PDA

View Full Version : فرستادن ایمیل بدون این که Mail Server نصب باشه

dkhatibi
سه شنبه 05 اردیبهشت 1385, 09:21 صبح
مباحث زیادی در مورد فرستادن میل مطرح شده است امما من نتونستم هیچ ایمیلی را
ارسال کنم.
فقط در حالتیکه روی دستگاه Mail Sever نصب باشه تونستم این کار را انجام بدم.
لطفا با جمع بندی اطلاعات مرا در این زمینه راهنمایی کنید.

vcldeveloper
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1385, 05:57 صبح
فقط در حالتیکه روی دستگاه Mail Sever نصب باشه تونستم این کار را انجام بدم.
لطفا با جمع بندی اطلاعات مرا در این زمینه راهنمایی کنید.
برای ارسال e-Mail نیازی به Mail Server نیست. شما مراحل کاری که انجام دادی را بنویس تا مشخص بشه در کجا اشتباه کردی.

dkhatibi
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1385, 12:13 عصر
من از نوشته های این سایت استفاده کردم
host:=smtp.gmail.com
port:=25 or 465
,....
اما میل فرستاده نمی شه

ghabil
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1385, 17:41 عصر
سلام
تا جایی که من میدونم برای فرستادن ایمیل به SMTP سرور احتیاج هست . راحتترین راه هم اینه که یک IIS رو کامپیوترت نصب کنی و بعد آدرس SMTP سرور رو 127.0.0.1 بزنی و تماموم. (طبیعتا باید SMTP سرور IIS فعال باشه دیگه)
ضمنا خود دلفی هم SMTP سرور داره که باید یکمی بلد باشی (Indy)

dkhatibi
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1385, 19:59 عصر
من از برنامه های همراه دلفی و تو این سایت استفاده کردم اما نتونستم
در هر صورت برنامه باید دست کاربری اجرا بشه که نمی دون IIS چیه
لطفا یک Source به من بدین

ghabil
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1385, 23:28 عصر
خب بگو کاربرت آدرس SMTP سرور ISP خودش رو بزنه این در تمام نرم افزارهایی که میل میفرستند هست حتی در OutLook و این یک استاندارد هست ،قرار دادن یک SMTP Server در برنامه خودت به هیچ وجه منطقی نیست ، اما اگر هنوز اصرار داری خب ازIndySMTPServer استفاده کن...

vcldeveloper
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1385, 06:47 صبح
برای ارسال نامه از طریق SMTP نیازی نیست که سروری روی سیستم شما نصب باشه. قبلا نحوه این کار با Indy توضیح داده شده. جستجو کنید.

shobair
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1385, 10:41 صبح
سلام
در دلفی 6 مثالی برای این کار هست
مربوط به کامپوننت NMSMTP از دسته FastNet
شبیر

dkhatibi
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1385, 21:10 عصر
من تمام این کارها ومثالها را مو به مو انجام داده ام اما نتونستم میلی بفرستم.
لطفا یک کد در این زمینه برای دلفی 7 یا 6 ارائه دهید.

ghabil
جمعه 08 اردیبهشت 1385, 02:05 صبح
سلام
ببین فرستادن میل خیلی کار ساده ای هست ، تو فقط با نوشتن آدرس میزبان مشکل داری احتمالا ، حالا من اینجا یک چیزایی دیدم که تا حالا نشنیده بودم مثل این که بدون SMTP Server هم میشه میل فرستاد البته می شه به شرطی که از IMAP استفاده کنی :چشمک:
به هر حال یک بار دیگه هم گفتم روتینترین و استاندارد ترین کار اینه که از SMTP سرور ISP خودت استفاده کنی دلیلش هم اینه برای جلوگیری از فرستادن SPAM الان سالهاست که SMTP سروها فقط به Connection های Local خودشون Relay میکنند ، البته اینجا دوستان نوشتن که گوگل و یاهو در صورت داشتن UserName/Path به Connection های خارجی هم Relay میکنند که با اینکه به نظر من بعیده ولی خب اگر انجام دادن پس حتما تصمیمشون عوض شده !
نحوه انجام کار هم خیلی سادست بخصوص اگه ار FastNet استفاده کنی که دیگه هیچی نداره، حالا تو حداقل یکبار با SMTP سرور ISP خودت تست بکن ... اگه نشد بعد ببینیم دیگه مشکل میتونه از کجا باشه .

