PDA

View Full Version : سوال: عدم نیاز به نصب اسکیوال در کامپیوتر مشتری - خیلی تکراری ولی پیدا نکردم

forodo
سه شنبه 29 بهمن 1392, 19:44 عصر
سلام
خیلی توی سایت گشتم ولی پیدا نکردم ولی یادمه قبلاً این سوال هزاربار پرسیده شده بود.
می خوام برنامه ام بانک اطلاعاتی اسکیوال داشته باشه ولی نمی خوام توی کامپیوتر مشتری اسکیوال نصب کنم.
می دونم که باید از اسکیوال اکسپرس استفاده بشه ولی چطور و کجا؟
با تشکر

rana-writes
سه شنبه 29 بهمن 1392, 20:15 عصر
سلام
راستش منم دنبال جواب اين سوالم.
اينجا يه توضيحاتي نوشتن هنوز تست نكردم، مشكل اينه كه بانك من اكسپرس نيست و بلد نيستم اصلا چطوري تبديلش كنم به اكسپرس.

http://barnamenevis.org/showthread.php?441965

rezaei_y
سه شنبه 29 بهمن 1392, 20:33 عصر
شما اگه از sqlexpress استفاده کنید باید روی سیستم مشتری نصب کنید تا بتونید بانکتون رو بهش اتچ کنید

اگه میخواید نیازی به نصب نداشته باشید و یه چیزی شبیه به access باشه از sql Compact یا sqlite استفاده نمایید(برای پروژه های بزرگ توصیه نمیشن)

forodo
سه شنبه 29 بهمن 1392, 21:50 عصر
آخه من پروژه دیدم که بانک اطلاعاتیش اسکیوال بوده ولی کنار exe برنامه بانک اطلاعاتی قرار داشته که من اتچ نکردم ولی برنامه به درستی اجرا می شد.
این به چه شکل بوده؟

mahdi.compute
سه شنبه 29 بهمن 1392, 23:15 عصر
بهترین روش ساخت دیتابیس با کوئری هست !
برنامه برای اولین بار که میخواد اجرا بشه یا توی ستاپ برنامه بعد از نصب SqlExpress باید با کوئری دیتابیس روی بسازی !
کوئری هاشو هم میتونی ازتو Management studio کپی کنی !

Mahmoud-En
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 07:50 صبح
سلام دوست من
جواب سوال شما دو حالت داره
1. یا می خوای برنامت رو روی سیستم دیگه ای که باهاش شبکه هستی نصب کنی که در این صورت سیستم شما سرور و اون سیستم مشتری می شه در این حالت نیاز است که شما sql server نسخه enterprice یا standard رو روی سیستم خودت نصب کنی و فایل دیتابیست رو بهش atach کنی اونوقت نام سیستم مشتری رو تو قسمت security بهش معرفی کنی اونوقت بدون نصب sql‌در سیستم مشتری میتونه به دیتابیس دسترسی داشته باشه. در این حالت باید از این نوع کانکشن استفاده کنی
SqlConnection objConnection = new SqlConnection(@"data source=IP;Initial Catalog=databasename;Integrated Security=SSPI;Trusted_Connection=True;");

2. یه وقت می خوای برنامتو روی سیستم دیگه ای که از طریق شبکه به سیستم شما دسترسی نداره نصب کنی. در این حالت شما هنگام ساخت setup باید تو قسمت prerequers گزینه sql رو تیک بزنی تا موقع نصب، sql رو روی سیستم مشتری نصب کنه اونوقت اون سیستم میتونه به صورت client‌از دیتابیس استفاده کنه که در این صورت باید از این کانکشن استفاده کنی
objConnection = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" + Application.StartupPath + @"\databasename.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");
امیدوارم پاسخ ارائه شده مفید فایده قرار بگیرد.

forodo
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 08:13 صبح
سلام دوست من
جواب سوال شما دو حالت داره
1. یا می خوای برنامت رو روی سیستم دیگه ای که باهاش شبکه هستی نصب کنی که در این صورت سیستم شما سرور و اون سیستم مشتری می شه در این حالت نیاز است که شما sql server نسخه enterprice یا standard رو روی سیستم خودت نصب کنی و فایل دیتابیست رو بهش atach کنی اونوقت نام سیستم مشتری رو تو قسمت security بهش معرفی کنی اونوقت بدون نصب sql‌در سیستم مشتری میتونه به دیتابیس دسترسی داشته باشه. در این حالت باید از این نوع کانکشن استفاده کنی
SqlConnection objConnection = new SqlConnection(@"data source=IP;Initial Catalog=databasename;Integrated Security=SSPI;Trusted_Connection=True;");

2. یه وقت می خوای برنامتو روی سیستم دیگه ای که از طریق شبکه به سیستم شما دسترسی نداره نصب کنی. در این حالت شما هنگام ساخت setup باید تو قسمت prerequers گزینه sql رو تیک بزنی تا موقع نصب، sql رو روی سیستم مشتری نصب کنه اونوقت اون سیستم میتونه به صورت client‌از دیتابیس استفاده کنه که در این صورت باید از این کانکشن استفاده کنی
objConnection = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" + Application.StartupPath + @"\databasename.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");
امیدوارم پاسخ ارائه شده مفید فایده قرار بگیرد.
خیلی عالی
گزینه اول که اگر بانک اطلاعاتی به صورت اشتراکی باشه که باید روی سرور نصب بشه وگرنه نمیشه استفاده کرد و به نظر من که هیچ راهی وجود نداره.
من دنبال این بودم که یک نفر بخواد استفاده کنه که دیگه نیاز نباشه وقتی بهش برنامه رو می دیم بخوایم بریم براش اسکیوال نصب کنیم که میشه گزینه دوم.
برم تست کنم ببینم به چه شکل میشه.
ممنون

danialafshari
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 09:58 صبح
با سلام
همین جواب بارها و بارها در تاپیک های مختلف داده شده
ایجاد این تاپیک های تکراری باعث پائین رفتن تاپیک هایی میشه که ممکنه محتوای خوبی داشته باشن
از دوستان خواهشندم که قبل از ایجاد تاپیکاشون جستجو کنن
موفق باشید