معلومه.ولی فعلا IDE خوبیه و احتمالا در ویندوز های بعدی هم حرفی برای گفتن داره.
البته کلا ماکروسافت کارش همینه.نمیاد آروم آروم تغییرات بده یه دفعه میاد کلا ساختارو شخم میزنه.

البته این نظرات شخصی من بود ولی سریع تر از Vb6 کوچ کنید چون در ویندوز های بعدی حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

موفق و سربلند باشید.

MMD

سلام
نظر منم همینه.

موفق باشید/

بهروز عباسی
یک شنبه 11 فروردین 1392, 02:10 صبح
واسه ما ایرانی که فرق چندانی نداره ویندوز 20 هم بیاد هنوز نصف مشتری ها XP دارن:لبخند:

ولی اگه به زبان های دیگه Switch کنید خیلی بهتره زبانهای مثل : Delphi,C و البته زبانهای Cross-Platform خیلی مطمئن تره (مثلاً QT (حالا نگین QT زبان نیست میدونم و مثال زدم:لبخند:)).

اینطوری نباشه که تا دقیقه 90 بیاید VB کار کنید بعد یهو ببینید که Support نمیشه !!! اگه برنامتون بزرگ باشه انتقالش به یه زبان دیگه اشکتونو در میاره:کف:

تعصب بی خود هم نداشته باشید که با VB همه کاری میشه کرد و از این حرفا ...،درسته که خیلی کارها میشه کرد ولی هر زبانی را بحر کاری ساخته اند! دو روز دیگه رو هم ببینید.

نکته : اگه هدفتون فقط برنامه نویسی برای MSWinاه سعی کنید با محصولات Microsoft پیش برید اینطوری هر بلایی هم سر MSWin بیاد Microsoft زبانهاشو باهاش سازگار میکنه .
موفق باشید

m2011kh
دوشنبه 12 فروردین 1392, 12:01 عصر
سلام.
اون که آره هنوز نصف مشتریا XP دارن.ولی چیزی که مسلمه اینه که مشتری نباید شما رو مجبور کنه که عقب بمونید.شما باید مشتری رو مجبور کنید خودش رو Update کنه.

اگه مثلا دو سال دیگه هیچ برنامه نویسی به غیر از Metro Police بر پایه ی دیگه ای برنامه ننویسه مشتری مجبور میشه خودشو Update کنه.

من کلا مدتیه دارم از زبان های برنامه نویسی Microsoft فاصله میگیرم.چون واقعا به فکر برنامه نویس ها نیست و تغییرات و یک دفعه ای ایجاد میکنه و تنها قشری که این بین صدمه میبینه قشر برنامه نویسی در صورتی که مثلا دلفی همیشه سعی میکنه پایه رو هیچ وقت تغییر نده و یا اگه میده آروم آروم.

ماکروسافت میاد از 2005 .NET رو ارائه میده حالا سال 2013 میخواد حذفش کنه.یعنی دات نت فقط 8 سال عمر داره و ساپورت میشه.این یه کم مسخره ست.

به غیر از این مسائلش هم این هست که Microsoft همیشه برنامه نویسش رو مجبور به استاده از Functions و library های پیش نوشته میکنه.و این یعنی محدود کردن برنامه نویسی.برنامه نویس رو وابسته به خودش نگه میداره و برنامه هاشم همیشه وابسته به ،فریم ورک.البته مسلما با حذف شدن .NET،فریم ورک هم حذف میشه.تا جایی که یادم بود آخرین فریم ورک،فریم ورک چهار هست.

احتمالا آخرین فریم ورک هم باشه.

موفق و سربلند باشید.

MMD

BORHAN TEC
دوشنبه 12 فروردین 1392, 12:36 عصر
راستی چطور میشه دات نت حذف بشه و C#‎‎‎‎‎ باقی باشه،C#‎‎‎‎‎ با دات نت و برای دات نت ساخته شده.
به نظر من نباید Syntax رو با فریمورک قاطی کنید. حتی میشه کاری کرد که C#‎‎‎‎ کد بومی برای Win32 تولید کنه. برای این کار معمولاً فقط باید Back end مربوط به کامپایلر دوباره نوشته بشه. حتی اگر دات نت هم از بین بره زبان C#‎‎‎‎ باقی میمونه و فقط کتابخانه ها تغییر پیدا می کنه. این که دات نت از بین میره یا نه خیلی مشخص و واضح نیست ولی طبق بحث هایی که در جاهای مختلف پیش میاد بعید هم نیست.