dkhatibi
جمعه 08 اردیبهشت 1385, 20:57 عصر
فرص کنید شد اما من می خوام برنامه رو به کاربری بذم که بدون هیچ تنظیم خاصی بتونه میل بفرسته : کاری که بعضی برنامه ها انجام می دن

vcldeveloper
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 00:25 صبح
فرص کنید شد اما من می خوام برنامه رو به کاربری بذم که بدون هیچ تنظیم خاصی بتونه میل بفرسته : کاری که بعضی برنامه ها انجام می دن

اگر بجای دو صفحه بحث بیهوده، زحمت می کشیدی و همونطور که تا بحال صدها بار گفته شده یکبار در سایت جستجو می کردی، تا حالا کارت آماده شده بود....
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=19532&highlight=Indy
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=9385&highlight=Indy
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=23639&highlight=Indy
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=31367&highlight=Indy
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=9848&highlight=Indy

dkhatibi
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 19:11 عصر
دوست عزیز از نصحت شما متشکرم من قبلا توضیح دادم که تمام دستورات این سایت رو موبه مو انجام داد اما باز مشکل دارم.
اگر شما جمع بندی کلی و مفید از اظلاعات سایت داری بگذار تا من و دیگرانی که مشکل داشتند مشکلشان بر طرف گردد.

vcldeveloper
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 01:15 صبح
من قبلا توضیح دادم که تمام دستورات این سایت رو موبه مو انجام داد اما باز مشکل دارم.

کارهایی را که انجام دادید، بخشی از کدهایی را که نوشتید و خطاهایی که دریافت کردید را اینجا بزارید تا بررسی بشه.

اگر شما جمع بندی کلی و مفید از اظلاعات سایت داری بگذار تا من و دیگرانی که مشکل داشتند مشکلشان بر طرف گردد.
در تاپیکهای فوق لینک انواع مقالات و سایت ها و نمونه کدهای کار با Indy (از جمله نمونه کد کامل ارسال ای میل) وجود داره. من دیگه چی رو جمع بندی کنم؟!!

dkhatibi
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 16:48 عصر
اقای علی کشاورز من Sourc برنامه ای را که استفاده می کنم را می گذارم اما هیچ اتفاقی نمی افتد.

dkhatibi
سه شنبه 19 اردیبهشت 1385, 14:45 عصر
باز هم انتظار می کشم

ghabil
سه شنبه 19 اردیبهشت 1385, 18:16 عصر
بجای انتظار بی زحمت بگو تونستی با این آدرس Smtp و Port و Username/pass از طریق Outlook میل بفرستی ؟

dkhatibi
سه شنبه 19 اردیبهشت 1385, 19:07 عصر
نه نتوانستم
شاید تنظیمات را درست انجام نمی دم.
منتظر راهنمایی بعدی شما هستم

ghabil
سه شنبه 19 اردیبهشت 1385, 23:08 عصر
حتما تنظیمات رو درست انجام نمیدی . راه ساده هم اینه که دنبال Google Smtp Server یا GMail Smtp Sever بگردی و تنظیمات درستش رو پیدا کنی ....

vcldeveloper
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 05:46 صبح
من مشکلی برای ارسال ای میل با کد شما نداشتم. البته از GMail استفاده نکردم. از یه سرور دیگه استفاده کردم...

