PDA

View Full Version : مشکل با ستون های auto number

saeed_vb.net
شنبه 03 اسفند 1392, 13:35 عصر
دوستان سلام
من بعد از اینکه is identity یک فیلد رو yes قرار میدم و اون ستون توی جدول به صورت خودکار شماره بندی میشه و کاملا درست عمل میکنه اما موقع حذف کردن و دوباره insert کردن این شماره ها به هم میریزه و مشکل پیش میاد
از truncate و check ident هم استفاده کردم اما نشد
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

Alirezanet
دوشنبه 05 اسفند 1392, 11:50 صبح
زمانی که شما از Identity برای کلیدهای اصلی جدولتون استفاده میکنید فقط 1 بار با هر شماره رکوردی قابل ثبت هست به صورت پیش فرض ...
واضح تر بگم نمیشه شما رکورد X رو پاک کنید و یک رکورد جدید با Id X دوباره ثبت کنید ... چون ماهیت این 2 رکورد با هم متفاوت هستش ... باید به رکورد دوم Id جدیدی اختصاص داده بشه...
دلیلی هم وجود نداره رکوردی رو حذف و ثبت مجدد کنید ! امکان Update برای همین مواقع طراحی شده.

موفق باشید

saeed_vb.net
دوشنبه 05 اسفند 1392, 20:59 عصر
با سلام خدمت شما
ممنون از جوابتون
منظورم اینه که وقتی یک رکورد رو حذف میکنید اون فیلد auto number از ترتیب خارج میشه مثلا من 4 رکورد دارم به ترتیب از 1 تا 4 حالا من رکورد 4 رو حذف میکنم و وقتی بخوام دوباره یک رکورد اضافه کنم به جای اینکه از 4 شروع بشه میره از 5 و همینطور برای رکوردهای بعد

Alirezanet
دوشنبه 05 اسفند 1392, 21:57 عصر
ماهیت identity به همین صورت هست ... اگر با مسائل مربوط به رابطه جداول آشنا باشید (Relationship) دلیل این موضوع هم واضحه ...
نمیشه رکورد 4 رو حذف کرد و مجددا رکوردی با همین شماره ثبت ایجاد کرد. منطقا باید رکورد 4 وجود نداشته باشه چون حذف شده ...
اگه برای شما خیلی اهمیت داره که شماره رکورد هاتون منظم باشه باید یک فیلد کمکی به جدولتون اضافه کنید و خودتون شماره هارو مدیریت کنید.
موفق باشید