لطفا برای گفته ها تون منبع بگذارید.
همانطور که گفتم تقریباً همه چیز مبهم است ولی مطالبی که در اینجا هست در مورد دات نت کمی نگران کننده به نظر می رسد:
http://narenji.ir/3282

ولی اگه به زبان های دیگه Switch کنید خیلی بهتره زبانهای مثل : Delphi,C و البته زبانهای Cross-Platform خیلی مطمئن تره (مثلاً QT (حالا نگین QT زبان نیست میدونم و مثال زدم)).

در مورد برنامه های دسکتاپ من هم کاملاً با این نظر هوشمندانه موافقم. به نظر من در این قبیل برنامه ها ابزارهای اشاره شده آینده دارتر هستند.

اینطور که سرعت توسعه دلفی بالا رفته حتماً آینده خواهد داشت و طبق بحث هایی که صورت گرفته به احتمال زیاد در نسخه XE4 از WinRT هم پشتیبانی به عمل خواهد آمد.

اون که آره هنوز نصف مشتریا XP دارن.ولی چیزی که مسلمه اینه که مشتری نباید شما رو مجبور کنه که عقب بمونید.شما باید مشتری رو مجبور کنید خودش رو Update کنه.
این کار معمولاً شدنی نیست. بسیاری از کاربران به طور همزمان از نرم افزارهای مختلفی استفاده می کنند و شما نمی توانید به کاربر بگویید که اگر از نرم افزار ما استفاده می کنید باید سیستم رو ریست کنید و برین توی ویندوز 8 و ... . درسته که مشتری ها بهتره که خودشون رو آپدیت کنند ولی این که برنامه های ما طوری و با ابزارهایی ساخته شوند که در تمامی ویندوزهای XP و بعد از آن اجرا شوند خیلی بهتر از راه حل مطرح شده شماست. به نظر من بهترین محصول برای اینکار Delphi و C++/Qt هستند.

m2011kh
دوشنبه 12 فروردین 1392, 12:43 عصر
لازم نیست در سایت های ایرانی به دنبال این مطلب بگردید.کمی تو سایت ماکروسافت و یا سایت های وابسته جستجو کنید مطالب مورد نظر پیدا میشه.

در ضمن C#‎ باقی میمونه و قول دوستمون آقای Object Pascal شما Syntax رو با فریم ورک قاتی نکنید.

ولی این که .NET حذف خواهد شد یا نه به هیچ وجه مبهم نیست.چون اگه فیلم کنفرانس ماکروسافت برای معرفی Windows 8 و نقشه هایی که داره ببینید،در بین کار طرحشون رو در چند تصویر خلاصه میکنن که اگه حتی کنفرانس رو هم نبینید و فقط تصاویر رو نگاه کنید متوجه میشید که .NET در ویندوز بعدی نقشی نخواهد داشت و به اصطلاح حذف خواهد شد.

آقای xecutable (http://barnamenevis.org/member.php?257994-Executable) به جای تعصب کمی بیشتر تحقیق کنید.

MMD

m2011kh
دوشنبه 12 فروردین 1392, 13:15 عصر
شاید مجبور کردن مشتری برای استفاده از برنامه ما فعلا نشدنی باشه ولی با این کار ماکروسافت در سال های آینده چند راه بیشتر نداریم.

چون تا حالا برنامه های Windows 98 هم شاید روی Windows7 و شایدم 8 قابل نصب و اجرا بودند.ولی از این به بعد این طور نخواهد بود.احتمالا در Windows 9 تقریبا فقط برنامه های Metro Police قابل اجرا باشند و برنامه های قدیمی تر خیلی هاش به علت حذف حجم عظیمی از API ها و Library ها غیر قابل اجرا خواهند بود و خیلی خیلی خیلی محدود میشه تا این که در Windows 10 دیگه فقط Metro Police اجرا بشن.

دیگه مثل Windows 98 تا Windows 8 نیست.این تقصیر کسی نیست جز شرکت Microsoft.ماکروسافت بیشتر به فکر مشتری هاش هست تا برنامه نویس هاش.

در آینده یا باید مشتری رو مجبور کنیم Update کنه یا باید خودمون اونقدر عقب بمونیم تا کاربرا خودشون رو به Metro Police اپدیت کنن و اونوقت خودمون رو به Metro اپدیت کنیم که در این بین 3 الی 4 سال یا شاید بیشتر از دنیای برنامه نویسی عقب میمونیم.