Inprise
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 05:54 صبح
GMail از SSL استفاده میکنه که بصورت متداول نمیتونی با Indy ازش استفاده کنی ؛

dkhatibi
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 09:45 صبح
آقای علی کشاورز می شه بگید من باید از چی استفاده کنم؟

dkhatibi
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 09:46 صبح
Inprise می شه بگید من چه کار باید بکنم؟

Inprise
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 10:00 صبح
اون کاری که باید انجام بدی رو ..انجام بده !
کد صفحه قبل علی کشاورز کار میکنه ، به یک SMTP سرور احتیاج داری تا برنامه ات رو منتشر کنی ؛ میتونی از یک هاست ارزان قیمت استفاده کنی . برای گرفتن این هاست به آگهی های تبلیغاتی مراجعه کن و برای دریافت یوزر و پسورد سرور SMTP اش به ایمیلی که پس از پرداخت پول دریافت میکنی مراجعه کن ؛ اگر به راهنمائی هائی کاملتر و جزئی تر احتیاج داشتی میتونی برنامه ات رو بدی خودم برات بنویسم و هزینهء هاستت رو هم بدم که قال قضیه کنده بشه !

dkhatibi
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385, 11:14 صبح
خیلی ممنون
اما این سایت به منظور راهنمایی طراحی شده است شما هاست رایگان سراغ دارید
به هر حال من بیشتر طالب آنم که بدانم چه باید بکنم.

dkhatibi
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 12:53 عصر
باز هم منتظر می مانم

dkhatibi
شنبه 23 اردیبهشت 1385, 08:32 صبح
اخرش ما باید چی کار کنبم؟

vcldeveloper
شنبه 23 اردیبهشت 1385, 11:42 صبح
اخرش ما باید چی کار کنبم؟

می تونی بشینی دعا کنی و به مطالعه مقالاتی درباره Indy و پروتکل SMTP بپردازی. سرویس دهندگان مجانی ای میل رو هم فراموش نکن.

dkhatibi
شنبه 23 اردیبهشت 1385, 13:16 عصر
آخر مشکل من در استفاده از Indy است یا به خاطر نداشتن سرمیس مجانی Email یا ...

ghabil
شنبه 23 اردیبهشت 1385, 17:20 عصر
آخر مشکل شما در پیدا کردن یک SMTP سرور است شک نکن ! همون اول هم بهت گفتم اگه میخوای مطمئن بشی یکبار با SMTP سرور ISP خودت تست کن ...

dkhatibi
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 16:27 عصر
می دونی مشکل چیه؟
1-من از دانشگاه به اینترنت متصلم!
2-به فرض تو خونه باشم چه جوری اونو پیدا کنم؟

dkhatibi
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 16:29 عصر
یک چیز یادم رفت بگم و اینکه من وقتی یک میل سرور مثلا Winmail Mail Server 4.0 نصب می کنم مشکلی ندارم

ghabil
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 00:22 صبح
باشه ... من یادم می آد 1-2 سال پیش از MyRealBox استفاده کردم SMTP مجانی میداد با relay نمی دونم هنوزم هست یا نه برو یک تستیش بکن، به من که تا مدتها جواب داد....
احتمالا تو اینو میخوای که باهاش IP اون بدبختی که تروا رو بهش بدی رو برات میل کنه دیگه ، اولا اگر در راه مردم آزاری استفاده میکنی ایشالا جیز بشی نافرم دوما حالا اگه SMTP مجانی گیر نیاوردی Host مجانی هست که میتونی چیزی که میخوای برات میل بشه رو یک جا آپلود کنی بری سراغش ، اگه بتونی هاست مجانی PHP، ASP،CGI یا ... گیر بیاری هم که میتونی بگی اونا برات راحت میل رو بفرستند .
ماشالا پشتکارت خوبه ، ایشالا در راه خدمت به خلق باشه ، عیولا!

dkhatibi
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 18:58 عصر
شاید فرمایش شما صحیح باشد. یکی از اهداف من آن است که شما گفتید. اما به هر حال من برنامه هایی نوشته ام که لازم بود کاربر از درون برنامه میل ارسال کند و لذا حتما برای نیتهای خوب نیز استفاده می گردد.ضنما چند نفر دیگری که مشکلی در این زمینه دارند مشکلشان حل می شه.
منتظر راهنماییهای بعدی و نصایح شما می مانم.

