PDA

View Full Version : سوال: چند سوال در مورد شروع طراحی وب

lexical_error
یک شنبه 27 بهمن 1392, 09:16 صبح
سلام دوستان
من چند وقته که دارم PHP میخونم الان قصد طراحی یه سایت ساده دارم منتها چندتا سوال دارم
اولیش در مورد نوع صفحات وب هست اینکه HTML باشه یا PHP ، به نظر شما بهتر هست که صفحات کلا PHP باشه یا HTML باشه و برای قسمتهای مختلف مسیر سرس PHP که نوشتم رو بدم؟؟ اگر یه توضیح راجع به نوع صفحات و اینکه کدوم بهتره بدید ممنون میشم
سوال بعدی راجع به session هست ، من قسمت مربوط به session رو کاملا خوندم و آشنایی دارم منتها برای اینکه به کار ببرمش دقیق نمیدونم که به چه ترتیب هست . مثلا من الان یه سایت دارم که 4 تا صفحه داره یکی صفحه اصلی ، یکی صفحه لاگین دو صفحه دیگه فیلم و موزیک مثلا ، الان اگر بخوام که وقتی طرف لاگین میکنه موقعی که میره تو صفحات دیگه هم همچنان لاگین باشه چطور باید کدها رو استفاده کرد؟ منظورم تو کدوم قسمتهای صفحه هست؟

mikrob
یک شنبه 27 بهمن 1392, 15:16 عصر
با سلام دوست عزیز
شما باید قالب صفحتو با HTML و CSS بزنی (استاتیک) و برای برنامه نویسیش PHP استفاده کنی (داینامیک). (پس اینا از هم جدا نیستن).
در مورد سوال دوم اینکه وقتی لاگین میشه باید تو همون صفحه لاگین یوزر رو تو یه session بریزی و تو صفحات دیگه از همون session با همون نامی که داشت استفاده کنی (بریزی توی متغییری)!
امیدوارم منظورتو درست فهمیده باشم و درست جواب داده باشم!

***BiDaK***
یک شنبه 27 بهمن 1392, 15:27 عصر
یک صفحه ی واسط درست کن مثلا به نام main و در اون صفحه چک کن که آیا سشنی با نام از پیش تعریف شده وجود داره یا نه , که اگر وجود نداشت با تابع هدر ریدایرکت بشه به صفحه ی لاگین.
این صفحه ی واسط رو در بالای صفحاتی که نیاز به لوگین دارن اینکلود کن.