البته عجیبم نیست در ایران همیشه اینطور بوده.در ضمن کاربر درسته از برنامه های مختلف همزمان استفاده میکنه.ولی برنامه های معروف مثلا Office همراه با تنولوژی حرکت میکنن و اگه ببینید برنامه های معروف اکثرا نسخه Metro دارن.و اگه برنامه نویس ها هم سریع خودشون رو اپدیت کنن مشتری هم میتونه همه برنامه هاشو با هزینه خیلی کمی به Metro اپدیت کنه.

MMD

BORHAN TEC
دوشنبه 12 فروردین 1392, 13:24 عصر
من حرف های شما رو قبول دارم ولی باید تا جایی که امکان داره از نسخه های قبلی ویندوز پشتیبانی به عمل بیاوریم. نه اینکه خیلی توی زمانهای قدیم گیر کنیم و نه اینکه فقط برنامه ما در جدیدترین نسخه ویندوز اجرا بشه. مثلاً در حال حاضر میشه کاری کرد که برنامه های معمول ما در ویندوز XP و Vista و Seven و 8 اجرا بشه و در حال حاضر برنامه ای که فقط در ویندوز 8 اجرا بشه ارزش خیلی کمتری داره. البته در این مورد به استثناها کاری ندارم و منظورم به برنامه های عمومی تر است. ولی طبق گفته شما کم کم کتابخانه های قدیمی حذف خواهد شد و امروزه شرکتهای تولید کننده ابزارهای برنامه نویسی در حال اضافه کردن پشتیبانی از ساختارهای جدید سیستم عامل هستند (مثل دلفی و بقیه محصولات).

m2011kh
دوشنبه 12 فروردین 1392, 13:34 عصر
موافقم.

ولی واقعا سرعت این تغییرات خیلی اذیت کننده ست.

m2011kh
دوشنبه 12 فروردین 1392, 13:36 عصر
گفتم که به غیر از Syntax شون بقیه ساختارش شخم زده میشه.:لبخند:

اون سایتهایی هم که با ASP.NET نوشته شدن یا باید کم کم خودشونو رو به PHP (زبان اپن سورس هست و همیشه پشتیبانی میشه) و یا HTML 5 اپدیت کنن.

dashjalal
دوشنبه 12 فروردین 1392, 15:15 عصر
و VB و C#‎‎ خواهد ماند و زبانی جدیدی به نام F#‎‎ که ترکیبی از C#‎‎ و VB هست روی کار خواهد اومد.
C و C++‎‎ هم که در هر شرایطی طرفدار دارن و غیر قابل منسوخن.(البته نه این که اصلا منسوخ نمیشن ولی حد اقل حالا حالا ها کاربرد دارن)

بهتره که منتظر VB جدیدی که ماکروسافت برای Metro Police ارائه میده بمونیم و اون موقع Vb6 کارا باید به اون کوچ کنن(SinTax شون تغییر زیادی نمیکنه فقط کتابخونه ها و توابع شاید تغییری داشته باشن)و همینطور C#‎‎.

موفق و سربلند باشید.

MMD

دوست عزیز شما که دیگه برنامه نویسی رو از بین بردی . یعنی ترکوندی .
وی بی 6 که خیلی سادست و برنامه سیستمی نوشتن باهاش غیز ممکن . برا بازی خوبه . البته شوخی کردم .
سی و سی پلاس پلاس کی کمرنگ میشن ؟ میشه یه توضیحی بدین ؟ سیستم عامل لینوکسم پس میره ؟ به طبع پی اچ پی هم منفجر میشه ؟

خیلی از بازی ها و نرم افزار های سیستمی ، کامپایلر ها و درایور ها و زبان ها ی برنامه نویسی با سی و سی پلاس پلاس و برپایه ی این دوتا هستن
همین زبان آبجکتیو سی که نزدیکه به سی . که اصلا مربوط به مک اُ اس هست .