Hamid_PaK
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 03:52 صبح
دوست عزیز SMTP و POP3 سرورهای Microsoft که ایمیلهای Hotmail رو پشتیبانی میکنه رایگان هست ...
کافی دستت رو دراز کنی تا بگیریش !!!
سرچ در موتورهای جستجو روش خوبی برای رفع نیازها است ...

یا حق !!!

dkhatibi
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 09:14 صبح
وقتی نمی دونم چی هستند چی را باید جستجو کنم؟

dkhatibi
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 11:42 صبح
دوست عزیز SMTP و POP3 سرورهای Microsoft که ایمیلهای Hotmail رو پشتیبانی میکنه رایگان هست ...
کافی دستت رو دراز کنی تا بگیریش !!!
سرچ در موتورهای جستجو روش خوبی برای رفع نیازها است ...

یا حق !!!
اونا رو پیدا کردم ولی جواب نداد
Connect می شه اما خطا می ده

dkhatibi
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 11:46 صبح
باشه ... من یادم می آد 1-2 سال پیش از MyRealBox استفاده کردم SMTP مجانی میداد با relay نمی دونم هنوزم هست یا نه برو یک تستیش بکن، به من که تا مدتها جواب داد....

نه متاسفانه فعلا که به نظر می رسه مشکل داره

دوما حالا اگه SMTP مجانی گیر نیاوردی Host مجانی هست که میتونی چیزی که میخوای برات میل بشه رو یک جا آپلود کنی بری سراغش ، اگه بتونی هاست مجانی PHP، ASP،CGI یا ... گیر بیاری هم که میتونی بگی اونا برات راحت میل رو بفرستند .

سراغ دارید؟چه جوری باید این کار رو انجام بدم؟

goudarzivahid
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 08:38 صبح
آقای خطیبی من با اندکی تغییر در برنامه شما mailارسال کردم .
پیشنهاد میکنم میل سرور خود را mx1.mail.yahoo.com انتخاب کنید
شماره port فقط 25
در ضمن در قسمت
MyMessage.From.Address:=from;
باید چیزی با فرمت fdgfdgf@hffhgf.ghfghبنویسی و اگر متن آدی بنویسی به دلایلی که در سرورها .و کار با esmtp هست پیغام ارسال می شود

dkhatibi
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 11:37 صبح
آقای خطیبی من با اندکی تغییر در برنامه شما mailارسال کردم .
پیشنهاد میکنم میل سرور خود را mx1.mail.yahoo.com انتخاب کنید
شماره port فقط 25
در ضمن در قسمت
MyMessage.From.Address:=from;
باید چیزی با فرمت fdgfdgf@hffhgf.ghfghبنویسی و اگر متن آدی بنویسی به دلایلی که در سرورها .و کار با esmtp هست پیغام ارسال می شود
همین کار را انجام دادم ام خطای زیر را می دهد.
Socket Error # 11004

goudarzivahid
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 13:18 عصر
حالا پیشنهاد میکنم دستور زیر را تو Run اجرا کنی:
telnet mail.nigc.ir 25
اگه بدون خطا وارد telnet شدی یعنی برنامه delphi شما 1 جائیش میلنگه اگه با خطا مواجه شدی به طور حتم port 25 کامپیوتر شما بسته شده (مثلا یه دیوارآتش یا آنتی ویروس فضول داری)
و باید Port شماره 25 را باز کنی .

dkhatibi
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 18:51 عصر
من این پیام را دریافت کردم.
220 nigc.ir ESMTP MDaemon 7.0.1; Sat, 20 May 2006 20:19:06 +0330
پس برنامه مشکل دارد شما سورسی که امتحان کردید را بگذارید من هم امتحان کنم

goudarzivahid
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 06:39 صبح
سلام
پیشنهاد میکنم دستور زیر را تو runاجرا کنی
telnet mail.nigc.ir 25
اگه بدون خطا برنامه telnet باز شد که معلوم میشه 1 جای برنامه delphi میلنگه اگه با خطا مواجه شدی به طور حتم potr 25 کامپیوتر شما بسته (اگه دیوارآتش و ضدویروس فضول داشته باشی امکانش زیاده) و برای همینه که برنامه کار نمیده

goudarzivahid
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 06:46 صبح
آقای خطیبی تا صحبتاتون دیدن گفتین از دانشگاه به internet وصل می شین این میتونه خودش یه مشکل باشه .اگه yahoo messenger اونجا کار نمیده انتظار نداشته باش که این برنامه هم اونجا کار بده.

