PDA

View Full Version : بستن دوره مالی

mostafa_leman
سه شنبه 05 اردیبهشت 1385, 14:20 عصر
با سلام
من یه مشکلی داشتم . قبلشم خیلی جستجو کردم اما یکی دو تاپیکی که پیدا کردم نیمه تمام و بدون نتیجه تموم شده بود . از دوستان میخوام هر کس نظری داره اینجا بنویسه تا به یه جمع بندی کلی برسیم
من در مورد بستن دوره مالی مشکل دارم . بعضی از دوستان گفته بودن بیایم یک جدول بسازیم که توی اون اطلاعات دوره مالی ثبت بشه و باز بودن و بسته بودن دوره مالی رو هم توی اون تعیین کنیم
این به نظر من چند تا مشکل کوچولو داره : یکی اینکه سرعت برنامه رو پایین میاره . ثانیا توی فرم هایی که نیاز به فیلتر داریم به مشکل بر میخوریم . مثلا توی ثبت فاکتورها با این روش بعد از 2 ..3 سال فکر نکنم برنامش اصلا بالا بیاد . چون تعداد ثبت این کار خیلی بالایه و هر بار باید یک سری فیلتر روی تمام این متغیر ها انجام بده
در مورد راهی هم که دوستان گفته بودند به ازای هر سال مالی یک دیتابیس بسازیم من تا حالا یه برنامه عملی که از این روش استفاده کرده باشه ندیدم . اگه کسی برنامه ای داره که بتونه راهنماییمون کنه واقعا ممنونش میشم اگه در اختیار جمع بذاره . . . در ضمن نحوه پشتیبان گیری و بازیابی اینگونه برنامه ها که چند دیتابیس داره چگونه است؟ . یه سوال کوچیک دیگه . جداولی رو که توی تمامیه سالهای مالی یکسان است (مثل لیست مشترکین ) توی یه دیتابیس مجزا بنویسیم؟ یا با ساخت دوره مالی جدید این جداول توی دیتابیس جدید کپی بشه؟
ممنون میشم اگه دوستان نظرشونو بنویسن

ali_kolahdoozan
سه شنبه 05 اردیبهشت 1385, 15:01 عصر
ببین دوست من . کاری که من کردم و جواب داد این بود . همه سالها توی یک دیتابیس و یک جدول هست . فقط یک فیلد سال مالی دارن که با select تغییر میدم انتخابهام رو مثلا برای مراجعه به سال 84 میشه
select * from hesab where sal_mali='84' همین در مورد سرعت اولا نا سلامتی در sql هستی و قدرت این چیزها رو داره 2 اینکه موقع تغییر دوره مالی هست که یکم سرعت کم میشه فکر نمی کنم یک نفر دائم بشینه هی دوره مالی عوض کنه .
یک کار دیگه هم میشه کرد و اون هم همون که خودت گفتی و اون هم ایجاد جداول مجزاست که من پیشنهاد نمی کنم هرچی فایلهای برنامه کمتر بهتر . باز منتظر نظرات دیگران هستم . این کاری که اول گفتم کاری است که نرم افزار هلو و برلیان هم کردن . از همه مهمتر در microsoft money خود microsoft کرده و از همه مهمتر خود من هم کردم دیگه از من که مهمتر نیست (زرشک) .

mostafa_leman
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1385, 07:10 صبح
ممنون علی جان
دوستان دیگه هم اگه نظرشونو بگن ممنون میشم

Arminizer_88
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1385, 07:57 صبح
منم با نظر علی کلاهدوزان موافقم. منم از همین روش استفاده کردم، منطقی ترین راه همینه.

mostafa_leman
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1385, 11:07 صبح
دوستان دیگه نظری ندارن؟
به نظر منم باید از همین روش استفاده کنم

hrmprog
جمعه 08 اردیبهشت 1385, 21:24 عصر
سلام
من یک برنامه نوشتم که علاوه بر سالهای متفاوت اطلاعات سند برای شرکتهای مختلف روی یک جدول ذخیره می شود و هر کابری که روی دومین تعریف شده می تواند در برنامه دسترسی برایش تعریف شود و برای هر کاربر تنظیمات پایه شامل شرکت و سال مالی قابل انتخاب است و تا حالا هم مشکلی براش پیش نیامده است

ali_kolahdoozan
جمعه 08 اردیبهشت 1385, 21:30 عصر
ای بابا دوستان همه می خواهید ثابت کنید مشگلی پیش نمی آید من این کار رو با foxpro تحت داس 8 سال پیش کردم هنوز برنامش داره توی یک شرکت غول کار میکنه تازه شبکه هم هست یعنی sql از بانکهای foxpro‌ ضعیفتر است ؟

MOHSEN_D_62
سه شنبه 13 آذر 1386, 20:59 عصر
من کارشناس نرم افزار هلو هستم و باید به خدمت شما عرض کنم که : نرم افزار ما برای هر سال مالی یک بانک جدید در نظر میگیره . در واقع با انجام بستن حساب بانک جاری به یک بانک خام منتقل شده و در بانکی که نرم افزار به عنوان سال جاری میشناسه اطلاعاتی که از نظر مبحث حسابداری میبایست منتقل بشن نوشته میشه . در نرم افزار هلو برای تعویض سال مالی میبایست نرم افزار بسته شده و سال مورد نظر در هنگام اجرای مجدد انتخاب بشه

ir_programmer
چهارشنبه 14 آذر 1386, 06:44 صبح
یک را حل اینه که یک دیتابیس عمومی بسازید و به ازای هر سال یک دیتابیس جدید مخصوص اون سال بسازید.
البته من اینو پیشنهاد نمی کنم . فقط یک راه حله.
شرکت علم و صنعت در نرم افزار های حضور و غیاب خود از این روش استفاده کرده.
من کلا با قرار دادن فیلد در جدول موافقم. البته اگر حجم اطلاعات فوق العاده بالا باشه روش شرکت علم و صنعت هم بد نیست.