فروم خیلی خوبه ولی اطلاعات اشتباه خیلی ها رو گمراه میکنه .

dashjalal
دوشنبه 12 فروردین 1392, 15:24 عصر
گفتم که به غیر از Syntax شون بقیه ساختارش شخم زده میشه.:لبخند:

اون سایتهایی هم که با ASP.NET نوشته شدن یا باید کم کم خودشونو رو به PHP (زبان اپن سورس هست و همیشه پشتیبانی میشه) و یا HTML 5 اپدیت کنن.
وای خدا .
ای اس پی رو با پی اچ پی مقایسه کردی حالا حرفی نیست . دیگه چرا بردیش به سمت اچ تی ام ال .
:گیج::گیج::گیج::گیج::گیج::گیج: :اشتباه::اشتباه::اشتباه::اشت اه:
من خودم علاقه ی شدیدی دارم به پی اچ پی ولی ای اس پی رو هم تا اینقدر کوچیک نمیکنم .

m2011kh
دوشنبه 12 فروردین 1392, 17:59 عصر
عزیز من بزار حرفاتو از اول شروع کنم و جواب بدم:

در مورد سی و سی پلاس پلاس باید بگم که گفتم که غیر منسوخن.

در مورد ASP.NET هم که هه شما بیشتر تعصبی صحبت میکنی عزیز من.یه سری به امار بزن.ببین پی اچ پی پر طرفدار تر هست یا APS.NET.
در ضمن اینکه APS.NET یه سری Function و Library آماده داره که کار ده خط PHP رو انجام میده دلیل نمیشه که بهتر از PHP باشه و این یعنی مفت خوری.

در مورد HTML که یه سر به سایت ماکروسافت بزنی میبینی که قراره جای ASP.NET رو بگیره(دوست من به جای تعصبات کمی تحقیق کن در مورد HTML5)
مطمئنا HTML5 اون HTML که فکر میکنی نیست.

BORHAN TEC
دوشنبه 12 فروردین 1392, 18:01 عصر
از نظر من این حرف کاملاً اشتباهه و اینطور نیست. ASP.Net در حوزه وب بازار خیلی خوبی به دست آورده(فکر میکنم حدود 30 درصد) و خودش گور خودش را نمیکنه. وب با برنامه های دسکتاپ خیلی فرق داره و نباید این ها رو با هم یکی کنید.

m2011kh
دوشنبه 12 فروردین 1392, 18:08 عصر
در ضمن یه چیزی بگم تا یادم نرفته:
لیستی ز زبان های برنامه نویسی:
منبع (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%D8%B2%D8%A8%D8%A7% D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%A8%D8%B1%D9%8 6%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%86%D9%88%DB%8C%D8% B3%DB%8C)
یه نگاه به لیست بنداز
دوست من این همه زبان برنامه نویسی چرا با تغییر و یا نابودی محدود زبانی که تو ایران کاربرد داره باید ساختار برنامه نویسی شکافته بشه؟؟؟

m2011kh
دوشنبه 12 فروردین 1392, 18:10 عصر
تمام این قضایا درسته ولی حذف شدن اینهایی که میگم جذف برنامه های ماکروسافت هست و دستور من نیست.این حرفهاتون رو به ماکروسافت بزنید.
ولی مطمئنا طوری نیست که امروز ASP هست و فردا حذف شده این یک پروسه زمان بر هست.

MMD

ferdin
دوشنبه 12 فروردین 1392, 19:04 عصر
و VB و C#‎‎ خواهد ماند و زبانی جدیدی به نام F#‎‎ که ترکیبی از C#‎‎ و VB هست روی کار خواهد اومد.
C و C++‎‎ هم که در هر شرایطی طرفدار دارن و غیر قابل منسوخن.(البته نه این که اصلا منسوخ نمیشن ولی حد اقل حالا حالا ها کاربرد دارن)

بهتره که منتظر VB جدیدی که ماکروسافت برای Metro Police ارائه میده بمونیم و اون موقع Vb6 کارا باید به اون کوچ کنن(SinTax شون تغییر زیادی نمیکنه فقط کتابخونه ها و توابع شاید تغییری داشته باشن)و همینطور C#‎‎.

اگه منبع رو ذکر می کردی بد نبود.

SlowCode
دوشنبه 12 فروردین 1392, 19:05 عصر
m2011kh فکر کنم یکم دچار اشتباه شدی:لبخندساده:
html,html5 کلا زبان نشانه گزاری هست. چهارچوبش با زبان سمت سرور فرق داره و کلا کارش فرق میکنه.
html اصلا نمیتونه جایگزین asp.net باشه.
نمیدونم چقدر تو حوزه وب واردی ولی html=hyper text markup language هست، تفاوت html5 با ورژنهای پایین ترش در امکاناتش هست، کار با صوت و ویدیو و سکشن و ...
و این رو هم عرض کنم که خروجی زبانهای سمت سرور زبان html هست.