goudarzivahid
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 06:57 صبح
این برنامه بدون اشکال کار میکنه
باش میتونی هر چندتا mailکه میخوای برا هر کس بفرستی

dkhatibi
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 13:23 عصر
با تشکر آقای goudarzivahid
نمی دونم مشکل از کجا بود من ادرس Host که mx2.mail.yahoo.com دادم جواب گرفتم
من قبلا با mx1.mail.yahoo.com امتحان کرده بودم که جواب نداده بود
منتظر راهنمایی هستم.
فقط یک مشکل وجود داره و اونه که میل به Bulk می ره علت را می دونین؟

dkhatibi
سه شنبه 02 خرداد 1385, 11:18 صبح
یک سوال پیش اومد که آیا این آدرس هر چند مدت غیر فعال می شه آخه من با چنین پیام خطایی روبه رو می شم.
ضمنا خطا ها را چگونه مدیریت کنم
با آنکه از TRY EXCEPT استفاده کردم به من پیامهای خطا رو نشان می ده

پدرخوانده
سه شنبه 02 خرداد 1385, 11:46 صبح
من با استفاده از این آدرس هاست mx2.mail.yahoo.com جواب گرفتم ولی از اولی mx1.mail.yahoo.com جواب نداد

با آنکه از TRY EXCEPT استفاده کردم به من پیامهای خطا رو نشان می ده
مدیریت خطا کنترل می شود (در فایل اجرایی) اما در محیط داخلی (developer) دلفی خطاها گزارش می شود
ولی حالا برای بنده مشکل دیگه ای بود بدین صورت که با استفاده از این هاست (mx2.mail.yahoo.com) به سرور متصل میشه ولی به غیر از ایمیلهای یاهو به میل سرور دیگری (هاتمیل - جی میل و...) نمی تونه ایمیل ارسال کنه و خطامیگیره در خط ذیل (به هنگام ارسال ایمیل)
SMTP.Send(MyMessage);
البته اگر گیرنده رو به ایمیل در میل سرور خود یاهو عوض کنم (با همون تیتر و متن) ایمیل ارسال میشه.
در ضمن جناب goudarzivahid ممنون میشم سورس برنامه اجرایی خود را نیز قرار دهید.

goudarzivahid
سه شنبه 02 خرداد 1385, 12:52 عصر
شرط اینکه یک email به خارج از سرور متصل شده به آن ارسال شود وارد کردن user و pass اشتراک اون سرور است
به عبارتی اگه میخوایم با سرورyahooمیل بدیم باید userو pass صحیح یکی ار صندوق های خودمونو طرف راست وارد کنیم
پیغام خطا هم فقط تو source می آد چون ما for را فقط برای send به کار بردیم در صورتی که باید تمام برنامه تو for بره و یه خط دیگه هم که smtp را می بنده به آخر هر دور حلقه اضافه بشه

سورس برنامه اینجاس

dkhatibi
سه شنبه 02 خرداد 1385, 19:52 عصر
من یک تایمر گذاشتم که باید پس مدتی پیامی ارسال شود و این کار تکرار می شود اما بعضی وقتها پیام ارسال نشده و گاهگاه خطای سوکت (خطای 10054)روی صفحه ظاهر می گردد.
بعضی وقتها خطایی نیست اما میلی ارسال نمی شه

dkhatibi
سه شنبه 02 خرداد 1385, 20:08 عصر
البته برنامه ی آقای goudarzivahid با اون Smtp که گذاشته بودند جواب نداد

hex161
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 09:10 صبح
من از smtp هاستی که خریدم استفاده میکنم اما چیزی ارسال نمیشه . آیا باید از هاست دیگه ای استفاده کنم؟

dkhatibi
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 12:29 عصر
بعضی وقتها هم این صفحه از طرف آنتی ویروس نمایان می گردد

goudarzivahid
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 13:19 عصر
معمولا وقتی از این جور برنامه ها استفاده میشه آنتی ویروسها ویا دیوارای آتش پیغام مبنی بر اینکه برنامه می خواد به فلانجا وصل بشه می دهند که در بیشتر اوقات چیز عادی هست

dkhatibi
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 13:44 عصر
خوب اما این یک پیام خطاست و پیامی ارسال نمی شه

goudarzivahid
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 14:12 عصر
خوب اما این یک پیام خطاست و پیامی ارسال نمی شه

سلام
پیشنهاد میکنم دستور زیر را تو runاجرا کنی
telnet mail.nigc.ir 25
اگه بدون خطا برنامه telnet باز شد که معلوم میشه 1 جای برنامه delphi میلنگه اگه با خطا مواجه شدی به طور حتم potr 25 کامپیوتر شما بسته (اگه دیوارآتش و ضدویروس فضول داشته باشی امکانش زیاده) و برای همینه که برنامه کار نمیده

مطمئن نیستم ولی احتمال می دم دیوارآتش و ضدویروس داره جلو پیغام فرستادن را می گیره

dkhatibi
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 18:28 عصر
اخه این جوری نیست که همیشه این پیام رو بده و بعضی وقتها میل ارسال می شه
ضمنا من از یک تایمر استفاده کرده ام که باید هر چند دقیقه میلی را ارسال کند.اما پس مدتی به نظر می رسه که کل برنامه غیر فغال می شه و تابع فرستادن میل اجرا نمی گردد.

kavehiks
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 17:23 عصر
دوست عزیز آقای خطیبی مشکل در اینجاست که isp ها پورت 25 را می بندند.

goudarzivahid
شنبه 06 خرداد 1385, 06:56 صبح
دوست عزیز آقای خطیبی مشکل در اینجاست که isp ها پورت 25 را می بندند.

البته اگه isp شما معتبر باشه برای اینکه محبوبیت خودشو از دست نده این کارو نمیکنه در ضمن شما بادستور زیر مطمئن شدید که port 25 باز است.

telnet mail.nigc.ir 25

اخه این جوری نیست که همیشه این پیام رو بده و بعضی وقتها میل ارسال می شه

اگه می خواین مطمن بشید آنتی ویروس خودتونو unistal کنید بعد یه ریست کنید و دوباره میل بفرستید به احتمال 99 درصد با مشکل مواجه نمی شید. البته اگه برنامه رو درست نوشته باشید.
موفق باشید

dkhatibi
شنبه 06 خرداد 1385, 14:21 عصر
من آنتی ویروس را غیر فعال کرده ام اما گهگاه مشکل دارم
ضمنا مقعی که اینترنت قطع است TRY EXCEPT برنامه عمل نکرده وخطای Time Out بر روی صفحه ظاهر می گردد علت را می دانید؟

goudarzivahid
یک شنبه 07 خرداد 1385, 06:54 صبح
نه متاسفانه دقیقا نمیدانم
احتمال زیاد 1 جای برنامه هم ایراد داره

dkhatibi
یک شنبه 07 خرداد 1385, 08:37 صبح
آخه چه اشکالی در این چند خط برنامه ممکن است وجود داشته باشه

dkhatibi
سه شنبه 09 خرداد 1385, 18:53 عصر
دوستان عزیز منتظریم

goudarzivahid
سه شنبه 16 خرداد 1385, 13:54 عصر
جناب خطیبی اگه لطف کنید سورس این برنامتونو که timer داره بزارین تا دوستان ببینند و بررسی کنند شاید مشکل زودتر حل شه
موفق باشید

dkhatibi
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 07:30 صبح
این سورس برنامه است(فقط رویداد Timer(

procedure TForm1.Timer1Timer(Sender: TObject);
var
a:boolean;
begin
Application.ProcessMessages;
// application.MainForm.Show;
if trim(form1.memokeylog.Text)<>'' then begin
a:=SendMail;
showmessage('send');
if a then begin
form1.memokeylog.Clear;
if fileexists('Error') then
deletefile('error');
end;
end;
end;

goudarzivahid
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 07:51 صبح
مطمئن نیستم باید سورس را کامل دید ولی ظاهرا رویداد Timer اشتباه نوشته شده.