در مورد مایکروسافت هم به نظرم این شایعات از طرف مایکروسافت عمدا پخش میشه تا مورد توجه قرار بگیره و همش سر زبون ها باشه.
کافیه گذشته رو مرور کنین و خبرهایی که قبلا در مورد محصولات مایکروسافت توسط کارکنانش پخش شده بود رو مطالعه کنین.
خبرهایی در مورد xna,windows 8 ,... ولی وقتی زمانش رسید همه فهمیدن که هیچ کدوم واقعی نبودن!

بهتره ما در مورد آینده اینجور شرکت ها قضاوت نکینم و اگه خودشون گفتن ما زیاد توجه نکنیم:لبخند:
فقط آروم از کنارش رد بشین و نزدی محصولات اینگونه شرکتها نشین.
شخصا سعی میکنم از این شرکت دور باشم(به استثناء vb6:لبخند:) چون یه دزد درجه یک هست.
از ویندوز هم تا حد امکان دوری کنین(ولی میدونم متاسفانه همیشه نمیشه دور موند)
به هر حال این نظر شخصی من بود ممکنه بعضی ها قبولش نکن.

amin32
دوشنبه 12 فروردین 1392, 19:32 عصر
به نظر من کمی بعید هست که به این سرعت , مایکروفر پشتیبانیش رو از دات نت قطع کنه. این پروژه ژوپیتر هم که دو سال پیش خبرش پیچیده بود ولی تا الان تغییری در حد پولوتو هم حاصل نشد. البته باز نمیشه کار این شرکتها رو پیشبینی کرد.

m2011kh
سه شنبه 13 فروردین 1392, 10:17 صبح
سلام.

html,html5 کلا زبان نشانه گزاری هست. چهارچوبش با زبان سمت سرور فرق داره و کلا کارش فرق میکنه.
html اصلا نمیتونه جایگزین asp.net باشه.
نمیدونم چقدر تو حوزه وب واردی ولی html=hyper text markup language هست، تفاوت html5 با ورژنهای پایین ترش در امکاناتش هست، کار با صوت و ویدیو و سکشن و ...
و این رو هم عرض کنم که خروجی زبانهای سمت سرور زبان html هست.
کاملا میدونم.منظورتون رو هم متوجه میشم.ولی حتما اگه ASP قراره حذف بشه حتما ماکروسافت جایگزین بهتری داره.

هتره ما در مورد آینده اینجور شرکت ها قضاوت نکینم و اگه خودشون گفتن ما زیاد توجه نکنیم:لبخند:
فقط آروم از کنارش رد بشین و نزدی محصولات اینگونه شرکتها نشین.
شخصا سعی میکنم از این شرکت دور باشم(به استثناء vb6:لبخند:) چون یه دزد درجه یک هست.
از ویندوز هم تا حد امکان دوری کنین(ولی میدونم متاسفانه همیشه نمیشه دور موند)

با نظرت کاملا موافقم.منم مدتیه به همین نتیجه گرفتم و از محصولات ماکروسافت در حال دور شدن هستم ولی در هر صورت کامل نمیشه از ماکروسافت فاصله گرفت.

به نظر من کمی بعید هست که به این سرعت , مایکروفر پشتیبانیش رو از دات نت قطع کنهقبلا هم گفتم پروسه ای زمان بر هست و این طور نیست که امروز باشه فردا نباشه شاید چند سال طول بکشه حذف کاملش.

اگه منبع رو ذکر می کردی بد نبود. Microsoft.com (http://Microsoft.com)
narenji.ir (http://narenji.ir)

موفق و سربلند باشید.

MMD

sr2m72
سه شنبه 13 فروردین 1392, 23:32 عصر
از نظر من این حرف کاملاً اشتباهه و اینطور نیست. ASP.Net در حوزه وب بازار خیلی خوبی به دست آورده(فکر میکنم حدود 30 درصد) و خودش گور خودش را نمیکنه. وب با برنامه های دسکتاپ خیلی فرق داره و نباید این ها رو با هم یکی کنید.

این بازار خوبی که میگید فقط مربوط به ایران میشه.
در کشور های دیگر php حرف اول رو میزنه.

من تا جایی که بتونم از مایکروسافت دوری میکنم به شمام توصیه میکنم همین کار رو بکنید.

موفق باشید/

m2011kh
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 10:06 صبح
سلام.