dkhatibi
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 09:07 صبح
فکر کنم سورس واضح باشه
من از دو تابع دیگه استفاده کردم که یکیش همین تابع SendMail است و به تنهایی جواب می ده

goudarzivahid
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 09:49 صبح
همین تابع SendMail است و به تنهایی جواب می ده

if trim(form1.memokeylog.Text)<>'' then begin
a:=SendMail;
showmessage('send');
if a then begin
form1.memokeylog.Clear;
if fileexists('Error') then
deletefile('error');
end;
end;

آیا در جائی از برنامتون مقدار a به False تغییر می کنه یا اینکه وقتی True شد تا آخر True میمونه و دیگه به else بر نمیخوره که False بشه ؟؟؟

dkhatibi
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 19:37 عصر
حتی پیام Send مشاهده می گردد

goudarzivahid
شنبه 20 خرداد 1385, 06:49 صبح
حتی پیام Send مشاهده می گردد

بله ولی وقتی با مشکل مواجه میشه Error میده ولی اگر در همین لحظه مقدار a به False تغییر داده نشود در دور بعدی timer پیغام خطا که شاید هم درست نباشدمشاهده می شود.

dkhatibi
شنبه 20 خرداد 1385, 18:47 عصر
مگه در این برنامه نمی شه؟

ضمنا می شه بگید چی کار کنم که میلها به Bulk نره؟

goudarzivahid
دوشنبه 22 خرداد 1385, 07:42 صبح
خوب باید یه SMTP درجه یک با کارائی عالی را در اختیار داشته باشید

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=13715

نقل قول:
چطور yahoo میفهمه که یک میل رو باید به bulk بفرسته؟
البته غیر از حالتی که مثلا sender اون چندین با ایمیل بفرسته !

من بعد از انجام تستهای زیاد (واقعا زیاد) متوجه شدم که مسئله bluk بیشتر از همه به سرور ارسال کننده ایمیل بستگی داره تا به سرور گیرنده.برای نمونه من با همون برنامه ای که گذشتم با استفاده از سرور mail.nigc.ir (که البته مثل بقیه سرورها برای استفاده از اون باید یک حساب توش داشته باشی ) حدود 4 هزار میل که هر کدوم حدود 3 مگا بایت حجم داشت به یک صندوق یاهو فرستادم و جالب اینکه در اون صندوف تموم میل های ارسالی در inbox بود و 100% فضای یک گیگایی یاهو پر شده بود......ولی
با ارسال حتی یک میل از سرور yahoo به خود اون همون 1 mail به bluk میره.
پس می توان نتیجه گرفت که ارسال تعداد زیاد نامه پشت سر هم نمی تواند دلیلی بر bluk شدن نامه ها باشه و سندی که اکثرا اون را دیدن و این نکته را بهتر ثابت میکنه ارسال میل های پیاپی سایتهای کسب درآمد به inbox می باشد وگهگاه بعضی از اونها به bluk راهنمایی میشه که اونم به دلیل کثرت میل ها نیست....

goudarzivahid
دوشنبه 22 خرداد 1385, 07:52 صبح
خوب باید یه SMTP درجه یک با کارائی عالی را در اختیار داشته باشید

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=13715

نقل قول:
چطور yahoo میفهمه که یک میل رو باید به bulk بفرسته؟
البته غیر از حالتی که مثلا sender اون چندین با ایمیل بفرسته !

من بعد از انجام تستهای زیاد (واقعا زیاد) متوجه شدم که مسئله bluk بیشتر از همه به سرور ارسال کننده ایمیل بستگی داره تا به سرور گیرنده.برای نمونه من با همون برنامه ای که گذشتم با استفاده از سرور mail.nigc.ir (که البته مثل بقیه سرورها برای استفاده از اون باید یک حساب توش داشته باشی ) حدود 4 هزار میل که هر کدوم حدود 3 مگا بایت حجم داشت به یک صندوق یاهو فرستادم و جالب اینکه در اون صندوف تموم میل های ارسالی در inbox بود و 100% فضای یک گیگایی یاهو پر شده بود......ولی
با ارسال حتی یک میل از سرور yahoo به خود اون همون 1 mail به bluk میره.
پس می توان نتیجه گرفت که ارسال تعداد زیاد نامه پشت سر هم نمی تواند دلیلی بر bluk شدن نامه ها باشه و سندی که اکثرا اون را دیدن و این نکته را بهتر ثابت میکنه ارسال میل های پیاپی سایتهای کسب درآمد به inbox می باشد وگهگاه بعضی از اونها به bluk راهنمایی میشه که اونم به دلیل کثرت میل ها نیست....

dkhatibi
دوشنبه 22 خرداد 1385, 17:36 عصر
به بیان ساده تر با yahoo نمی شه وحتما به Bulk میره
درسته؟؟؟!!!

knajafi
دوشنبه 12 تیر 1385, 09:08 صبح
سلام
من نوشته های شما را خواندم.
من قبلا با تغییرات در smtp virtual در IIS این کار را کرده بودم و دنبال کدی مس گشتم که ایمیل را از برنامه خودم بفرستم ولی با indysmtpserver نیز مشکل دارم.
ایمیل به سرور وارد میشود ولی از آنجا خارج نمیشود و به آدرس مقصد ارسال نمیشود.
پروتوکل smtp را هم خواندم و commandhandlers ها را هم ساختم ولی نشد.
اگر لطف کنید راه ارسال ایمیل از لوکال هاست بدون IIS و از برنامه را بگوئید ممنون میشوم.
با تشکر نجفی

سلام
ببین فرستادن میل خیلی کار ساده ای هست ، تو فقط با نوشتن آدرس میزبان مشکل داری احتمالا ، حالا من اینجا یک چیزایی دیدم که تا حالا نشنیده بودم مثل این که بدون SMTP Server هم میشه میل فرستاد البته می شه به شرطی که از IMAP استفاده کنی :چشمک:
به هر حال یک بار دیگه هم گفتم روتینترین و استاندارد ترین کار اینه که از SMTP سرور ISP خودت استفاده کنی دلیلش هم اینه برای جلوگیری از فرستادن SPAM الان سالهاست که SMTP سروها فقط به Connection های Local خودشون Relay میکنند ، البته اینجا دوستان نوشتن که گوگل و یاهو در صورت داشتن UserName/Path به Connection های خارجی هم Relay میکنند که با اینکه به نظر من بعیده ولی خب اگر انجام دادن پس حتما تصمیمشون عوض شده !
نحوه انجام کار هم خیلی سادست بخصوص اگه ار FastNet استفاده کنی که دیگه هیچی نداره، حالا تو حداقل یکبار با SMTP سرور ISP خودت تست بکن ... اگه نشد بعد ببینیم دیگه مشکل میتونه از کجا باشه .

سلام
من نوشته های شما را خواندم.
من قبلا با تغییرات در smtp virtual در IIS این کار را کرده بودم و دنبال کدی مس گشتم که ایمیل را از برنامه خودم بفرستم ولی با indysmtpserver نیز مشکل دارم.
ایمیل به سرور وارد میشود ولی از آنجا خارج نمیشود و به آدرس مقصد ارسال نمیشود.
پروتوکل smtp را هم خواندم و commandhandlers ها را هم ساختم ولی نشد.
اگر لطف کنید راه ارسال ایمیل از لوکال هاست بدون IIS و از برنامه را بگوئید ممنون میشوم.
با تشکر نجفی

goudarzivahid
شنبه 17 تیر 1385, 07:51 صبح
حداقل با میل سرور مجانی یاهو این کار غیر ممکن هست