به غیر از حوزه نرم افزار ماروسافت در زمینه تبلت ها و برخی تکنولوژی های نو از برند ها و شرکت های دیگر در رده های پایین تری قرار گرفته.
ماکروسافت با طرح به اصطلاح ژوپیتر به فکر آینده خودش هست در سال های آینده.که به گونه ای تبلت ها و کامپیوتر های شخصی و موبایل ها رو به هم برسونه و یکپارچه کنه.مثلا من که یک برنامه نویسم یک بار با یگ کامپایلر کامپایل کنم و هم در موبایل و هم در تبلت و هم در کاپیوتر شخصی قابل اجرا باشه.

ولی در کل ماکروسافت داره برنامه نویس هارو از خودش ناراضی میکنه که این اصرا به نفعش نیست.

در مورد ASP هم دوستمون درست میگن،این بازار خوبی که میگید فقط در ایران هست.و مسلما برنامه نویسی مختص به این کشور نیست.شما آمار جهانی رو در نظر بگیرید و برای برنامه نویسی حد و مرز معین نکنید.

موفق و موید یاشید.

MMD

younes221
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 20:17 عصر
سلام ؛ درسته که سرعت تغییر زبان های برنامه نویسی زیاده ولی بالاخره میشه با تلاش یادشون گرفت . ولی نکته ای که دوستان بهش فکر نمیکنن ( یا حتی نمیخوان بهش فکر کنن ! :)) اینه که شما تا چه وقتی میتونید اینقدر مطالعه داشته باشید؟ آیا وقتیکه سنتون بالا میره ( مثلا بالای 40 ) آیا باز هم میتونید اینقدر پای کامپیوتر بشینید و مطالعه کنید ؟ آیا با این شدتی که الان دارین برنامه نویسی میکنید در 20 یا 25 سال آینده باز هم چشماتون شما رو یاری میکنه ؟ نظر یا بهتر بگم راه حل دوستان چیه ؟

m2011kh
یک شنبه 18 فروردین 1392, 00:05 صبح
سلام.

دوست من شما سرعت پیشرفت علم رو نظاره کنید.
مطمئنا تا زمانی که مثلا من به سن کهن سالی برسم و چشمانم یاری نکنن،برای یادگیری نیازی زیادی هم به چشمام ندارم.همین الانم کلی باد کست و ویدئو کست هست و مثلا XBOX ها با صدا کار میکنن و این غضیه در آینده نه چندان دور (کمتر از دو سال) به رایانه های شخصی و وب سایت ها هم سرایت خواهد کرد.

اگه راه به فکر راه حلی هستین به فکر این گونه مسائلش هم باشید.

در ضمن در اصل شما باید تا 45 سالگی کار کنید و اگه در این 45 سال کارتون مفید باشه به هیچ وجه از این سن به بعد احتیاجی به کار کردن ندارید.

موفق و سربلند باشید.

MMD

dashjalal
دوشنبه 19 فروردین 1392, 15:22 عصر
بسیار خوشحال شدم از اینکه میبینم دوستان دارن از سمت مایکروسافت فاصله میگیرن .
این همه کاربری که مایکروسافت داره اصلا به خاطر سیستم عاملش نیست ، فقط به خاطر گستردگی نرم افزار هاست . قبلا شاید میشد گفت به خاطر خود سیستم عاملش بود ولی الان اگه شرکتا بیان و برای مایکروسافت برنامه ننویسن و برن به یه سمت دیگه ، همه ی مردم میرن به اون سمت .
البته برنامه نویسا به خاطراینکه اکثرا ویندوز رو نصب دارن روی ویندوز برنامه مینویسن و مردم هم به خاطر اینکه نرم افزارهای خوب اکثرا تو ویندوز هست میان سمت ویندوز .
این دو مورد به هم پیوند خوردن .
در کل مایکروسافت اصلا به فکر ما نیست . به فکر زیبا نشون دادن محصولاتش هست تا ما پول بدیم .
من هم از سمتش فراریم و فقط منتظر بروز رسانی کامفیز و محیط یونیتی اوبونتو ( که خیلی خراب کاری کرد تو دوازده و ده ) هستم تا تو نسخه ی 13.4 نصبش کنم . وگرنه قبلش تو اوبونتو بودم .
اکثر نرم افزار های ویندوز رو هم میشه روش نصب کرد علاوه بر اون نرم افزار هایی که خودش داره .

Veteran
سه شنبه 20 فروردین 1392, 10:59 صبح
این بحثا راه به جایی باز نمیکنه !
کم کم با اومدن زبان ها با قابلیت های جدید دیگه اونا استفاده نمیشن(البته نه کامل حتی شده واسه سیستم اموزشی ما)